1. HABERLER

  2. POLİTİKA

  3. Yaylak sert konuştu!

Yaylak sert konuştu!

MHP İl Başkanı Celalettin Yaylak, partinin daha önce aile şirketi gibi yönetildiğine dikkat çekerek, "Savaş başladı, vakti gelen gidecek" dedi.

A+A-

MHP İl Başkanı Celalettin Yaylak dün bir basın toplantısı düzenleyerek hem raporu sızdıranlara, hem de kendisi hakkında “Şerfesiz” gibi ifadeler kullanan gazetecilere sert çıktı. Partinin geçmişte bir aile şirketi gibi yönetildiğine dikkat çeken Yaylak, yaşanan olaylarla ilgili de, “Bir büyük değişimin geçiş evresinde yaşanan doğum sancıları” dedi. Yaylak, raporu yayınlayan gazetecinin 16 yaşından küçük çocuklara gazete sattırmaktan emek hırsızlığına kadar birçok suçunun olduğunu ifade ederek, bunlarla ilgili mahkeme kararlarını sundu. 

 

 

DOĞUM SANCISI 

 

 

“Bir süredir basında olmamıza müsebbip olanlar yerine kendim ve yönetimim adına özür diliyorum” diyen Yaylak, “Söz konusu gazetenin inandırıcılık derecesinin ne kadar olduğu Kocaeli kamuoyunca malumdur” dedi. Teşkilatta rahatsızlık olsaydı genel merkezin gerekeni yapacağını belirten Yaylak, “Bundan anlaşılmalıdır ki, bizim teşkilat olarak bir çatlağımız ya da endişe edilecek bir rahatsızlığımız olmayıp, sadece Kocaeli teşkilatları olarak büyük bir değişimin geçiş evresinde yaşanan ve yaşatılmaya çalışılan doğum sancısıdır bunlar” diye konuştu. 

 

 

VAKTİ GELEN GİDECEKTİR

 

 

Rapora değinen Yaylak, “Önemli olan bahse konu olan raporun varlığı değil, bir siyasi partinin genel başkanına, il başkanı tarafından gizli ve özel olarak arz edilmiş olan bu raporun, şahsi ve kirli emelleri için, sözde kendini yıllarca ülkücü olarak lanse etmiş zatlar tarafından ortalığa saçılmış olmasıdır. İçeriği, doğruluğu ve gerçekliği tamamen subjektif olan bu raporun kamuoyuna meze yapılmasını sağlamak gözü dönmüşlüktür. Zira, siyasi hayatlarının bitme endişesine kapılmış olanların çaresizce bütün değerlerimizi ayaklar altına almasıdır bu girişim. Ama şu iyi bilinmelidir ki, bu teşkilat artık kimsenin aile şirketi ya da tekeli olmayacaktır. Vakti gelen herkes bayrağı devretmesini bilecektir” dedi. 

 

 

HIZLI SOLCU 

 

Malum gazetenin linç girişimine son vermesini beklediğini kaydeden Yaylak, “Bir demokratik hak olarak kendilerine bir süre beyanat vermeyeceğimi ifade ettim. Basın ilkeleriyle uzaktan yakından ilgisi olmayan bu sözde gazetenin yapmış olduklarına karşın, bir protesto olarak bir süre açıklama yapmayacağımızı söyledik. Kimseye hakaret etmedik, kimseyi yaka paça dışarı atmadık. Sadece protesto hakkımızı kullandık ve o gazeteden gelen bir arkadaşa açıklama yapmayacağımızı belirttik. Adı geçen gazetenin patronu övünerek bahsettiği hızlı solculuğundan, bunun bir protesto ya da demokratik bir hak olduğunu anlamalıydı” dedi.  

 

 

İÇERİ GİRMEYİ DENEMEYİN

 

 

Bu gazetenin ülkücü camia içinde kaos ve kargaşa yaratmaya çalıştığını ifade eden Yaylak, “Epey bir süre uğraşmasına rağmen bu gayesine ulaşmayı bırakın, bu noktada en ufak bir ışık bile göremediği için her geçen gün kendisi ve kalemşörleri iyice çirkinleşip, saldırının dozunu arttırmaktadırlar. Benim ülkücü camiadan en ufak bir şüphem yoktur, bu ve bunun gibilerine asla pirim vermeyeceklerine eminim. Bu yüzden kendilerine tavsiyem; daha fazla yormayın kendinizi, biraz gazetecilik yapın artık. Lakin gazeteci olmaya başlamadan da bu partiden içeri girmeyi denemeyin” dedi. Yaylak, raporu yayınlayan gazetecinin 16 yaşından küçük çocuklara gazete sattırmaktan emek hırsızlığına kadar birçok suçunun olduğunu ifade ederek, bunlarla ilgili mahkeme kararlarını sundu. Yaylak son olarak, “15 Ocak 2010’da bu partiyi yönettiğini zanneden zihniyet tarafından il başkanı olarak belirlendim. Ülkücülerin boynunu eğdirecek hiçbir davranışta bulunmadım” dedi. 

 

 

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.