1. HABERLER

  2. YAŞAM

  3. Yunanistan Golden Visa: Yunanistan’a Duyulan Yatırımcı Güveni Artıyor
Yunanistan Golden Visa: Yunanistan’a Duyulan Yatırımcı Güveni Artıyor

Yunanistan Golden Visa: Yunanistan’a Duyulan Yatırımcı Güveni Artıyor

Yunanistan, turizm sektöründe gösterdiği başarılı performans ve rağbet gören Golden Visa programı ile yabancı yatırımcıların ilgisini çekiyor.

A+A-

Yunanistan’ın istikrarlı ve güvenli bir yatırım ortamı yaratmak adına güçlendirdiği politik ve ekonomik yapı sonuç vermeye başladı. Bununla birlikte, Yunanistan Golden Visa programı her yıl daha fazla yatırımcının ilgisini çekmeyi başarıyor. Yunanistan’ın bu olumlu gidişatı sürdürebilirse Avrupa’da önemli bir yatırım merkezi haline gelebilir.

İstikrarlı Büyüme Gözlemleniyor

Yunanistan’a yatırım her yıl giderek artarken Yunan ekonomisine duyulan güven de sağlamlaşıyor. Yunanistan Merkez Bankası verilerine göre, 2018'de doğrudan yabancı yatırımlar 2017'ye göre yüzde 12,5 oranında artarak 3,6 milyar Euro’ya ulaştı. Yunanistan’a yapılan yatırımların üç yıldır artış gösterdiği görülüyor.

InvestGR Forum’unda sunulan Metron Analysis’in35 çokuluslu şirketin genel müdürü ile gerçekleştirdiği ankette, şirketlerin yüzde 60’ının ülkeye daha fazla yatırım yapmaya açık olduğu belirtildi. Geçen yıl yüzde 53 olan bu oranın artışı ülkeye olan güvenin sağlamlaştığının da bir göstergesi.

Anketin devamında katılımcıların Yunan ekonomisine olan yaklaşımları yer alıyor. Katılımcıların çoğu Yunan ekonomisine karşı iyimserliklerini dile getirirken, Yunanistan’ın gelecek yıllar için yatırımcılar için bir çekim noktasına dönüşeceğini söylemek mümkün.

Yunanistan Golden Visa Pek Çok Avantaj Sunuyor

Yunanistan Golden Visa Programı AB vatandaşı olmayan yatırımcılara Yunanistan’da oturma iznine sahip olma fırsatı veriyor. Yatırımcılar Yunanistan’da en az 250.000 Euro değerinde bir ev satın alarak Golden Visa programına başvurabilirler. Portekiz ve İspanya’nın Golden Visa programlarıyla karşılaştırıldığında Yunanistan Golden Visa’nın şart tuttuğu yatırım miktarı diğer ülkelerin yarısı kadardır. Tüm bunların yanında, Golden Visa sahipleri Avrupa Birliği içerisinde vizesiz seyahat etme hakkına sahip olurlar.

Yatırım Birçok FarklıSektörde Gerçekleşiyor

Yunanistan'da yatırımcılar için cazip görülen ana sektörler arasında turizm, yemek hizmeti, eğitim, enerji, sağlık hizmetleri, ulaştırma ve gayrimenkul bulunuyor. Yunanistan’a yapılan yatırımın artmasından birçok sektör faydalanırken Yunanistan için bütünsel bir kalkınmadan bahsedebiliriz.

Yatırımcıları Etkileyen Noktalar

Yunan hükümeti yabancı yatırımcılar için uygun bir ortam oluşturmak adına gerekli düzenlemelere gidiyor. İdari ortamda ve yargı sistemindeki aksaklıkları aşmak üzere geliştirilen yeni politikalar yatırımcı güvenini arttıracak. Yunanistan Golden Visa programının başarısı dikkate alındığında, yakın gelecekte Yunanistan’ın yatırım adına çok iyi yerlere geleceği görülüyor.

Paladin Hakkında:

Paladin Grup, gayrimenkul geliştirme, yatırım ve danışmanlık alanlarında uzmanlaşmış bir şirkettir. İstanbul merkezli olmak üzere, Avrupa’nın çeşitli ülkelerine ve Amerika’ya uzanan geniş bir hizmet ağına sahiptir. Golden Visa yatırımı gerçekleştirmek isteyen yatırımcılar Paladin’in deneyimle danışmanlarından ve yerel ekiplerimizden destek alabilir. Yatırımcının ihtiyaçlarına ve tercihlerine özel çözümler üretmeyi amaçlayan Paladin uçtan uca hizmet sunar. Golden Visa programları hakkında daha fazla bilgi almak için Paladin’in uzman ekibiyle iletişime geçebilirsiniz.


 

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.