1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Yılmaz yönetimi doğru bilgilendirmedi’
Yılmaz  yönetimi doğru bilgilendirmedi’

Yılmaz yönetimi doğru bilgilendirmedi’

CHP Gebze eski ilçe başkanı ve 31 Mart yerel seçimlerinde CHP Gebze Belediyesi başkan adayı Recep Dursun, “Musa Yılmaz ve ilçe yönetimi doğru bilgilendirme yapmadılar” dedi.

A+A-

CHP Gebze eski ilçe başkanı ve 31 Mart yerel seçimlerinde CHP Gebze Belediyesi başkan adayı Recep Dursun, “Musa Yılmaz ve ilçe yönetimi doğru bilgilendirme yapmadılar” dedi.

CHP Gebze İlçe Başkanı Musa Yılmaz geçtiğimiz günlerde Mermerciler Fuar Alanı olarak bilinen Anadolu Ticaret Vadisi ile ilgili bir basın toplantısı düzenlemişti.

CHP Gebze ilçe binasında düzenlenen toplantıda Musa Yılmaz, Mermerciler Fuar Alanı ile ilgili mahkemenin yürütmeyi durdurma kararı aldığını açıkladı.

CHP’li Yılmaz, Recep Dursun ve eski meclis üyelerinin fuar alanı ile ilgili açıklamalarına ise bu soruların muhatabının Dursun başta olmak üzere bizzat kendileri olduğunu belirtmişti. Yaşanan bu gelişmelerin ardından Recep Dursun’un da bugün Mermerciler Fuar Alanı başta olmak üzere gündemdeki bazı konularla ilgili olarak bir basın toplantısı düzenledi.

GAZETECİLER GÜNÜNÜ KUTLADI

Basın toplantısına CHP Gebze eski ilçe yöneticileri İsmail Sungur ve Olcay Öğüt de katıldı. Toplantıda gündeme ilişkin açıklamalarda bulunan Recep Dursun, “21 Ekim Dünya Gazeteciler Gününü kutlarım. Gebze’nin kamuoyunu oluşturmak adına önemli bir iş yapıyorsunuz. İlçe binasında yapılan basın toplantısı ile ilgili. Bir hafta boyunca Bursa Karacabey’de olmam nedeniyle basın toplantısından haberim yoktu. Daha sonra basın toplantısı ile ilgili bilgi sahibi oldum. İlçe başkanının benden öncekini bana sormayın diyerek töhmet altında bırakan imalar sebebiyle bu açıklamayı yapma gereği duydum. Konumuz sadece Mermerciler Fuar Alanı değil.

PROJENİN DANIŞMANI BÜYÜKGÖZ

Gebze’yi kontrol etmek ve Bu davayı destekliyorum. Doğru yapılan i basın önünde bu kadar kötü olamazdı.

Bu projenin hangi karanlık odalarda hazırlandığı ve danışmanı da belli. İkna odalarını kuranlar da belli. Bunlar içinde CHP’liler yok. Mermerciler Fuar Alanı’nı Büyükşehir’e getiren Büyükşehir belediye başkanıdır. Çevre ve Şehircilik Bakanının kim olduğunu biliyorsunuz. Projenin danışmanı ve ikna odalarını gezen şimdiki belediye başkanı Zinnur Büyükgöz. Gayri meşru olan bu çocuğun tarafları belli. CHP’lilerin kucağında bulduğu ve suçlanıyor. Parti içi çekişmelerden ziyade bunu yapanlar kamuoyu önünde deşifre edilmeli. Bizler ise yanlışa yanlış yapıyoruz. Alınan kararda CHP’lilere bilgi verilmeden Büyükşehir belediyesinden oldubitti ile hazırlandı.

BİZE SORULMUYOR

Bu projeler Büyükşehir Belediyesi tarafından oldu bittiye getirilip oybirliğiyle geçildi. Suçlu projenin sahipleridir. Ardından 1,5 sene sonra uygulama imar planları geldi. Bizler de bunu bize sormadan dayatma ile bu projenin getirildiğini söyledik. Bizler gerçek anlamda fuar alanı olsun dedik. Ben Gebze’de gerçek anlamda bir fuar alanı istiyorum. Ranta dönüşmeyen fuar alanı. Yer konusunda endişelerimiz var. Ama bize sorulmuyor. Bize dayatılan bunu ranta dönüşmesini engelleyici yükümler koyalım dedik. Üretim olmaması yönünde ve bu fuar alanı içerisinde eğitim, sağlık alanı olmasını ve Gebze Fuar Alanı olmasını istedik. Bu fuar alanı içerisinde tüm sanayi ürünlerinin sergilenmesi yönünde hüküm koyduk. Buradaki yapılaşmayı yarıya indirdik.

DOĞRU BİLGİLENDİRİLMEDİ

Gerçek bir fuar alanı olsun istedik. Biz şahıslara bu tip alanların verilmesine karşıyız. Yürütmeyi durdurma kararı var. Doğru yapılan bir iş tebrik ediyorum. O kadar kötü sunulabilir. Basına yanlış aktarılıp bilgi verilir. Alınan kararda dava edilen husus Mermerciler Fuar Alanı’nda küçük bir tadilat yaparak ranta çevrilmek için Kuzey Marmara Otoyoluna bunu da eklediler. Buna karşı gelmek lazım. 2018 15 Şubat’ta alınan karara yönelik alınan Büyükşehir belediyesinde alınan imar plan tadilat değişikliğidir. Burası ranta çevrilmeye çalışıyorlar. Bunu Gebze kamuoyuna öyle sunuyorlar projeyi iptal ettireceğiz deniliyor. Yok, öyle bir şey. Açılan dava alınan karar doğru ama fuar alanının iptali söz konusu değildir. İlçe başkanı ve yönetimi doğru bilgilendirmedi. Bu kararı önemsiyorum.

CELEP O DÖNEM KARŞI ÇIKMADI

Bu davayı açan Neşe Celep. Belediye meclis üyesinin görevi bu ne kahramanlığı? Hiç kimse yaptığı bir şey için kahraman olamaz. Neşe Celep’in meclis toplantısında onay kararı var. Olumsuz bir beyanda bulunmadı. Büyükşehir belediyesinde ise Neşe Celep’in görevi il başkan yardımcısı idi. İlçe başkanına bilgi vermiyor. Belediye meclisini takip etmiyor ve karşı gelmiyor.  29 Aralık 2017 buranın planları askıya çıkıyor. Musa Yılmaz ilçe başkanı ve yönetimi. Bu planlara Neşe Celep ve Fahrettin Bostan itiraz ediyor.  Ardından iptali için dava açılmamış. Kimse kahraman değil. Bize bilgi akışı yapılmadı. Engin Taşdemir’e neden bize bilgi vermediniz dedik. Yetkimi kullandım dedi. Davanın anlamını iyi bilmek lazım” dedi.

 HABER MERKEZİ

 

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.