1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Yaman'dan usulsüzlük iddialarına yanıt!

Yaman'dan usulsüzlük iddialarına yanıt!

3 yıl önce göreve gelen Dilovası Belediye Başkanı Cemil Yaman dün gazetecilere açıklamalar yaparak, Dilovası’nın önemli hizmetler aldığını söyledi. Yaman hakkında ki iddialarına da yanıt verdi.

A+A-

Gazetecilere sinevizyon eşliğinde açıklamalarda bulunan Belediye Başkanı Cemil yaman, “3 yıl önce Dilovası, gözden de, gönülden de ırak düşmüştü. Sanayi tesisleri, fabrikalar, mahalleleri, caddeleri istila etmişti. Hava pis, çevre kirliydi. Dilovası’nda yaşamak zordu; meşakkatli, zahmetli, çileli bir işti. Bırakın spor alanlarını, parkları, bahçeleri, yeni yaşam alanlarını; evler, mahalleler arasında yol bile yoktu. Dilovası’nda vatandaşlar ki çoğunluğu kıt kanaat yaşayan Anadolu insanlarından oluşur, problemli bir şehirde yaşamaya çalışıyordu. Onlar için belediye, devlet demekti. Belediye kamu hizmeti veren bir kurum değil; iş kapısı, ekmek kapısıydı” dedi. 

 

 

 

ÜÇ SÜPER GÜCÜ DİLOVASI İÇİN BULUŞTURDUK! 

 

 

 

Başkan Cemil Yaman, o dönemde imkansızlıkları aşmak üzere geliştirdikleri yaratıcı formülü;  “Biz, hükümetimiz, büyükşehir belediyemiz ve Dilovası arasında organize edici bir kurum olarak faaliyet gösterdik. Üç süper gücü, Dilovası için yan yana getirdik. Network  ekonomisi  işlettik.” şeklinde ortaya koydu ve ekledi; “Kamu kurum ve kuruluşlarımızla, komşu belediyelerimizle, valiliğimizle, özel sektörle iyi ilişkiler geliştirerek, kendi kaynaklarımızla, kendi imkanlarımızla 100 yılda gerçekleştiremeyeceğimiz işleri, icraatları, hizmetleri, Allah’ın izniyle 3 yılda gerçekleştirdik.” Dedi. Yaman, AK Partisiz geçen hizmet yıllarını, kaybedilen zamanları büyük oranda telafi ettiklerini belirtti. Yaman, “Yıllarca ihmal edilmiş, ağır sanayinin altında ezilmiş, gırtlağına kadar borca batmış, harap viran devralınan bir Dilovası’ndan yepyeni yollar, yepyeni caddeler, yepyeni okullar, yepyeni parklar, yepyeni yaşam alanları çıktı” dedi. 

 

 

 

ALTYAPIYA 3 YILDA 25 TRİLYON HARCANDI! 

 

 

 

Göreve başladıklarında önlerindeki 5 hizmet yılını gün gün, ay ay planladıklarını ve takvime bağladıklarını vurgulayan Cemil Yaman, her şeyi belirli bir düzen içinde yürütmeye çalıştıklarını ve bunu da başardıklarını belirtti. Belediye Başkanı Yaman başkanlığında Dilovası Belediyesi, kısa ve orta vadede altyapı, üstyapı, imar faaliyetleri, kanalizasyon, doğalgaz ve su şebekeleri gibi acil yaşamsal problemleri hale yola koydu. Yıllarca ihmal edilmiş bir şehri ayağa kaldırmaya altyapıdan başlandı. Temelleri sağlam bir Dilovası kurmak için altyapıya 3 yılda 25 trilyon lira kaynak aktarıldığı açıklandı.

 

Başkan yaman, “Şimdi asfaltlı modern yollarıyla, altyapısı ve üstyapısı tamamlanmış cadde ve sokaklarıyla Dilovalılar, güzel bir şehirde, bakımlı bir şehirde yaşamanın hazzına vardı, varıyor. 39 yeni imar yolu açıldı, caddeler, sokaklar, mahalleler büyük bir titizlikle ele alındı. Dilovası’nda caddeler, öncekiyle kıyaslanmayacak derecede değişti, güzelleşti, serpildi, meydana çıktı. Bilindiği gibi Dilovası, eğimli bir arazi yapısına sahip; önceden yollar adeta uçurumu andırıyordu; evler arasındaki yüksek kot farkı, özellikle çocuklar için büyük risk oluşturuyordu. Dik yokuşlarda araçlar yol almakta zorluk çekiyordu. Dilovası Belediyesi, buralara istinat duvarları, korkuluklar inşa etmek suretiyle hem birçok binanın yola kaymasını önledi hem de çocukların güvenliğini sağladı. Sokaklar arasında onlarca merdiven inşa ederek insanlar için ulaşım kolaylığı sağladı. Dik yokuşları parke taşlarıyla döşeyerek araçların kışın da güvenle yol almasını sağladı. Şimdi asfaltlı modern yollarıyla, altyapısı ve üstyapısı tamamlanmış cadde ve sokaklarıyla Dilovalılar, güzel bir şehirde, bakımlı bir şehirde yaşamanın hazzına vardı, varıyor. 

Her yağmurda çamur deryasına dönen mahalleler, şimdi temizliğiyle, bakımıyla göz kamaştırıyor. Sosyal hizmetlerle, eğitim ve sağlık hizmetleriyle, gençlere sağlanan spor alanları ve imkanlarıyla Dilovası, yaşanacak bir yer haline geliyor.” Diye konuştu. 

 

 

 

HASTANE ÇOK ERKEN ZAMANDA BİTECEK! 

 

 

 

Cemil Yaman ve ekibinin girişimleriyle, geliştirdikleri iyi ilişkilerle Dilovası’na 11 yeni okul kazandırıldı. Özellikle yıllardan beri çözümlenemeyen Dilovası Devlet Hastanesi’nin inşasına Yaman ve ekibinin döneminde başlanırken Yaman, bunun kendileri için büyük bir gurur kaynağı olduğunu ifade etti.Dilovası Belediyesi, hastanenin yapımını hızlandırmak için büyük bir inisiyatif aldı; hastanenin projelerini bizzat kendisi çizdi, yer tahsisini gerçekleştirdi. Yaman, “Nerdeyse her gün inşaatı kontrol ediyorum. Ne aşamada olduğunu bizzat denetliyorum. Allah’ın izniyle hastanemiz, görülmedik bir hızla tamamlanacak, halkımıza hizmet vermeye başlayacak.” dedi.

 

 

 

VATANDAŞIN DUYGULARINA TERCÜMAN OLUYORUZ! 

 

 

 

“Halkımızla birlikte el ele gerçekleştirdiğimiz pek çok etkinlikte her fırsatta bir araya geliyor, dertleşiyor, hasbihal ediyor, sohbet ediyor; aynı sofraya diz kırıp oturmanın, bir somunu ikiye bölüp paylaşmanın hazzına varıyoruz.  Biz milletimize hizmet etmekten büyük onur duyuyoruz.” diyen Başkan Cemil Yaman vatandaşın duygularına tercüman, umutlarına fer, geleceğine nefes olmaya çalıştıklarını belirtti. Fırsat buldukça halkla bir araya gelmeye özen gösteren Yaman, Dilovalılar’ın her türlü talebine samimiyetle cevap vermeye çalışıyor. Yaman “Bazen altından kalkamayacağımız, tamamen şahsi talepte bulunan amcalarım, teyzelerim oldu, oluyor.” dedi ve  “Elbette olacak. Biz, bunları çözmek için siyaset yapıyoruz. Vatandaşımızın derdine merhem olmaya çalışıyoruz. Bozulan yollar kadar kırık kalplere, kırık gönüllere sıcak bir tebessüm olmak, beli bükülmüş bir ihtiyarımızdan  ‘Allah razı olsun evladım’ duasını almak, bizim en büyük kazancımız, en büyük servetimiz oldu.” Vatandaşlar kurduğu sıcak ilişkiyi ifade ederken Cemil Yaman; “Biz vatandaşımıza moral olduk, vatandaşımızla moral bulduk. Biz vatandaşımıza oğul olduk. Arkadaş olduk, yoldaş olduk. Esnafımızla, çiftçimizle, işçimizle, memurumuzla, emeklimizle…  Bütün bir Dilovası’yla kucaklaştık, bütünleştik.” dedi.

 

 

 

SANAT ESERİ SEYREDER GİBİ!

 

 

 

Dilovası Belediyesi’nin 3 yılda gerçekleştirdiği hizmet maratonundan gençler, çocuklar ve öğrenciler de nasibini aldı. Bu süreçte gençler için düzenlenen etkinlikler, kurslar, sportif faaliyetler kurumsallaştı. Dilovası Belediye Başkanı Cemil Yaman ve ekibi, 3 yıl önce göreve başladığında belediyenin birikmiş muazzam borçları vardı. Geçmiş dönemden sadece personelin 3 trilyon lira alacağı birikmişti. “Çok şükür bu borçları sıfırladık.” diyen Yaman, personelin bütün borçlarını ödediklerini söyledi ve ekledi; “Şimdi çalışanımız mutlu, huzurlu. Ay sonunda maaş alacağız mı, alamayacağız mı diye endişe etmiyor. Bu mutluluk, vatandaşımıza güler yüz olarak, kaliteli hizmet olarak, samimiyet olarak yansıyor.” Dedi. 

 

 

 

KÖRFEZ KÖPRÜSÜ DEĞER  KATACAK! 

 

 

 

İhalesi yapılmış ve temeli atılmış olan, dünyanın en büyük ikinci asma köprüsü Dilovası’ndan geçecek. Dilovası, binlerce aracın uğrak merkezi olacak. Yeni ekmek kapıları, yeni iş alanları, yeni istihdam alanları açılacak. Başkan Cemil Yaman, “İşlettikleri network ekonomisi sayesinde ilçeye, 3 yıl içinde 200 milyon liralık devasa bir kaynak akıtmayı başardık” dedi.  Yaman, “Dilovası bugün, Türkiye’nin en çok hizmet alan, en çok yatırım alan ilçelerinden biri oldu. Yıllardan beri bitirilemeyen pek çok iş tamamlandı. Yılan hikayesine dönen Batı Kavşağı tamamlandı. Doğu Kavşağı’nın yapımına başlandı. İhalesi yapılmış olan, dünyanın en büyük 2. asma köprüsü Dilovası’ndan geçecek. Dilovası, binlerce aracın uğrak merkezi olacak. Yeni ekmek kapıları, yeni iş alanları, yeni istihdam alanları açılacak. Bu zenginlik, Dilovası’na okul olarak, hastane olarak, yepyeni yollar olarak, harika parklar olarak, kültür merkezi olarak, kent meydanı olarak, dünyanın en büyük ikinci asma köprüsü olarak, en önemlisi umut olarak, güven olarak, heyecan olarak dönüyor.

 

 

 

“ÇİĞ YEMEDİK, KARNIMIZ AĞRIMAZ”

 

 

Hakkında ki iddialara cevap veren Dilovası Belediye Başkanı Cemil Yaman, “Bu zamana kadar malıma mal katma gibi bir derdim olmadı. Çünkü yeryüzünde ki bütün mallar benim ve Allah’ındır. Bu düşünce ile söylenen hiçbir söz doğru değildir. Bu ülke bir hukuk devletidir. Arkadaşlarımız gerekli çalışmayı yapıyorlar. Ama şunun bilinmesini isterim ki ben bugüne kadar hiç çiğ yemedim. Bu yüzden karnımız ağrımaz. Ben belediyemizde ki arkadaşlara da güveniyorum.”dedi.

 

 

SEÇİM BEYANNAMEMİZ YATIRIMLAR KİTABINA DÖNÜŞTÜ!

 

 

 

Siyasetin doğasında vaatler vardır. Verilen sözler vardır. Herkese mavi boncuk dağıtmak vardır. Diyen Başkan Yaman, kendilerinin siyasetinde umut satmanın, hayal satmanın olmadığını ifade etti, “Şimdiye kadar milletimize tutamayacağımız hiçbir söz vermedik. Umut tacirliği yapmadık. Bugün hamdolsun, 3 yıl önce verdiğimiz sözler, vaatler; icraatlara, yatırımlara, büyük hizmetlere dönüştü.” dedi ve ekledi; “Seçim beyannamemiz, icraatlar kitabına dönüştü. Orda ne dediysek çok şükür gerçekleştirdik. Çok çalıştık. Milletimizle ele ele, omuz omuza hep birlikte büyük işler başardık.” Diye konuştu.  Dolu dolu geçen 3 hizmet yılının sonunda Cemil Yaman; “3 yıldan beri, kalkınmış, modern bir Dilovası kurmak için çalıştık, çalışıyoruz. Gelecek rotamızı çizdik. Biz; sanayinin kirlilik değil, zenginlik üretmesini, refah üretmesini, iş ve istihdam üretmesini istiyoruz. Mutlu, huzurlu bir Dilovası için çalışıyoruz.” dedi ve ekledi;  “3 yılın sonunda geriye çekilip baktığımda, bir sanat eserini seyreder gibi Dilovası’nı seyretmekten keyif alıyorum.” Diye konuştu. 

 

 

 

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.