1. HABERLER

  2. SPOR

  3. ALİ ŞEN'İ KIZDIRLAR
ALİ ŞEN'İ KIZDIRLAR

ALİ ŞEN'İ KIZDIRLAR

Fenerbahçe'nin eski başkanı Ali Şen, kendisini takımın başına getiren yönetimi antrenmana almayan Terraneo'ya "Böyle davranan birisi dangalağın teki demektir." ifadesini kullandı.

A+A-

Fenerbahçe'nin eski başkanı Ali Şen, Türk futbolu hakkında gündem yaratacak açıklamalar yaptı. Fenerbahçe yönetimin görevine son verdiği sportif direktör Terraneo hakkında, kendisini göreve getiren yönetim kurulu üyelerini antrenmana almamasının dangalaklık olduğunu söyledi.

"TERRANEO DANGALAĞIN TEKİ"

Şen, Portekiz ekibi Braga'ya 4-1 yenilerek Avrupa Ligi'nden elenen sarı lacivertli futbolcuları ve görevinden ayrılan Terraneo'yu yerden yere vurdu: "Terraneo antrenmanlara olur olmaz zamanlarda gazetecilerle gelirken, antrenmana başkan ve yöneticileri almadı. Kendisini göreve getiren yönetim kurulu üyelerine antrenmana gelme demek kadar komik bir şey olamaz. Terraneo burayı Uganda sandı herhalde. Böyle davranan birisi dangalağın teki demektir."

"BEBEK'İN BİR SUÇU YOK!"

Braga'ya elenmeyi içine sindiremeyen efsane başkan şöyle devam etti: "Ben başkan olsaydım Ivan Bebek'in adını bile ağzıma almazdım. Fenerbahçe'yi Braga karşısında hakem elemedi. Futbolcular ve teknik direktör eledi. Hakem iyi niyetli olmadığını tavırlarıyla 1. dakikadan itibaren gösterdi. Pereira kendisini attırdı. Bunu gören futbolculardaki disiplin yerini telaşa bıraktı. O telaşın içinde de insanlar hep hata yaparlar. Braga sıradan bir takım aynı bizim eski Gençlerbirliği, eski Gaziantepspor'tan bile kötü bir takım. Braga Türkiye'de şampiyon olmuş 5 takımın bile arasına giremez. Braga gibi bir takımdan 4 yiyorsanız tamamen oyuncuların kabahati. Volkan Şen'in yaptığını amatör bir futbolcu bile yapmaz. Yönetim kurulunun daha büyük bir ceza vermesi gerekiyor. Böyle bir şans bir daha Fenerbahçe'nin karşısına zor gelir." ifadesini kullandı.

"BİZİ ELEYEN FUTBOLCULARIN AKILSIZLIKLARI VE ZEKA KITLIKLARI"

Şen, "Kjaer maçta Pereira'yı sakinleştirmekle uğraştı. Tam tersi olup hoca oyuncusunu sakinleştirmeliydi. Bizi eleyen futbolcuların akılsızlıkları, tecrübesizlikleri ve zeka kıtlıkları. Hakemin size tuzak kurduğu belli. Niye onun tuzağına düşüyorsun? Caner Erkin'i 3 defa atması gerekiyordu ama atmadı. Hakemin Fenerbahçe'yi elediği görüşüne katılmıyorum." dedi

"NAMAĞLUP OLACAK TAKIM 4 YEDİ"

Pereira'nın oyun sistemini eleştiren Şen; "Akıllı antrenörler futbolcunun yeteneğine göre takımı sistemize ederler. Aptal antrenörler ise kafasında olan sistemi futbolcuya zorla kabul ettirmeye çalışırlar ve başarısız olurlar. Fenerbahçe'nin bu yıldızlarla namağlup oynayarak rakiplere puan vermemesi lazım ama Braga'dan ve Antalyaspor'dan 4 yiyorsun" diyerek Portekizli adama uyarılarda bulundu.

"ŞİKE YAPAN TAKIM 96'DA MI GOL ATAR?"

Fenerbahçe'nin yaşadığı şike sürecine de değinen Ali Şen; "O gün ne dediysem bugün de aynısını söylüyorum. Fenerbahçe'nin iddia edilen maçlarda şike yaptığını bana kimse kabul ettiremez çünkü öyle bir şey yok. Guiza'nın attığı golde Semih o pası 100 tane maç oynasın bir daha veremez, Guiza da 100 tane maç oynasın o golü bir daha öyle atamaz. Şike demek daha evvel o işi bitirmişsin demektir. Ben Alaska'da gemiyle gezerken Antep maçını izledim 96. dakikada golü attık, şike dediğiniz zaman 60. dakikada işler tamam deyip oturman lazım. Futboldan anlayan biri o maçlarda şike olup olmadığını çok kolay anlar" dedi.

"ALİ BABA'YI ÖFKELENDİRMESİNLER!"

Fenerbahçe'ye tekrar başkan olmak ister misiniz diye sorduğumuzda ise Ali Şen; "Başkanlığa geri dönmeyi düşünmüyorum, başkanlık artık gençlerin işi. Dışardan bakınca üzülüyoruz, Ali babayı öfkelendirmesinler. Fenerbahçe'de başkanlığa gönüllü çok insan var Ali Koç ve Mehmet Ali Aydınlar gibi" yanıtını verdi.

"ERTELEME LEHİMİZE DEĞİL"

Derbinin ertelenme kararıyla ilgili Ali Şen; "Futboldan önce insan hayatı önemlidir. Ciddi bir ihbar aldılar ki derbiyi erteleme kararı aldılar. Ancak maçın ertelenmesi bizim lehimize olmadı. Beşiktaş'ın kupa maçları yok ama Fenerbahçe'nin Konyaspor ile kupa mücadelesi var" hatırlatmasında da bulundu.

"AZİZ YILDIRIM VEFASIZ BİRİ"

Aziz Yıldırım'ın başkanlığı hakkında konuşan Şen; "Aziz Yıldırım yaşadığı sürece başkan olsun. Benden iyi başkanlık yaptığını söyledim. Ama vefasızlığından dolayı takdir ettiğim biri değil Aziz Yıldırım. Aziz Yıldırım'a sorarsan bütün büyüklük Aziz Yıldırım'ın zamanında oldu. Fenerbahçe'nin büyük olmasında ne Aziz Yıldırım, ne Ali Şen ne de başka bir kişinin tek başına katkısı yoktur. Fenerbahçe'nin büyüklüğü İstiklal Savaşı'nda işgal kuvvetlerine karşı oynadığı maçlarla başlamıştır. O günle birlikte halkın kalbinde yer almıştır" diye konuştu.

"BİLSEYDİM YILDIRIM'A SPREY GÖNDERİRDİM!"

Aziz Yıldırım'ın da gençken tribünlerde "Ali Şen başkan, Fenerbahçe şampiyon" diyerek slogan attığını iddia eden Ali Şen; "Herhalde bu yüzden sesini kaybetmiştir. Bileydim başkan olacağını o dönem sprey gönderirdim kendisine" diyerek yıldırım bir göndermede bulundu.

"FİKRET ORMAN'A 'YÖNETİCİ OSCAR'I' VERMEK LAZIM"

Ali Şen; Orman, Şenol Güneş ve Fatih Terim hakkında da açıklamalarda bulundu. Şen, "Kulüplerin yönetimiyle ilgili bir 'oscar' olsa Fikret Orman o 'oscar'ı alır. Stadı yaparken bir yandan da kulübü yönetiyor. Bir taraftan da mali zorluklarla uğraşıyor. Maçları dışarda oynuyor, buna rağmen başarılı oluyor. Beşiktaş'ta maya tuttu. Fikret Orman ile Şenol Güneş arasında 12 yaş fark var. Hep ters olur ama bunu da iyi organize ettiler" dedi.

"ŞENOL GÜNEŞ'İ FENERBAHÇE'YE ANTRENÖR YAPACAKTIM"

Eski Başkan "Şenol Güneş'i ben Fenerbahçe'ye antrenör yapıyordum. Sportif direktör o zaman Rıdvan Dilmen'di ama Şenol hoca 'Rıdvan'ın altında çalışmam, direkt size bağlı olurum' dedi. Onun için olmadı. Ben Fatih Terim'e 1996'da Fenerbahçe için antrenörlük teklif ettim. 'Dün akşam Galatasaray'la anlaştım' dedi. Bir günle Terim Fenerbahçe'nin hocası olmayı kaçırdı." ifadesini kullandı.

"NANI, RVP NEREDE? BÖYLE İŞ Mİ OLUR!"

Ali Şen, verim alınamayan yıldız oyunculara yüklendi: "Fenerbahçe, van Persie'yi ve Nani'yi niye aldı? Niçin 70 milyon euro harcadı? Kjaer'e ailesinin bile beklediğinden fazla parayla transfer etti. Bütün bu adamları lig sonuncusu Mersin İdman Yurdu'nu yensin diye mi transfer etti? Galatasaray'ın UEFA Kupası'nı alması gibi bir başarı kazanması için geldi bu yıldızlar. UEFA'da geri kalan 8 takıma bakın; Liverpool ve B.Dortmund dışında hepsinden üstün Fenerbahçe. Van Persie geldiği günden beri sahada yok. Şu maçı Nani ya da Van Persie aldı diyebileceğimiz bir maç bile yok."

"PEREIRA'YI MI TANIRLAR VAN PERSIE'Yİ Mİ?"

Şen, Pereira'yı da eleştirerek, "Aziz Yıldırım büyük bir transfer becerisiyle Van Persie'yi getirmiş. Pereira'yı mı dünya tanır Van Persie'yi mi? Bu kadro dışı bırakmakla, oynatmamakla ya da ikinci devre oyuna almakla olmaz. O zaman tam kaybedersin oyuncuyu" dedi.

"AYKUT VE OĞUZ HATAYDI"

Ali Şen, Oğuz- Aykut kararını anlattı: "Benden başka biri böyle bir şey yapsaydı taraftar kulübü yakardı. Taraftarlar hem Aykut'u hem Oğuz'u çok seviyor ama onları gönderen Ali Şen'i daha çok seviyor. Taraftarlar hem oyuncusuna sahip çıkıyor hem de onu gönderen başkanı da gırtlağı yırtılacak kadar destek vererek bağırıyor. Oğuz Çetin ve Aykut Kocaman Fenerbahçe başkanı olacak bilgiye ve kaliteye sahip. O dönem bana göre yanlışları olmuş göndermişim ama şu an ikisiyle de konuşuyorum. Keşke göndermeseydim."

"ERDOĞAN'IN EMEĞİ ÇOK"

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Fenerbahçeliliğine göndermede bulunan Ali Şen; "Samandıra Tesisleri'ni almamızda Erdoğan'ın çok büyük emeği var. Erdoğan Fenerbahçe yönetiminde olsaydı tesisleri çok daha kolay alırdık, o dönem İstanbul Büyükşehir Belediye başkanıyken böyle yetkisi vardı. Erdoğan futbolu sevdiği için statlara yaptığı yatırımları hepimiz çok iyi biliyoruz. Biz o dönem böyle bir cumhurbaşbakanına sahip değildik" diye konuştu.

"4-4'LÜK MAÇI UNUTAMAM"

Unutamadığı maçlar sorusuna Ali Şen'in yanıtı ilginçti: "Manchester United maçını unutamıyorum. 40 yıl kimsenin yenemediği bir takımı sahasında yendik. Galatasaray'ın 4-1 önde ve onların stadında oynadığımız ve 4-4 biten maçı da. Bizim için en büyük zevk Galatasaray'ı yendiğimiz maçlardı" cevabını verdi.

"UEFA KUPASI'NI BİZ ALSAYDIK..."

Karar gazetesindeki habere göre; ezeli rakibi Galatasaray hakkında da konuşan eski başkan; "Cimbom'un yaşadığı bu kötü düşüşü Avrupa'nın büyük kulüpleri de yaşadı. Real Madrid 10 yıl evvel batıyordu, sahalarını sattı kurtuldu. Ben dünyayı geziyorum o dönem nereye gitsem Galatasaray diyorlardı UEFA kupasını aldığı zaman. Galatasaray bunu paraya çeviremedi, önündeki 20 yılı garanti altına alamadı. Biz o şartlarda şampiyon olsaydık o zamanki bütün illerde ana cadde isimleri Fenerbahçe olurdu" dedi.

Etiketler : ,
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.