1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Yaman AKP'li kadınlar ile Dilovası'nı gezdi!

Yaman AKP'li kadınlar ile Dilovası'nı gezdi!

Dilovası Belediye Başkanı Cemil Yaman Ak Parti Dilovası Kadın Kolları Başkanı Nüket Demiray ve Yönetimine Dilovası’nda yapılan çalışmaları yerinde anlattı.

A+A-

Dilovası Belediye Başkanı Cemil Yaman ve Ak Partili Kadınlarla Projeleri yerinde inceledi. Program da sırasıyla Doğu Kavşağı, Tavşancıl Sahil Projesini, Tavşancıl 9 Eylül Parkı, Tavşancıl Sosyal Tesisi, Tavşancıl İpek Yolu Caddesi, Dilovası Hastanesi, Kültür Merkezi, Eğitim Alanı, Mimar Sinan Bilgi Evi, Batı Kavşağı, Necmettin Erbakan Parkı ve Diliskelesi Bilgi Evini yerinde ziyaret ettiler.

 

 

Doğu ve Batı Kavşağı

 

Başkan Yaman;”İlçemizin E-5 e paralel olan iki girişi var. Batı Kavşağının bitmesi ile İlçemize modern bir görünüm ve trafikte kolaylık kazandırdık. Doğu Kavşağı da bittiğinde ilçemize giriş çıkışlarda trafik sorunu, maddi ve manevi zararların olmayacağı yonca şeklinde bir kavşak planlıyoruz ve Proje şuan ihale aşamasında”dedi.

 

 

Tavşancıl Cıvıl Cıvıl

 

Başkan Yaman;”Tavşancıl Sahil Projesi bittiğinde Tavşancıl’ın cıvıl cıvıl olacağını halkın yıllardır eksikliğini yaşadığı sahilin yapımı ile çocuklara, gençlere ve diğer vatandaşlara Kültürel ve Sosyal Faaliyet alanındaki eksikliği kapatmış olacağız” dedi.

 

Kadın Kolları Başkanı Nükhet Demiray; Tavşancıl Sahil Projesi kapsamında Kocaeli B.B. Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu’na ve Dilovası Belediye Başkanı Cemil Yaman’a İlçemize ve Tavşancıl mahallemize Ekonomik, Sosyal ve Kültürel alanda da katkı sağlayacak böyle güzel bir Projeye imza attıkları için teşekkür etti.

 

Dilovası Hastanesi

 

Dilovası Belediye Başkanı Cemil Yaman; “8000 m2 Kapalı alanı olan ve Türkiye de kendi hastanesinin projesini kendi çizen tek Belediye biziz, hastane çalışmaları son hızı ile devam ediyor ve kısa sürede Dilovası Halkının Hizmetine açacağız” dedi.

 

Kadın Kolları Üyeleri; “Başkan Yaman’a İlçeye sağlık alanında ki bütün eksikliği kapatacak olan bu hastane projesinde ki katkı ve çabalarından dolayı teşekkür ettiler.”

 

Hastane alanının ardından Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ile ortak çalışmalar sonucunda yapılacak olan Kültür Merkezi alanını da kontrol ettiler. Kent Konseyi Kadın Meclisi Başkanı Gülay Artut; ”Dilovası’nda Alt yapı ve Üst yapı sonrasında Sosyal faaliyet alanları için çalışmaların İlçenin modernleşmesi açısından büyük önem taşıyor” dedi.

 

Dilovası’nda Eğitim Fırtınası

 

Dilovası Belediye Başkanı Cemil Yaman; “Dilovası’nda bugüne kadar 11 Orta ve ilköğretim okulu varken biz geçtiğimiz 3 yıl için de 11 orta ve ilköğretim dereceli okul yaptık bu okullar bitmek üzere, temeli atıldı ve ihale aşamasında olan okullardır. Çocuklarımızın eğitim kalitesini daha yüksek seviyelere getirmek için ortak çalışmalarımız devam ediyor.Eğitim alanındaki çalışmalarımıza Diliskelesi ve Mimar Sinan Bilgi evlerini de ekleyerek çocuklarımıza okul öncesi ve sonrası ders imkanı sunuyoruz Bilgi evlerimizde Toplamda 3500 çocuğumuz ders alıyor bilgi evlerimizde branş öğretmenlerimiz tarafından çocuklarımıza son teknoloji dersliklerde, kütüphane ve bilgisayar sınıflarında ders verilmekte ve kitap okuma bilinci aşılanmaktadır.

 

 

Kapalı Spor Salonları

 

 

Dilovası Belediye Başkanı Cemil Yaman; “Polisan Kapalı Spor Salonu ihale aşamasında yer teminatı Belediyemiz tarafından yapıldı. Solventaş Kapalı Spor Salonu Büyükşehir Belediyemizin her okula bir kapalı spor salonu projesi ile yapımı tamamlanmış olan bu salonun açılışını da gelecek günlerde İnşallah hep beraber yapacağız” dedi.

 

 

Her Mahalleye Bir Park

 

 

Dilovası Belediye Başkanı Cemil Yaman; “Her mahalleye bir park projesi ile çocuklarımız için 13 adet çocuk oyun grubu yaptık sürekli olarak eskiyen ve zarar gören oyun guruplarını yeniliyoruz. Adatepe Bayraktepe Parkı, Necmettin Erbakan Parkı, N. Fazıl Parkı, Muhammet İkbal Bilgi Evi Parkı, Diliskelesi Bilgi Evi Parkı başlıca yapılan parkların yanı sıra yeni adı ile Özgürlük Parkının da onarımını üstlenerek Çocuklarımıza eğlence alanlarını açtık ve bu alanları projelerimizle arttıracağız” dedi. Ak Parti Dilovası Kadın Kolları Başkanı Nükhet Demiray; “ Belediye Başkanımız Cemil Yaman’ın Bize Rehberlik ederek yapılan çalışmaları bize anlatması bizi onurlandırdı. Başkanımıza Kadın Kolları adına gerek yaptığı çalışmalar adına gerek bize böyle güzel çalışmaları yerinde incelerken eşlik ettiği için teşekkür ediyor saygılarımı sunuyorum dedi.

 

 

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.