1. HABERLER

  2. SAĞLIK

  3. Zeka Geliştirici Çocuk Oyunları
Zeka Geliştirici Çocuk Oyunları

Zeka Geliştirici Çocuk Oyunları

Ebeveynler çocuklarının doğumundan itibaren onların hafıza ve zeka gelişimini desteklemek adına çeşitli oyuncaklar edinirler.

A+A-

 

Eğitici oyuncaklar olarak adlandırdığımız bu oyuncakların çocuk gelişimi üzerinde oldukça etkili olduğu bilinmektedir. Küçük yaşlardan itibaren oynayabilecekleri, her yaşa uygun şekilde farklı türlerde üretilen hafıza ve zeka oyunları, çocukların hem zihinsel hem de bedensel gelişimlerine katkı sağlayacaktır. Bir nevi okul çağına hazırlık olan eğitici oyuncaklar çocukların kalem tutma becerisinden problem çözme becerisine pek çok yeteneğini de erken yaştan itibaren geliştirecektir.

 

Eğitici oyuncaklar ile çocuğun hayata daha kolay adapte olması, sosyalleşme becerisi artırılabilir. Çocuklarda deneme yanılma yolu ile doğru yolu bulmak, risk algısı oluşturmak ve düşünmelerini sağlamak adına eğitici oyuncaklar kritik önem taşımaktadır. Hem IQ hem de duygusal zeka olarak bilinen EQ üzerinde önemli etkiye sahip olan eğitici oyuncakların yanında çocuğunuzda sağlıklı ve güvenli www.oceansmartgummies.com’un sunduğu çocuklar için omega 3 takviyesi veya multivitamin takviyesi kullanarak da çocuğunuzun zihinsel ve bedensel gelişimine katkı sağlayabilirsiniz.

 

Zeka gelişimine katkı sağlayan oyuncakları her yaştan çocuğunuz için bulmanız mümkün. Bebekler için temel becerileri anlamaya ve düşünmeye yönelik özel olarak üretilen eğitici oyuncaklar mevcutken ilkokul çağındaki çocuklar için satranç, tangram, lego, solo test gibi hem fiziksel hem zihinsel açıdan beynin farklı bölgelerini kullanmayı sağlayan klasikleşmiş eğitici oyuncaklar mevcuttur. Satranç ilkokul çağındaki çocuklarda strateji yapma, planlama ve odaklanma gibi becerileri geliştirirken lego gibi yapı oyuncakları görsel ve matematiksel zekayı aynı zamanda da el becerisini geliştirir. Daha küçük yaştaki okul öncesi çocuklarda özellikle parmak kasları çok fazla gelişmediği için el becerisine yönelik oyuncaklar tavsiye edilmektedir. Oyun hamuru, sihirli kum ve lego gibi oyuncaklar çocuğun hem el becerisini geliştirecek hem de parmak kaslarının güçlenmesini sağlayacaktır. Küçük yaşlardan itibaren çocuk gelişimi üzerinde önemli etkisi bulunan eğitici oyuncakları siz de çocuklarınız için tercih ederek çocuğunuzun hayata adapte olması için erkenden adım atabilirsiniz.

 

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum