1. HABERLER

  2. POLİTİKA

  3. Yine Meydan Okudu: Elinde Ne Belge Varsa...

Yine Meydan Okudu: Elinde Ne Belge Varsa...

Cumhurbaşkanı Erdoğan, kendisine ve yakınlarına yönelik iddialarıyla ilgili Kemal Kılıçdaroğlu'na bir kez daha meydan okudu, elinde ne belge varsa adli...

A+A-

Cumhurbaşkanı Erdoğan, kendisine ve yakınlarına yönelik iddialarıyla ilgili Kemal Kılıçdaroğlu'na bir kez daha meydan okudu, elinde ne belge varsa adli makamlara teslim etmeye çağırdı.

Orman ve Su İşleri Bakanlığının Beştepe Millet Kültür ve Kongre Merkezi'nde düzenlenen 375 eseri kapsayan toplu açılış töreninde konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Biz tabiatı Allah'ın bizlere bir emaneti, tabiat ürünlerini da Allah'ın bize bahşettiği ürünler olarak görüyoruz. Bizim için tabiatın imkanları Rabbimize hamdımızın vesileleridir" ifadelerini kullandı.

CHP'NİN İSTANBUL'U

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığına seçildiği dönemde İstanbul'da yaşanan su sıkıntısına dikkat çeken Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Büyükşehir Belediye Başkanlığı görevine seçildiğimizde İstanbul adeta susuzluktan kırılıyordu. İstanbul'a su getirmekle görevli olan İSKİ tam manasıyla iflas etmiş, her tarafı dökülen, adı sadece yolsuzluklarla anılan bir kurum haline gelmişti. O zaman bu kardeşiniz de belediyeyi CHP'den almıştı. İSKİ'nin başında da CHP'li belediye başkanının atadığı bir genel müdür vardı, görevden aldık ve Veysel Hocamızı İSKİ'ye Genel Müdür yaptık ve İSKİ'yi ayağa kaldırdık. Biz yaklaşık 2,5 milyar dolar borç ile belediyeyi devraldık. İstanbul'u çöp dağlarından temizledik. İktidara geldik ve gördük ki 76 şehrimizde içme suyu sıkıntısı yaşanıyor. Bu defa Türkiye'nin su sıkıntısının çözümü için Veysel Hocamızı bakanlığın başına getirdik. 81 vilayetin tamamında içme suyu meselesini büyük oranda çözdük. Her alanda tarihi projeleri hayata geçiren bir ülke haline geldik. Eskiden baraj gibi, büyük alt yapı projeleri gibi işleri yabancı firmalar yapardı, ülkemizin bu konudaki birikimi çok sınırlıydı. Biz alt yapı yatırımlarında da yerli ve milli bir anlayışı öne çıkarttık, anladın mı Kemal. Artık en büyük projeleri dahi kendi müteahhitlerimizle, mühendislerimizle yapabiliyoruz. Bu sayede dünyada müteahhitlik hizmetlerinde Çin'in ardından ikinci sıraya yerleştik. AK Parti iktidarları döneminde hizmete alınan baraj sayısı 508'dir. Türkiye'de daha önce 48 milyon dekar olan sulama alanı, bu rakam 65,3 milyon dekardır. Hedefimiz 85 milyon dekar olan sulanabilir arazilerin tamamına bu imkanı sağlamaktır. Yeni yatırımlar yanında mevcut alt yapının ıslahı konusunda önemli çalışmalar gerçekleştirdik. İçme suyunda kayıp kaçak oranını yüzde 25'e indirmeyi hedefliyoruz" diye konuştu.

"KAÇ AĞAÇ DİKTİNİZ, ONU SÖYLEYİN"

Ağaçlandırma çalışmalarında da başarılı çalışmalar yaptıklarını belirten Erdoğan, "2023 yılına kadar inşallah 7 milyar fidanı toprakla buluşturmuş olacağız. Çevrecilikte bizimle kimse yarışamaz, boyuna konuşmasınlar. Onlara sormak lazım kaç ağaç diktiniz onu söyleyin. Biz yaptıklarımızla konuşuyoruz. Her alanda olduğu gibi ülkemizin su ve ağaç imkanlarını milletimizin hizmetine sunacağız. Biz tabiatı Allah'ın bizlere bir emaneti, tabiat ürünlerini da Allah'ın bize bahşettiği ürünler olarak görüyoruz. Bizim için tabiatın imkanları Rabbimize hamdımızın vesileleridir" şeklinde konuştu.

KEMAL KILIÇDAROĞLU'NA MEYDAN OKUDU

Kılıçdaroğlu'nu adli makamlara gitmeye davet eden Cumhurbaşkanı, "Elindeki bir tomar kağıdı sallayarak da "İşte dekontları da bunlar" dedi. Tabii dekont dediği kağıtları ne gazetecilere ne adli makamlara verdi. Avukatlar hemen anında kendisine, "Bunu ilgili savcılığa lütfen veriniz, medyaya veriniz" dedi. O kağıtların ne olduğunu şimdilik bir kendisi bir de onları bu zatın eline tutuşturanlar biliyor."

KILIÇDAROĞLU'NUN DAHA ÖNCEKİ İDDİALARINI HATIRLATTI

Erdoğan, Kılıçdaroğlu'nun daha önceki iddialarını da hatırlatarak, "Cumhurbaşkanlığı Külliyesi ilk hizmete girdiğinde, sırf bu eseri karalamak için, altın klozet iddialarına kadar akla ziyan pek çok yalanı aylarca diline pelesenk etmişti. Hiçbirinin doğru olmadığı ortaya çıkmış olmasına rağmen özür dilemeyi aklından bile geçirmedi. Böyle bir vicdansızlık olur mu, "altından klozet'. Sıkıyorsa, davet ettim seni, işte gel bak bakalım nasıl bir altından klozet varmış" ifadelerini kullandı.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.