1. HABERLER

  2. SAĞLIK

  3. Yağlarken Kurtulmanın En Etkili Yöntemi Vaser Liposuction
Yağlarken Kurtulmanın En Etkili Yöntemi Vaser Liposuction

Yağlarken Kurtulmanın En Etkili Yöntemi Vaser Liposuction

Hormonlar, çevresel faktörler ve fiziki yapıdan dolayı insan vücudunun belirli bölgelerinde daha fazla yağ birikebilmektedir.

A+A-
Tabii ki bu durum istenmeyen bir görüntü meydana getirmekte ve kişileri rahatsız etmektedir. Dolayısıyla bölgesel olarak fazla yağların alınması tercih konusu olmakta ve insanlar liposuction metoduna yönelmektedirler.
 
Liposuction bilindiği üzere cilt altı dokusundan yağ çekme işlemine verilen isimdir. Birçok kişiye güvenle uygulanan bu işlem, gelişen teknoloji ile çok daha etkili ve zararsız bir hale gelmiştir. Özellikle uzman klinikler Vaser cihazı ile gerçekleştirilen liposuction işlemine yönelmiş ve hastalarının memnuniyetini de arttırmışlardır. Kısacası Vaser Liposuction tekniği ile yağlarken kurtulmak çok daha pratik ve etkili hale gelmiştir.
 
Vaser Liposuction Nasıl Uygulanır
 
Bilindiği üzere eski liposuction işleminde cilt altına giren cihaz yağ dokusunu rende gibi parçalamaktaydı. Tabii ki bu işlem esnasında cilt altındaki sinir ve damarların hasar alma riski mevcuttu. Dolayısıyla kişiler tarafından tercih edilirken tedirginlik oluşmakta ve insanlar daha güvenli yöntemlere yönelmektelerdi. Vaser Liposuction tekniğinde ise ultrasonik ses dalgaları kullanılmakta ve cildin 1-2mm altına girerek yayılan dalgaların yağı sıvıya çevirmesi sağlanmaktadır. Sıvıya çevrilen yağlar akabinde Vaser cihazının kanülü sayesinde dışarı atılmakta ve kişiler istedikleri görünüme kavuşmaktadırlar.
 
Uzman doktor tarafından yapılan Vaser Liposuction, uygulanacak bölgeye göre 15 dakika ile 60 dakika arasında sürebilmektedir. Tabii ki yağ miktarı, cinsiyet ve diğer faktörlerin de sürede etkili olduğunu ifade etmek mümkündür. Güvenilir olduğundan ötürü tercih edilen Vaser Liposuction, son yıllarda iyice rağbet görmeye başlamış ve beklentileri de bir hayli karşılamıştır.
 
Vaser Liposuction Kimlere Uygulanabilir
 
Yeni tekniklerden birisi olarak kabul edilen Vaser Liposuction işlemi, isteyen herkese güvenle uygulanabilmektedir. Kısacası kadın, erkek ya da yaşlı, genç gibi ayrımlar yapmak şuan için mümkün değildir. Yine de belirli sağlık sorunları olanların ve bu tür operasyonları yaptırmakta sakıncalı olanların doktor tarafından uyarıldığını ifade etmek mümkündür. Yani herhangi bir sağlık problemi bulunmuyor ve işlemi yapacak uzman doktorun onayını alıyorsa isteyen herkes Vaser Liposuction işleminden faydalanabilmektedir.
 
Her liposuction işleminde olduğu gibi Vaser Liposuction işleminde de öncelikle bölgesel yağ oranı fazla olan kişilerin talepleri dikkate alınmaktadır. Bölgesel yağları dengeli olan ve bu konuda çok büyük sıkıntısı bulunmayan kişilere daha çok diyet ve spor öncelikli olarak verilmektedir.
 
Vaser Liposuction Avantajları Nelerdir
 
Vaser cihazı ile yapılmakta olan liposuction işleminin birçok avantajı bulunmaktadır. Bunların en başında mikro cerrahi sebebiyle hastada kesik izinin oluşmamasıdır. Yani Vaser Liposuction ile kesik ve operasyon izine rastlamak mümkün değildir. Bununla birlikte hastalara lokal anestezi ya da sedasyon verilerek işlem gerçekleştirilebilmektedir. Kısacası genel anesteziye gerek kalmadan bu işlemi yaptırabilmek olasıdır.
 
Vaser Liposuction yönteminin avantajlarından birisi de eski metotlara göre daha az ağrı, şişlik ve ödem oluşmasıdır. Böylelikle hastalar daha kısa sürede iyileşmekte ve normal hayatlarına hızlıca dönebilmektedirler. Bunun yanı sıra Vaser cihazının yağ seçici özelliği sebebiyle hem damarlara hem de sinirlere zarar gelmesi mümkün değildir. Dolayısıyla Vaser Liposuction çok daha güvenilir bir metot olarak avantajlı kabul edilmektedir.
 
Vaser Liposuction Yaptırdıktan Sonra Dikkat Edilmesi Gerekenler
 
Genellikle bütün liposuction uygulamalarından sonra doktorlar hastalarına korse tavsiye etmektedirler. Dolayısıyla aynı şeyi Vaser Liposuction için de söylemek mümkündür. Yani doktorun önerisi burada dikkate alınmalı ve bir süre korse kullanılmalıdır. Aynı şekilde 3-7 gün arasında ağır kaldırmaktan ve ters hareket etmekten kaçınılmalıdır. Yine doktor tarafından tavsiye edilen ilaçların kullanılması da sürecin daha hızlı tamamlanmasına yardımcı olacağı için uzman önerileri harfiyen yerine getirilmelidir.
 
Vaser Liposuction Yaptırmanın Herhangi Bir Zararı Olur mu
 
Bu güne kadar riskli bir işlem olarak bilinen liposuction yeni teknolojiyle birlikte çok daha güvenilir bir hale gelmiştir. Yani Vaser cihazı ile tamamlanan yağ çekme işleminde herhangi bir olağandışı komplikasyonla karşılaşmak son derece zayıf ihtimaldir. Bununla birlikte işlemden hemen sonra etki alınmakta ve hastalar istedikleri görünüme kavuşmaktadırlar. Yine de bu tür teknik bilgileri ve her türlü detayı www.drleylaarvas.com/ sitesinden alarak en doğru şekilde bilgilenebilirsiniz.
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.