1. HABERLER

  2. YAŞAM

  3. Beni İç Çamaşırlı Fotoğraflarımla Tehdit Ettiler
Beni İç Çamaşırlı Fotoğraflarımla Tehdit Ettiler

Beni İç Çamaşırlı Fotoğraflarımla Tehdit Ettiler

Aydın'da huzurevindeki işinden 6 arkadaşıyla birlikte çıkartılan 43 yaşındaki F.S., açtığı işe iade davasının ardından, şimdi de şok iddialarla savcılığa suç duyurusunda bulundu.

A+A-

Aydın'ın Nazilli İlçesi'nde, taşeron firmaya bağlı olarak çalıştığı Haluk Alıcık Huzurevi'ndeki işinden 6 arkadaşıyla birlikte çıkartılan 43 yaşındaki F.S., açtığı işe iade davasının ardından, şimdi de şok iddialarla savcılığa suç duyurusunda bulundu.

"İÇ ÇAMAŞIRLI FOTOĞRAFLARIMI 3. KİŞİLERLE PAYLAŞTILAR"

F.S., huzurevi müdür vekili H.D.'nin talimatıyla mesaiye başlarken güvenliğe teslim ettiği cep telefonundaki iç çamaşırlarıyla çekilmiş üç kare fotoğrafının, bilgisi dışında alınıp rehberindeki arkadaşları ve diğer üçüncü kişilerle paylaşıldığını ileri sürdü. Aile ve Sosyal Politikalar Aydın İl Müdür Yardımcısı İbrahim Tuna ise 7 personelin de müfettiş raporuyla işlerine son verildiğini belirtip, F.S.'nin iddialarının gerçeği yansıtmadığını söyledi.

MOBBİNG ŞİKAYETİ

Evli, 2 çocuk annesi F.S., 4 yıldır bir taşeron firmaya bağlı olarak bakım personeli çalıştığı Haluk Alıcık Huzurevi'nde, görevli müdür vekilleri H.D., E.A. ve K.A. hakkında çalışanlara kötü muamelede bulunup, mobbing uyguladığı ve kurum içinde bazı usulsüzlükler yaptıkları iddiasıyla Cumhurbaşkanı, Başbakanlık İletişim Merkezi (BİMER) ve Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı'na dilekçe göndererek şikayetçi oldu.

6 ARKADAŞIYLA BİRLİKTE İŞTEN ÇIKARTILDI

Üç müdür vekilinden şikayetçi olmasının ardından kendilerine baskıların arttığını belirten F.S., geçen Ekim ayında 6 arkadaşıyla birlikte işten çıkartıldı. İşten çıkartılan F.S. ve arkadaşları, Nazilli 1'inci Asliye Hukuk Mahkemesi'nde işe iade davası açtı.

Davanın ikinci duruşması geçen 22 Mart'ta görüldü. Bir ay önce savcılığa suç duyurusunda bulunan F.S., müdür vekili H.D.'nin talimatı üzerine geçmişte mesaiye başlarken güvenliğe bıraktığı cep telefonundaki iç çamaşırlarıyla çektirdiği üç fotoğrafının izni olmadan alınıp, önce rehberindeki tüm arkadaşlarına mesaj olarak gönderilip, ardından da kopyalanıp, bağlı bulunduğu taşeron firması ve işe girmesine aracılık eden AK Parti Nazili İlçe Teşilatı Başkanı İmran Acar'a ulaştırıldığını ileri sürdü.

"FOTOĞRAFLARIMI BENİ İŞTEN KOVMAK İÇİN KULLANDILAR"

Huzurevinde kalan bazı yaşlılar ile güvenlik görevlilerin, cep telefonunun huzurevinin müdür vekili H.D. tarafından alınıp, içindeki fotoğrafların bir bilgisayara kopyalandığını söylemesiyle durumdan haberdar olduğunu belirten F.S., "Fotoğraflarımı beni işten kovmak için kullandılar. H.D., bu fotoğrafları aileme göstermekle beni tehdit edip, 'Haksız yere amirlerimi suçladım. Pişmanım' diye imza attırdılar" dedi.

"EVLİ OLDUĞUM İÇİN BİR SÜRE HAKKIMI ARAMAKTA TEREDDÜT ETTİM"

Evli olduğu için bir süre hakkını aramakta tereddüt ettiğini ancak daha sonra arkadaşlarının ısrarı ile avukata danışıp, dava açıp suç duyurusunda bulunduğunu da anlatan F.S., mücadelesini sonuna kadar sürdüreceğini bildirdi.

F.S., daha önce bir süre huzurevinde kalan 74 yaşındaki Nurten Üstünok'a da Huzurevi Müdür Vekili H.D'nin kendisinin iç çamaşırlarıyla çekilmiş fotoğraflarını gösterdiğini, onun da tanık olarak savcıya ifade verdiğini sözlerine ekledi.

Aile ve Sosyal Politikalar Aydın İl Müdür Yardımcısı İbrahim Tuna, işten çıkartılan 7 personelin de müfettiş raporuyla işlerine son verildiğini belirtip, F.S.'nin iddialarının gerçeği yansıtmadığını söyledi. Tuna gerekli açıklamanın Valilikçe yapılacağını kaydetti.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.