1. YAZARLAR

  2. Ömer AVCI

  3. Aşının dozları, şüphenin tozları…
Ömer AVCI

Ömer AVCI

Aşının dozları, şüphenin tozları…

A+A-

Malum Korana sürecinde, aşı ile alakalı her gün bir şeyler çıkıyor. Önce Korana sonra mutasyonlar sonra varyantlar, sonra Hint varyantı falan derken uzadı gitti. 

  Ama meselemiz şimdilerde aşı şuanda sağlık bakanının yaptığı tek şey her gün aşı ha aşı sözleri. 

  Tabi ilk başlarda 4 doz aşı falan yoktu 4 doz deseler millet ayağa kalkardı. Şimdi yavaş yavaş 1, 2, 3, 4 gidiyor. Allah vermesin 5, 6, 7 gelmez inşallah. Ama şu bir gerçek ki, aşı ile alakalı yeterli güven ve garanti verilemedi. Türkiye’de 20 milyon insan aşı olmadı bunun sebebi de, zaten aşıyı üreten firmadan tutun ki, sağlık bakanlığına kadar kimsenin bu aşı için garanti verememesi. 

 Cumhurbaşkanı aşının zorla vurulmaması, her hangi bir zorlayıcı unsur olmaması taraftarıyım derken, sağlık bakanı yemeyi içmeyi unuttu aşının zorunlu hale gelmesi için elinden geleni yapıyor. Öyle ya, her gün aşıda diretilmesi, aşının zorunluluk hale getirilmesi için bir alt yapı olabilir!

  Aşı zorunlu değil deniyor lakin birçok yer aşıyı zorunlu hale getiriyor. Kamu çalışanları, Fabrika çalışanları aşılanma ile zorluklarla karşılaşıyor. 

 TFF ise aşısızları maçlara almayacakmış! Sanki her işi hallettiniz, çok başarılar yaptınız da, şimdi aşısızları almayacaklarmış! Aman da, aman ne büyük başarı tebrik ederim.

  Aşı zorunlu hale getirilemez! İnsanların Anayasal haklarına çaktırmadan zorunluluk, baskı yapılamaz! Aşı olmak isteyen olsun ama olmak istemeyene baskı kurmak, masa altından sopa göstermek, yok efendim kurtuluşumuz sadece aşı diyerek, hiçbir güveni olmayan, hiç kimsenin sorumluluk kabul etmediği ve zaten aşı adayı olup kesin çözüm üretmeyen bir sıvı için kimseyi zorlayamazsınız!

  İnsanlar bu aşıya güvenmiyor. Zorlama, baskı olmasa Türkiye’de aşı oranı % 5 i geçmez. Ama her gün kara habercilikle, kaos reklamları ile, korku rüzgarları estirerek insanları aşıya sevk etmek aslında vicdani bir durumda değildir. 

 İnsanları bu yollar ile aşıya zorlayıp, sonra aşı olunca mesuliyeti kimse üstüne almayıp, kendi rızası aslında yokken insanları aşı moduna getirip böyle aşılamak, Tıp içinde bir yanlıştır. 

  Şunu herkes iyi bilme ki, bizim milletimiz, zoru ve baskıyı asla kabul etmemiştir. Olumsuzluk yaparak milleti zorlayanların daha önce nasıl sonlar ile karşılaştıklarını da, gördük. Onun için kefil olamadığınız, garanti veremediğiniz, kesin çözüm diyemediğiniz, aşı olsanız da, Korona olabilirsiniz, Antikor üretmeyebilir, taşıyıcı da, olabilirsiniz diye açıklamasını yaptığınız, ayrıca ileride her hangi bir sorun ile karşılaşılmayacağına garanti veremediğiniz, hakkında birçok iddianın olduğu bir sıvı için insanınızı zorlamayın.

  Aşı zorunlu olacaksa, bende sağlığımızın bozulmayacağına dair garanti istiyorum. Verebiliyorsanız olalım, veremiyorsanız siz olun! 

 

 

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.