Sümeyye GÖRAY

Sümeyye GÖRAY

Sümeyye GÖRAY
Yazarın Tüm Yazıları >

Yobaz hanım

A+A-

Gerici! Beyni yıkanmış! Yobaz! Gericisin çünkü erkekle tokalaşmıyorsun! Beynin yıkanmış çünkü onlar gibi kirli emeller için didinmiyorsun.. Beynin İslam’ın berraklığı ile Allah’ın rızasını arzuluyor. Yobazsın çünkü eksene İslam’ı koyup ona göre hareket etmeye çalışıyorsun. İşte sırf bu yüzden toplumdan soyutlanıp baskıya maruz kalıyorsun.

Biz Müslüman bayanların maruz kaldığı durumlar bunlar. Size de cahiliye devrini hatırlattı öyle değil mi? Zira ben çok fark göremiyorum. Cahiliye dönemini şöyle vurguluyor Salih Suruç ; “cahiliye devrinde dünya ahlaki cihetten tam bir sefalet içindeydi. Cemiyete hakim olan süfli arzu ve emeller idi. İçki, kumar, zina, yalan, hırsızlık, zulüm, hülasa ahlaksızlık namına ne varsa dünyanın dört bir yanında hüküm sürüyordu.” diyor. Şimdi şöyle bir değerlendirme yapalım; sizce de bi fark var mı? Ben söyleyeyim, tek fark henüz o zamanlar İslam dini tebliğ olmayıp Kur’an nazil olmamıştı. Hani diyor ya ayette ‘De ki: “Hiç bilenlerle bilmeyenler bir olur mu?” Ancak akıl sahipleri öğüt alırlar.’ (zumer suresi/9).  Acı yönü bizler gören kör, duyan sağır, bilgili cahiller olarak dünya tarihinin belki de en ağır dönemlerinden geçiyoruz.

Bize Kur’an da bildirildiği gibi davranmak ve ona göre yaşamak yükümlülüğü yok mu? Kur’an çerçevesinde hareket ederken neden gerici olarak yaftalanıyoruz? Gerici mi arıyorsunuz? Cahiliye döneminin adetlerine göre yaşayanlara bakın. Zira bizler cahiliye devrinin pasını silen Kur’an’a tabi olan insanlarız.

Ve bundan dolayı Kur’an’a bakarız elbette. Bize emrettiği şeyler neler diye. Yani ister gerici deyin ister yobaz ister beyni yıkanmış.. Seçim sizin. Ama şunu da hatırlayın batılın hakka galip geldiğini yazmaz hiçbir kitap. Ha, mühlet verilir elbet. Hani güzel bir halk deyimi vardır ‘ Allah geciktirir ama geçiştirmez’ diye. Hiçbir zulüm cezasız kalmadığı gibi, hiçbir haklının hakkı da yerde kalmaz.  

Ve son olarak dünyada örtüsüyle cihat eden bütün bayanlara selam olsun. Yıkanmış beyinlere selam olsun. J Ve geçtiğimiz günlerde örtüsünden taviz vermeyip, peçesini açmadığı için İsrailli bir firavun tarafından şehit edilen kardeşimize de Rabbim Rahmeti ile muamele etsin…

İslam’a sarılın, mutlu kalın..

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.