1. HABERLER

  2. POLİTİKA

  3. Yok Birbirlerinden Farkları
Yok Birbirlerinden Farkları

Yok Birbirlerinden Farkları

Yeniden Refah Partisi Genel Merkez Mahalli İdareler Başkanlığı komisyon toplantısını Gebze İlçe Teşkilatında gerçekleştirdi.

A+A-

Yeniden Refah Partisi Genel Merkez Mahalli İdareler Başkanlığı komisyon toplantısını Gebze İlçe Teşkilatında Genel Başkan Yardımcısı Erkan İlyas Helvacı Başkanlığında  komisyon üyeleri Osman Gezgin, Özgür Mertgenç, Halil İbrahim Kurtoğlu, Adem Bulut, Abdulkerim Erdoğan, Halil İbrahim Aysu ve Yaşar Birgül'ün katılımıyla gerçekleştirdi.

Toplantıda Yeniden Refah Partisinin Mahalli İdarelerde yapacağı çalışmalar ve projeler ile alakalı istişareler yapıldı.yakınbir zamanda Yeniden Refah Partisinin yerel yönetimler kitapçığı hazırlanacak.Toplantı sonunda açıklamalarda bulunan Genel Başkan Yardımcısı Erkan İlyas Helvacı,Komisyon üyemiz Yaşar Birgül’ün ev sahipliğinde Gebze ilçe başkanlığımızda toplantımızı icraettik.Bizi candan samimi ve güler yüzleriyle ağırlayan İlçe Yönetim kurulu üyesi kardeşlerimize teşekkür ediyorum.  

Türkiye’de başarıları ile söz edilen hatta dünya ölçeğinde uluslararası ödüllere layık görülen belediyeler 1994 yerel seçimlerinde Refah Partisi’nin büyük zaferine giden yolda 89 ruhu ile efsane hizmetler gerçekleştirerek önemli kilometre taşı olmuşlardır.

Bu efsane başarılarının sırrı hiç şüphe yok ki ‘Önce Ahlak ve Maneviyat’ ilkesinin çok geniş kapsamlı düşünülüp uygulanmasında yatmaktadır.

Ehliyetin kendi başına bir anlam ifade etmediği hatta bazen liyakatsiz ehliyetin zarar dahi verdiği görülmektedir.
Nitekim zaman içerisinde görüldü ki Milli Görüş'ten ve bu temel prensiplerden uzaklaşan kişiler zaman içerisinde edindikleri tecrübelerle ehliyet kazandılar lakin liyakati kaybettiler.

Aynı yöneticiler bu prensiplerden uzaklaştıkları için milyon dolarlık gereksiz ihalelerle milletin parasını çarçur etmekte bir beis görmediler.

İsterlerse hükümete borç verebiliriz diyen belediyeler, bugün borç batağındalar zira israf, adam kayırma, şahsi ikbal gibi durumları gayet normal karşıladılar.

Yandaş, şirketler, medya kurum ve kuruluşlara aktarılan ödenekler artık herkesçe malum. Milletin gözü önünde cereyan eden bu tür durumlar tepkisel olarak da olsa yerel yönetimlerin el değiştirmesine sebep oldu. Yönetime yeni gelen kişilerin bir kısmı ehliyet sahibi daha önce belediye başkanlığı tecrübesi olan kişilerdi.
Fakat yine aynı şekilde kendilerinden önceki yönetimleri ne ile itham ettilerse aynılarını kendileri yaparak şehirleri yönetmekten aciz kaldılar.

En temelde borç-faiz ekonomisi uygulaması ile zaten bir farkındalık ortaya koyamayacakları belliydi.
İsraf ve adam kayırmacılıkta, yandaşlıkta önceki yönetimleri aratmadılar.
Süt, Maske ve benzeri ürünler dağıtıp bunun maliyetinin kat kat fazlasını ‘Biz Dağıttık’ reklamlarına vermeleri gösteriyor ki Ak Parti ve CHP’e yönetim anlayışı için de geçerliliğini koruyarak devam ediyor.

Üzülerek ifade ediyoruz ki merkezi hükümette de durum bundan çok farklı değil ve yeni kurulan partiler de dahil olmak üzere mevcut partilerin hiçbiri ortaya çözüm koyamamaktalar, borç-faiz ekonomisine devam edeceklerini ifade etmeleri temelde birbirlerinden çok farklı olmadıklarının, diğer konularda da benzer uygulamaları devam ettireceklerinin göstergesidir.

Her geçen gün Milli Görüş'e ve onun bayraklaşmış temel prensibi ‘Önce Ahlak ve Maneviyat’ ilkesine duyulan ihtiyaç apaçık ortaya çıkmaktadır.

Kerametin Milli Görüş'te olduğunu yakın tarihimiz bize 89 ruhu yerel yönetimleri ve 54. Hükümet icraatları ile ispat etmektedir.

İşte bugün de Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Dr. Fatih Erbakan, aynı ruh, inanç ve azimle ortaya koyduğu proje ve söylemleriyle halkımızda büyük bir heyecan oluşturmakta ve muazzam bir teveccühe mazhar olmaktadır.
Dr. Fatih Erbakan liderliğindeki Yeniden Refah Partisi en kısa zamanda hem merkezi hükümette hem de yerel yönetimlerde milli görüş zihniyeti ile milletimizi hak ettiği refah düzeyine ulaştıracaktır inşallah.


 

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.