1. YAZARLAR

  2. Sümeyye GÖRAY

  3. Bir Yasin gider bin Yasin gelir
Sümeyye GÖRAY

Sümeyye GÖRAY

Bir Yasin gider bin Yasin gelir

A+A-

Hak konuşanı susturmaya çalışarak Hakkın sesini kısa bileceklerini sanıyorlar. İfade özgürlüğü deyip ortalığı ayağa kaldırıyorlar ama ifade hakkı karşıdakine gelince kuyruğuna basılmışçasına acı içinde etrafa saldırıyorlar. Kim mi bunlar? Güruh bir topluluk, zavallı acınacak insancıklar. Onlar mı kim? Yasin Gündoğdu hocayı susturmaya çalışan Ebu Cehil’in torunları. Ah Ebu Cehil arkanda ne çok torun bıraktın sen böyle.  Gerekçeleri mi ne? Charlie Hebdo dergisinin karikatürlerini yayınlayan Cumhuriyet gazetesini yırtarak Müslümanların hislerine tercüman olması. Korkusuzca hakkın sesi olup batılı yok sayması. Aile hayatına sızan dizilerin ve yarışmaların saçtığı tehlikeyi korkusuzca haykırması. Üstelik hakkında soruşturma açılan konular çok tirajı komik. Şöyle sıralamışlar cezanın gerekçelerini;

1-Cuma namazını 25 dakika uzatmak,
2-Disiplin cezası,
3-Para Cezası,
4-Denizli’nin Çivril ilçesine sürgün
5-İmamlıktan müezzinliğe tenzil-i rütbe

Ağlar mısın güler misin bilemedim. Yahu arkadaş uzatsın namazı bundan size ne? Ne zararı var? Namaz süresi şu kadar olacak diye bir kanun mu var. Dinlemek istemeyen kılar namazını çıkar gider. Bundan kime ne? Ama tabi ki konu bu değil. İstedikleri mi ne? İmamların, onların istedikleri gibi konuşmaları. Belirledikleri müfredatın dışına çıkmamaları. Cuma hutbelerinde cemaate ninni gibi gelen konuşmalarla uyuklamalarını sağlamaları. Onların istedikleri bu. Yıllarca böyle yapılmadı mı zaten. Camilerde Müslümanlar uyutuldu. Şimdi cesur bir imam çıkıp uyuyan cemaatini uyandırınca korktular tabi. Ee ne oldu? Sürdüler ücra bir köşeye. Peki, ne olacak şimdi. Orada da insanlar yok mu? Aynı davayı farklı insanlarla güdecek elbette Yasin Hoca. Tek farkta şu olacak; Ebu Cehiller deliklerinden çıkarak susturduk sanacaklar ama bilmeyecekler dedeleri gibi olacak sonları. Peki, sonra mı ne olacak? Türkiye’nin her yerinde bir Yasin Hoca doğacak. Bir Yasin hocayı susturduk zannedip sevinedursunlar. Onları bekleyen binlerce Yasin Hoca var Camilerin minberlerine çıkmayı bekleyen… Bu imanlı gençliğin ayak sesleri onları korkutuyor.

Sözlerimi çok kıymetli Oflu İmam Hatip Yasin Gündoğdu Hocanın sözleriyle bitirmek istiyorum;

"Allah Kur'an'da, 'Müslümanlara karşı müşfik, kâfirlere karşı şedit olun' diyor. İslam'ın öz değerlerine hakaret edenlere, Müslümanların camisine saldıranlara karşı (kanun onlardan yana olsa da) her zaman ve her yerde Hakk'ı haykıracağız. 'Bunları konuşmak zorunda değilsin, neden konuşuyorsun, mevzuatların dışına çıkma' diyenler var.. Elhamdülillah ben rahatım ve hamd ediyorum ki müfettişler bana, 'İslam'ın şu kuralını, şu emrini, şu ayetini yanlış yorumladın, yanlış fetva verdin, yanlış hüküm verdin, İslam'a aykırı konuştun' diye bir soru yöneltmediler. 'Elif' kadar kıyamda olamasak da, 'Lam Elif' gibi rükûdayız hamdolsun."

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.