1. HABERLER

 2. EKONOMİ

 3. Aylık Araç Kiralama Avantajları Nelerdir?        
Aylık Araç Kiralama Avantajları Nelerdir?        

Aylık Araç Kiralama Avantajları Nelerdir?        

Son dönemlerde hem bireysel, hemde kurumsal olarak oldukça ekonomik çözümler sunduğu için tercih sebebi olan oto kiralama, aylık araç kiralama avantajları ile de en çok talep gören hizmet arasında yer almaktadır.

A+A-

Son dönemlerde hem bireysel, hemde kurumsal olarak oldukça ekonomik çözümler sunduğu için tercih sebebi olan oto kiralama, aylık araç kiralama avantajları ile de en çok talep gören hizmet arasında yer almaktadır.

Dilenen marka ve modeldeki arca ulaşabilme, iş, seyahat, tatil yada her ne sebeple olursa olsun istenen aracı, istenen sürede kiralanabilecek alternatiflere sahip olan araç kiralamada 

aracın bütün sorumluluklarının acentelere ait olmasından ötürü, kiracıya sadece aracı kullanma konforu kalmaktadır.

Otoların dönemlik bakım, lastik değişimi, kasko, sigorta, muayene ile tüm iç ve dış donanımların bakımları oto kiralama firmaları tarafından yapılmakta olup, trafiğe çıkmaya engel teşkil edecek hiç bir aksaklıklara mahal vermeyen genç araçlar kiralamaya çıkarılmaktadır.

Özellikle kurumsal firmaların daha çok talep ettiği aylık araç kiralamalar, toplantı, anlaşma, iş takibi, organizasyonlar gereği faal çalışan departmanlar için doğru bir seçenektir. Bu sebeple hem operasyonel hem de finansal  olarak aylık oto kiralamayı daha konforlu bulan firmalar, oto bakım ve giderlerine ayıracakları bütçeyi, hizmet odaklı yatırımlara yönlendirerek hem tasarruf hem kazanç sağlamaktadırlar. Bu sayede kiralama bedelini gider olarak göstererek vergi indiriminden faydalandıkları gibi, şirket giderlerini de düşürerek, çalışma performanslarını aksaksız yürüte bilmektedirler.

Aylık araç kiralama avantajları

 • Özellikle kurumsal firmalar açısından oldukça avantajlı olan bu hizmet, kiralanan süreç boyunca sabit fiyat ve ödeme kolaylığı sunmaktadır.

 • Aracın dönemlik bakım, onarım, lastik değişimi gibi prosedürleri ile ilgilenilmediği için kiralama süresi boyunca hem bütçeden hemde zamandan tasarruf sağlanmaktadır.

 • Şirketler kiralama bedelini gider olarak faturalandıra bildikleri için KDV ve vergi indiriminden yararlanma fırsatı sağlamaktadır.

 • Araç satın almak için yapılacak toplu para çıkışına gerek kalmadan, cüzi miktarlarla araç ihtiyacını karşılama fırsatı sunmaktadır.

 • Şirket varlıkları arasında yer almadığı için haczedilemez, hizmetleriniz aksamaz, araç kiralama için yapılan ödemeler banka kredi limitlerini etkilemez

 • Kısa dönemin aksine uzun vadeli kiralamalar hem ekonomik hem de her açıdan avantajlı olmaktadır.

 • Kilotresi yükseldi, değeri düştü, modeli eskidi gibi sorunlara maruz kalmadan dilenen aracı, dilenen vakit aralığında kullanabilme konforu sağlamaktadır.

 • Motorlu taşıtlar vergisi kiralama bedeli içerisinde yer almasından ötürü yine kurumsal firmaların vergi indiriminden faydalanma fırsatı sağlamaktadır.

 • Özel günler ve organizasyonlar için dilenen sınıf ve marka aracı kiralayabilme ve kullanabilme ayrıcalığı sunmaktadır.

 • Kendi aracınızın yetersiz kaldığı durumlarda iş, seyahat yada tatil amaçlı gidilecek bölgede ihtiyacınıza uygun kapasitede aracı kullanma kolaylığı sağlamaktadır.

 • Kiralama sürecinde aracın yaşayacağı arıza, sorun yada sözleşme dahilindeki kazalarda maddi kayıplara girmeden, yeni araç tedariği ile mağdur olmadan araç kullanmaya devam etme fırsatı sunmaktadır.

 • Araç sahibi olmak için kredi işlemleri ile vakit kaybı, yüksek faizler ile ekstra para çıkışı gibi maddi ve manevi kayıplara maruz kalmadan, cüzi miktarlarla araç ihtiyacını karşılama kolaylığı sağlamaktadır.

 • Dilenen zamanda aracı iade ederek farklı modellerle yola devam edebilme avantajı sunar.

 • Zamanla yada kaza sonucu oluşan hasarlar araç değerini düşürdüğü için araç sahipleri maddi olarak zarar yaşada, kiralamada kullanıcılar bu durumdan etkilenmemektedirler.

 • Araçla ilgili bürokratik mükellefiyetler oto kiralama şirketine ait olmasından ötürü, aracın hiçbir sorumluluğunu üstlenme den sadece kullanım hakkı elde edilmesinden ötürü her açıdan avantajlı olmaktadır.

 • Aracın kazaya karışması yada arızalanması durumunda, yaşanacak mağduriyetlerin önüne geçecek yeni araç tedariği sağlayarak, hizmet ve sosyal faaliyetlerinizi eksiksiz yerine getirme fırsatı sağlamaktadır.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.