1. YAZARLAR

  2. Ahmet DEMİRKAYA

  3. Beratcan’ın 'canı'
Ahmet DEMİRKAYA

Ahmet DEMİRKAYA

Beratcan’ın 'canı'

A+A-

Ne yazayım ki senin hakkında Beratcan. Bu ülke de her can Dündar Can değil ki senin de arkanda Biden amcan olsun, konsoloslardan sahip çıkanın olsun. Dündar’ınki Can senin ki patlıcan. Sahi nerede kadın hakları savunucuları? Her fırsatta kadına şiddete hayır sloganları atan sözüm ona hak savunucuları? Senin canın can değil miydi Beratcan yavrum? Ya, beden benim değil mi kimse karışamaz pankartı taşıyan bayan nerede, sizin zevkleriniz kadar Beratcan’ın yaşama hakkı yok muydu? Mahalle baskısı var diye ciyak ciyak bağıranlar faillerin evleri taşlandı, mahalle baskı yaptı, neredesiniz? Taşlayanların içerisin de kaçta Ersin var, kaç tane Türkan var acaba? Ya babanın, dedenin ifadeleri? Bence fazla karıştırmayın, karıştırdıkça altından daha pis kokular geliyor.

Ahlaki çürümüşlüğün, toplumsal çöküşün küçük bir fotoğrafı bu aslında. Ya daha büyüğün de neler var kim bilir. Peki bunların müsebbibi kim? Hemen kalkıp karşıt görüşler bir birini suçlamasın, bu suç hepimizin ortak paydası. Beden benim kimse karışamaz diyenler kadar, mahalle baskısı var diye özgürlük adına toplumu yozlaştıranlar kadar cemaat-cennet vaat edenlerde bu suçun ortağı. Ahlaksız yayınlara göz yuman, neredeyse porno diyeceğimiz kadar pervasız yayınlara hem de Anayasanın ailenin korunmasıyla ilgili 41 maddesine rağmen ses çıkarmayan RÜTÜK suç ortağıdır. İslam’ın mukalliden birkaç rüknünü yerine getirip kendisini kurtulmuş cümlesinden görüp diğerlerini cehenneme layık görüp adam gibi dinini öğrenmeden kin besleyenler de bu suçun ortağıdır. Bu ülkenin yüzde 90’lık gelirini lüks ve şatafat içinde, adına gece kulübü, kafe, bar diye adlandırılan mekanlar da tüketen yüzde 10’luk kesim de suçludur. Gelirin yüzde 10’nunu kazanmaya çalışırken azınlığa özenen büyük kalabalıklarda suç ortağı. Hiç kimse kendini soyutlayıp sorumsuzluk yapmasın.
Toplumsal huzurun ve barış içinde kardeş yaşamanın tek ve yegane teminatı olan şu beş esası herkes şiar edinmedikçe daha çok Canlar yanacak, daha çok Beratcan’lar nefislerin kurbanı olacak. 
Akıl Emniyeti: Aklı dumura uğratacak, kafaları karıştıracak fiiller gözden geçirilip, aklın sağlıklı şekilde ve en düzeyde kullanımı temin ve tesis edilmeli. 
Nesil Emniyeti: Neslimizin devamı ve bozulmaması için gerekli tedbirler alınmalı.
Can Emniyeti: Her canlının Allah’ın (CC) takdir ettiği kadar yaşama hakkı vardır ve bu hak her ne surette olursa olsun korunmalı ve emniyeti sağlanmalı.
Mal Emniyeti: Mal canın yongası derler eskiler. Hayatın sürdürebilirliği en azından yaşayacak kadar elde edilen mallar da korunup emniyet altına alınmalı.
Din Emniyeti: Din bunların hepsini en iyi şekilde organize edip manen hayata çok büyük katkısı olduğu için de din emniyeti şiddetle sağlanmalı.
Bunlara riayet etmediğimiz müddetçe kimse kimseyi suçlamasın, Beratcan’lar ölmesin.
Haydi kalın sağlıcakla, selam ve dua ile…  

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.