1. YAZARLAR

  2. Ahmet DEMİRKAYA

  3. Ahtapotların savaş tamtamları
Ahmet DEMİRKAYA

Ahmet DEMİRKAYA

Ahtapotların savaş tamtamları

A+A-

Bölgemiz güllük gülistanlık ya, ülkemiz yıllardır teröre karşı bir mücadele vermiyor ya, sanki Orta doğu ve İslam coğrafyasında hiç an akmıyor da, bütün insanlık güle oynaya bir hayat sürüyor da ahtapotlar Suriye’yi kurtarmak için seferber oldular. Şaka gibi gerçekler. Dünyanın gözünün içine baka baka insanları aptal yerine koyuyorlar.

Biz bu filmi çok gördük. Dünya mazlumları bu müstevlilerin zulümlerini birinci ve ikinci dünya savaşlarında insanlığın beynine kazıdığınız hafızlarından hatırlıyor. Sizlerde biliyorsunuz ki böyle ateşli savaşları başta kendi milletlerinize anlatamıyorsunuz adına soğuk savaş deyip mazlum insanlara demokrasi götürme bahanesiyle emiyorsunuz insanların kanını. Kendi ellerinizle eğitip, yetiştirip, yerleştirdiğiniz diktatörleri kendi halklarına zülüm ettirip sonra da kurtarıcı rolüyle çörekleniyorsunuz mazlum coğrafyalara.

Buldunuz Suriye gibi bir oyuncağı kağıt üzerinde (twetter) savaş naraları atıyorsunuz. Asıl hedefinizin de Türkiye olduğunu sanıyorsunuz ki dünya kamuoyunun gözünden kaçırıyorsunuz. Sahne gerisinde Trump topu at, Putin topu tut oynayarak kaç yıldır direkt savaşa sokamadığınız Türkiye’yi önce ekonomik olarak yıldıracak, sinirleri gerdirecek kaos ortamını hazırlıyorsunuz aklınızca. Esed zaliminin eline kimyasal silah başta olmak üzere her türlü silah ve imkanı veriyorsunuz sonrada timsah göz yaşları eşliğinde deaşi temizliyoruz ayağına yatıyorsunuz.

Sizlerden medet ummayacak kadar sizi ve zihniyetinizi tanıyor artık insanlığın hafızası. Her zaman oyunu siz kurgulayıp kurallarını da siz koyarsınız, bunu da biliyoruz. Ancak unuttuğunuz bir şey var, pasifize ettiğiniz insanlık vicdanını aktif edecek yeni oyuncular var sahnede. Demokrasicilik oyunuyla uyuttuğunuz bu necip millet demokrasiyi sizden daha iyi uygulayıp kirlettiğiniz gönülleri tekrar fethederek insanlığın hafızasına yeni bir sayfa açıyor. Yıllarca avutup başardığınızı zannettiniz ama b a ş a r a m a y a c a k s ı n ı z.

Haydi kalın sağlıcakla, selam ve dua ile….

 

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.