1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Yaman o ismi görevinden aldı!

Yaman o ismi görevinden aldı!

Başkan Cemil Yaman’ın fotoğrafının fotomontaj olduğunun ortaya çıkması sonrası Yaman yapılan bu hatayı affetmedi.

A+A-

Fotomontaj resmi ve metni hazırlayan basın görevlileri ile ilgili olarak gerekli görev değişikliklerini yapan Başkan Cemil Yaman, bu şekildeki bir haberin yapılması talimatının bizzat o gün Marmaray ziyareti heyetine başkanlık eden Belediye Başkan Yardımcısı M.Fatih Dikici tarafından verildiğini öğrenmesi üzerine onu da affetmedi. Belediye Başkan Yardımcısı M.Fatih Dikici'ye "bu koşullarda artık sizinle çalışamam" diyen Başkan Cemil Yaman, Fatih Dikici'den görevini bırakmasını istedi. Bu gelişmelerden sonra on beş günlük bir izine ayrılan Belediye Başkan Yardımcısı M.Fatih Dikici'nin, bu iznin bitiminde istifa edeceği öğrenildi.

 

 

OLAY NASIL OLMUŞTU

 

 

Dilovası Belediyesi'nden basın kuruluşlarına servis edilen 'Başkan Yaman'ın Marmaray Ziyareti' başlıklı basın bülteniyle dağıtılan fotoğrafın fotomontaj olduğu ortaya çıktı. Bu durum yerel basında espri konusu oldu. Belediyeden yapılan açıklamada, “Teknik personelin sehven üzerinde oynamalar yaptığı fotoğraflar verilmiştir” denilerek bunun Belediye Başkanı Cemil Yaman'ın bilgisi dışında verildiği öne sürüldü.

 

Dilovası Belediyesi Basın Yayın Servisi tarafından yerel gazetelere servis edilen basın bülteni ve dağıtılan fotoğrafı yakından inceleyen gazeteciler, fotoğrafın fotomontaj olduğunu ve başlarında baretleriyle inceleme yapan gruptan bir başkasının başına Başkan Cemil Yaman'ın fotoğrafının monte edildiğini belirledi. Basın bülteninde de 'Dilovası İlçesi Belediye Başkanı Cemil Yaman ve ekibinin Marmaray Projesi çalışmalarını incelemek için yerin metrelerce altında teknik gezi yaptığı' belirtildi.

 

 

HER YERDE HABER OLDU

 

 

Belediyenin basın yayın servisinden gelen haber tüm yerel ve ulusal basında haber olmuştu. Fotoğrafla ilgili olarak daha sonra Dilovası  Belediyesi'nden yapılan açıklamada ise gönderilen basın bülteninde Başkan'ın ağzından ifadeler kullanılmasına karşın, bunun Belediye Başkanı Cemil Yaman'ın bilgisi dışında servis edildiği belirtilerek şöyle denildi: “Marmaray projesi gezisi kapsamında teknik başkan yardımcısı Fatih Dikici başkanlığında bir teknik gezi düzenlenmiştir. Yapılan gezinin resimleri basın servisine verilirken sehven teknik personelin kendince üzerinde oynamalar yaptığı resim verilmiştir. Basın servisi personelinin gözünden kaçan bu hata bilgi yetersizliğinden ve başkan Cemil Yaman'ın bilgisi dışında basına servis edilmiştir."

 

 

CEMİL YAMAN "BEN O GÜN ANKARA'DAYDIM" DEMİŞTİ

 

Bu olay üzerine Cemil Yaman'ı arayarak "Başkanım siz o gün Maramaray'da mıydınız" şeklinde soran tüm gazetecilere "hayır ben Parti Genel Merkezimizin çağrısı üzerine Ankara'ya gittiğim için Marmaray incelemesine gidememiştim. Basındaki görevli personelimizin nasıl böyle bir hata yaptığını anlayabilmiş değilim. Mutlaka bunu yapanlar, bunun izahını verecekler ve hatanın bedelini ödeyecekler" demişti.

 

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.