1. HABERLER

  2. SAĞLIK

  3. Bitkisel Ürün Kullanımı Nasıl Olmalıdır?
Bitkisel Ürün Kullanımı Nasıl Olmalıdır?

Bitkisel Ürün Kullanımı Nasıl Olmalıdır?

Bitkisel ürünler ile tedavide en önemli sorun yeterli klinik araştırması yapılmayan bitkilerin ilaçmış gibi satılmasıdır.

A+A-

Ayrıca bitkisel ürünlerin ilaçlarla kullanılması ciddi sorunlar ortaya çıkarabilmektedir. Özellikle vücuttaki enzimleri etkileyen bitkisel ürünler kullanılırken daha dikkatli olunmalıdır. Bitkisel ürünler çeşitli genlerin vücutta ortaya çıkardıkları özellikleri de değiştirebilmektedir. Bitkisel ürün kullanımında sıklıkla rastlanan sorunlardan biri de dozdur. Bitkisel ürünün dozaj formu bilimsel şekilde yapılmamışsa kişinin kendi insiyatifi doğrultusunda kullanılması önemli sorunlara neden olmaktadır. Bitkisel ürünlerin risk gruplarında kullanılmaması bir diğer önemli husustur.

Kullanılmakta olan bitkisel ürünler bazı hastalık durumlarında güvenli değildir. Bu ürünler özellikle yaşlı kişilerde tehlike olabilmektedir. Kanama bozukluğu problemleri olanlar, kanserli hastalar, şeker, kalp ve hipertansiyon hastalığı olanlar dikkat etmelidir. Ayrıca prostat rahatsızlığı olanlar, psikiyatrik hastası olanlar, felçli hastalar, hamile ve emziren kadınlar doktorlarına danışmadan kullanmamalıdırlar. Herhangi bir hastalığı olmayan sağlıklı bireyler güvenli sitelerden ürünlerini temin ederek bu ürünleri kullanabilmektedir. En Çok araştırılan dardağan tohumu fiyatı ve bamya tohumu fiyatı için de biyofex sitesine bakabilirsiniz.

Bitkisel Ürünler Neden Uzmanlarca Tavsiye Edilmelidir?

Kullanılan bitkiler uzman kişiler tarafından incelenerek tavsiye edilirse kullanılmalıdır. Aksi halde çok tehlikeli olabilirler. Bu nedenle bitkisel ürünler bu konuda eğitimli kişiler diyetisyenler veya doktorların yönlendirmesi ile kullanmalıdırlar. Bitkisel ürünleri alırken kalitesi, standartları ve fiyatları önem arz etmektedir. Standartlara uyan, kaliteli bitkisel ürünleri biyofex sitesinden uygun fiyata temin etmeniz mümkündür. Uzman kadrosu ve güvenilirliği ile site hizmet vermektedir. Dardağan tohumu araştırması yapanlar siteye bakabilirler.

Bitkisel ürünlerin kullanımının çok hızlı bir şekilde artmasıyla karşılaşılan problemler sadece ülkemize özgün değildir. Gelişmiş ülkeler bu soruna hızla reaksiyon vererek mevzuatlarını hazırlamış ve çalışanlarını bitkisel ürünler hakkında eğiterek sorunu en aza indirmiştir. Ülkemizde bu ürünleri tavsiye edecek hekimlerin ve bilirkişilerin bitkisel ürünler ile ilgili yetkinlik kazanmalı, doğru yerden temini için detaylı bilgi vermeleri gerekmektedir. Çok eski zamanlardan beri incelenen bitkiler sentetik ilaçlar içinde çok yaygın olarak kullanılmıştır. Kimya alanında çokça incelenen ve gözlemlenen bitkiler ve sorumlu olan etkin maddeler izole edilerek kullanılmıştır.

Bitkilerden İlaçlar Nasıl Elde Edilmiştir?

Bitkilerden özellikle çeşitli alkaloidlerin ve salisin, amigdalin ve digitalin gibi bileşiklerin izole edilmesi sonucunda "etkin madde" fikri doğmuştur ve bu etkin maddelerin izole edilmesiyle, bitkilerden çeşitli ilaçlar elde edilmiştir. Diğer önemli husus ise bitkisel ürünlerin üreticiden tüketime ulaşana kadar her aşamada kalitesinin sağlanmasıdır. Bu nedenle öncelikle üreticiler eğitilmeli, doğru türlerin uygun şartlarda üretilmesi sağlanmalı ve bu bitkilerin istenilen kısımlarının doğru zamanda doğru şekilde toplanıp hijyen koşullarına uygun biçimde depolanması sağlanmalıdır. 

Bitkisel ürün kullanımının sadece sağlıkla alakalı bir durum olmadığının ve bu ürünlerin kullanımının sosyal ve kültürel bir boyutunun olduğu da unutulmamalıdır. Bitkisel ürünleri alırken ve kullanırken güvenilir yerlerden önerilen dozlarda kullanılması önem taşımaktadır. Bu yüzden dardağan tohumu satın almak ve ürün kullanımı nasıl olmalı öğrenmek için biyofex sitesine mutlaka göz atmanızda fayda var.

 

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.