1. YAZARLAR

  2. Ömer AVCI

  3.  5 Büyük market…
Ömer AVCI

Ömer AVCI

 5 Büyük market…

A+A-

 5 Büyük market…

 

  Geçenlerde Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın eleştirdiği ve denetlenmesini istediği marketler vardı. Tabi başta 5 büyük market dedikleri ve bilinen marketlerdi bunlar. 

 Tabi ki, denetlenmesi elbette güzeldir. Ancak bu tip şeyler suni ve çözüm üretecek işler değildir. 

Diyelim ki, Makarna fiyatı 3.75 idi 3.50 ye düşürüldü benzeri birçok üründe indirimlerde oldu peki bu çözüm olur mu? Ki, market sahipleri de savunma vereceklermiş verdikleri savunmada onlarda alım fiyatları çok diye yakınırsa ne olacak? 

    Tarlaya veya ürünün alındığı yerler de denetlenecek mi? Kaldı ki, her şey ateş pahası ve Türkiye tarihinde böyle ne zam görülmüştür nede vergi.  

   Hadi diyelim ki, onlarda geçerli mazeret sundu!  O zaman ne olacak bu denetim? 5 market sorgulaması sonrasında, ülke normale mi dönecek?  Peki, elektrik, su, doğalgaz ve petrol fiyatları ne olacak? Market denetimleri ile bu sorunlarda çözüme kavuşacak mı?

   Fiyatlarını 1 yılda %100 artıran araç fiyatları ne olacak? Yani 5 market mi bu ülkenin kaderini mi belirleyecek? Ne olacak bunca zam vergi ceza ve istikrarsızlık? 

   Efendim biz marketleri denetledik eee bitti mi sorunlar? Bunlar günü kurtarma ve çözüm olmayacak işler. Çözüm ise tabi ki Yerli ve Milli üretimdi, tabi ki kendi kaynaklarımızı kullanarak, dışa bağımlı olmadan, kota koydurtmadan, istihdam ve istikrarlı olmaktı ki, yapamadınız şimdi ise her konuda zordayız. 

  Hangisini sayalım yıllardır sayıyoruz zaten ancak iktidarın bu konular için yıllardır yaptığı şey günü kurtarmak ve olacak, çözeceğiz, hazırlıklar yapıldı, kalkınıyoruz, uçuyoruz da, bilmem neler…

   Öyle yıllar öncesine gitmeye gerek yok, Başkanlık sistemi gelsin bakın neler yapacağız laflarını unutmadık ve gördük ki, bu sistem ile Patates dağıtacakmışsınız, market denetim ile 3 5 kuruş indirim yoluna gidecekmişsiniz, araç fiyatlarını 1 yılda %100 artıracakmışsınız, zam ve vergi politikasına devam edecekmişsiniz, yani dedim ya hangi birini sayalım!  

Neyse ki, marketler denetleniyor ve bu çözüm atakları ile umarım ülkemiz zamdan, vergiden, cezalardan, icralardan, yetersiz maaşlardan, geçim sıkıntılarından kurtulur. Umutla bekliyoruz! 

 
Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.