1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Yeniden Refah, Türkiye siyasetinin çaresidir”
Yeniden Refah, Türkiye siyasetinin çaresidir”

Yeniden Refah, Türkiye siyasetinin çaresidir”

Yeniden Refah Partisi Genel Başkan Yardımcısı Zafer Emanetoğlu, partisinin Gebze ilçe teşkilatında bir basın toplantısı gerçekleştirdi.

A+A-

Türkiye’nin beka sorunu’ adlı bir konferans düzenleyecek olan Yeniden Refah Partisi Genel Başkan Yardımcısı Zafer Emanetoğlu, YRP Gebze İlçe Başkanlığı’nda basın mensuplarıyla bir araya geldi. Toplantıya Yeniden Refah Partisi Kocaeli İl Başkanı Mehmet Aras, Yeniden Refah Partisi Gebze İlçe Başkanı Engin Kılıç, il ve ilçe yöneticileriyle birlikte partililer de katılım sağladı. Toplantıda bir konuşma gerçekleştiren Emanetoğlu ülke gündemi üzerine şunları dile getirdi; “Gebze ilçe teşkilatımızın organizasyonuyla bir dizi program gerçekleştiriyoruz. Yeniden Refah Partimiz 10 ay önce Ankara’da kuruldu. Türkiye’de bir siyasi parti kurmanın zor olduğu bir ortamda 75 ilde teşkilatlanmasını yaptı ve kongre sürecini başlattı. 17 Kasım’da da Ankara’da 25 bin kişinin katılımıyla kongre gerçekleştireceğiz. Yeniden Refah Partisi olarak seçime hazır bir partiyiz. YRP, Milli Görüş siyasi hareketinin temsilcisi olarak kurulmuştur ve bu hareketin tek temsilcisidir.

“KONGREDEN SONRA KOŞACAĞIZ”

İl ve ilçe başkanlarımızın şahsında teşkilat mensuplarımızın çok büyük emeği var. Bizim çalışmalarımız çok yoğun geçiyor ancak tıpkı Erbakan hocamıza yapılan gibi bir medya ambargosuyla karşı karşıyayız. Siyasetin birileri tarafından angaje ediliyor olmasına rağmen teşkilatlarımız çok güzel bir çalışma gerçekleştiriyor. Biz salonları aşkla ve heyecanla dolduruyoruz. Ankara’da aynı aşkla ve aynı şuurla bir araya geleceğiz. O kongreden sonra daha büyük bir heyecanla yolumuza devam edeceğiz. Büyük kongreden sonra yürüyerek devam ettiğimiz yolda koşacağız.

“YANLIŞLARI DÜZELTMEK İÇİN”

Bugüne kadar 100 bin üye kaydı yaptık. Bu sayının çok daha üzerinde üye sayımız mevcut. AK Parti’den üyeliğini sildiren vatandaşlarımız Yeniden Refah Partisi’ne üye oluyor. Bir tarafgirlik yarışına girmiş siyasetin, çaresi Yeniden Refah Partisi olacak. Partimiz tarafından siyasete getirilen yeni soluk vatandaşlarımızda teveccüh yarattı. YRP olarak yürüdüğümüz yol Erbakan hocamızın yoludur. Biz siyaseti ümmete hizmet için yapıyoruz. Hiç kimseye düşmanlık için yola çıkmadık. Yapılan doğruların altına imza atacağız. 17 yıldır yapılan yanlışları düzeltmek için yola çıktık.

“BU GİDİŞATA DUR DEMEK LAZIM”

Türkiye büyük bir potansiyele sahiptir. 17 yıldır yürütülen ekonomi anlayışı borç ve faiz sarmalına hapsedilmiş ekonomik bir anlayıştır. Bu iktisadi anlayış, Türkiye’yi bir çıkmaza sürüklemiştir. Üretim ve istihdama dayalı bir anlayış yerine, faize borca dayalı bir yönetimle yola devam ederseniz bir sonuca ulaşamazsınız. Türkiye’nin içinde bulunduğu iktisadi potansiyel harekete geçirilemedi. Bugün THY ve Çaykur gibi kurumların gelirleri ipotek ettirilerek dışarıdan borç alınıyor. Bu gidişata bir dur demek lazım. Kendi kaynaklarımızın harekete geçtiği ve üretime dayalı bir ekonomi anlayışı sağlanmalı. Mevcut anlayışı değiştirmezseniz, Yeniden Refah Partisi’nin kadroları bunu değiştirecektir.

“ERKEN SEÇİM BEKLEMİYORUZ”

Dış politikada da çok büyük sıkıntımız var. Türkiye’nin beka problemi Şam’da, Kabil’de ve Bağdat’ta başlıyor. Müslüman ülkelerin bulunduğu durum beka sorununun bir göstergesidir. Erbakan hocamız siyonizim derken kulak arkası edenler, İslam coğrafyasında akan kana bir kez daha bakmalılar. Biz Yeniden Refah Partisi olarak diyoruz ki bütün hastalıkların altında yatan neden dünya siyonizmidir. G-20’nin masasında oturursanız İslam dünyasının problemlerini çözemezsiniz. Yeniden Refah Partisi kurulduğu günden bu yana çalışmalarını sürdürüyor. Kapı kapı gezerek vatandaşlarımıza anlatıyoruz.

"YENİ DÜNYA DÜZENİ OLUŞTURACAĞIZ"

Bize ne kadar ambargo uygulanırsa uygulansın Genel Başkanımız Fatih Erbakan’la söylediğimiz tüm projeleri adım adım gerçekleştireceğiz. İslam birliği öncülüğünde yeni bir dünya düzeni oluşturacağız. Türkiye’de seçimler 2023’e kalır mı diye tartışmalar ufak ufak yapılmaya başlandı. Bir erken seçimi biz beklemiyoruz. Bununla birlikte Türkiye kırılgan bir ülke. Son Cumhurbaşkanlığı seçimi 1,5 sene erken yapıldı. Bugün olmaz dediğimiz seçim, yarın karşımıza çıkabilir. Eğer milletimizin nefes alacağı bir ortam oluşmazsa iktidar olarak da sıkıntı yaşarsınız."

 

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.