1. YAZARLAR

  2. Ömer AVCI

  3. Biz masal dinlemeyi seviyoruz.
Ömer AVCI

Ömer AVCI

Biz masal dinlemeyi seviyoruz.

A+A-

Günlerdir referandumla alakalı konuşmalar dinliyoruz. Gerek Cumhurbaşkanımız gerek Başbakanımız gerekse diğer siyasilerden günlerdir bir şeyler duyuyoruz.

Ama o kadar çok hayali iş var ki, ben sadece bu hayal gücüne hayran kalıyorum. Adamlar öyle şeyler anlatıyor ki, oturup hayalini kurmaya çalışıyorum aklım almıyor.

Yıllarca yapılmış işlerden anlatıyorsunuz ya böyle şeyler olmuş diyorsunuz hemen savunmaya geçiyorlar tamam ama her şey bir yere kadar hepsi değişecek bakın bekleyin görün neler olcak sabredin diyorlar.

Tamam diyorsunuz ama daha öncede bu sözler verildi olmadı diyorsunuz! Ya onlar başka bunlar başka aynı şey mi diyorlar.

Ama daha öncekiler içinde onlarla bu bir değil şimdi birlik zamanı falan dendi diyorsunuz o zamanın şartlarına göre öyleydi böyleydi diyorlar.

Yani hep lafla savunma yollarına geçiliyor. Yapılan iyi işlerden örnek veremiyor. Çünkü ülkemiz son 20 yılda hiçbir kalkınma hiçbir ciddi bir hizmet görmedi. Ancak işte herkesin bildiği köprü yol Marmara hizmetleri.

Halbuki şimdilerde istenen şeyler o kadar önemli şeyler ki, biz önceki önemli işlerde hükümeti yöneten insanların kendi ağızlarından bu önemli işlerde kandırıldıklarını duyuyoruz, itiraf ediyorlar. Şimdi önemli yetkiler vermek için nasıl güvenelim?
İşte bir bakıyorsunuz karşınıza yine bir masal yine bir varsayım çıkıyor. Efendim sabredin işte zamanında bir sultan varmış şunu bunu yapmışta ülkesinde değeri çok sonra anlaşılmış türü masallardan örnekler veriyorlar.

Yani diriliş Ertuğrul dizisinden esinlenip bir şeylerin gerçekten dizideki gibi gittiğine inanıyorlar.

Halbuki gerçeklere bakacak olursak, bu güne kadar verilmiş hiçbir ciddi hizmet sözü, büyüme sözü, çözüm sözleri tutulmamıştır.

Şimdi tekrardan aynı vaatler devam ediyor. Yani hiçte olacak şeyler değil tabi de ama gelin de milletimize anlatın.

Öyle sanıyorum ki, en son noktaya kadar milletimiz hep olacak inşallah maşallah ,birlik zamanı, dirlik zamanı, vatan, millet gibi laflarla bir zaman daha gideceğe benziyor ..

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.