1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Vergi Haftası kutlanmaya başladı

Vergi Haftası kutlanmaya başladı

24. Vergi Haftası Gebze’de kutlanıyor. Hafta dolayısıyla Cumhuriyet Meydanı’nda çelenk sunma töreni düzenlendi.

A+A-

Törende Gebze Uluçınar Vergi Dairesi ve İlyasbey Vergi Dairesi Müdürleri, Birim Amirleri, Maliye personeli hazır bulundular.

 

İlyasbey Vergi Dairesi Müdürü Ersevinç Yılmaz ve Uluçınar Vergi dairesi Müdürü Adem Baydere’nin Atatürk Anıtı’na Çelenk koymasının ardından saygı duruşu ve İstiklal marşı okundu. İlyasbey Vergi Dairesi Müdürü Ersevinç Yılmaz günün anlam ve önemini belirten bir konuşma yaptı. Ersevinç Yılmaz, 25 Şubat 2012- 03 Mart 2012 tarihleri arasında kutlanmakta olan Vergi Haftasının amacının kamuoyuna bilinçli bir şekilde vergi ödeme bilinci ve alışkınlıklarının geliştirilmesine yardımcı olmak, devlet ile mükellef arasındaki ilişkileri düzenli hale getirmenin yanı sıra devletin ve vatandaşların ortak paydası olan ve vatandaşların ödeme gücü oranında alınan vergilerle oluşacağının bilincini kamuoyuyla paylaşmak olduğunu söyledi. Yılmaz, “Bir ülkenin kalkınması, insanların refah seviyelerinin yükselmesi için devletin sağlıklı finansman kaynaklarına ihtiyaç vardır. Bütçe gelirlerinin yüzde 80’nin den fazlası vergi gelirleriyle oluşmakta ve topladığımız verginin büyüklüğü ile gerçekleşmektedir. Bunun için de kaynakların adil bir biçimde vergilendirilmesi belge ve kayıt düzeninin yerleştirilmesi, muhasebe sisteminin iyi işletilmesine ihtiyaç vardır.

 

Kamu hizmetlerinin arzulanan seviyelere yükseltilebilmesi vergi gelirlerimizin arttırılmasına bağlı olup, bunu vatandaşlarımızın vergi ile ilgili ödemelerini severek, isteyerek ve bilinçli bir şekilde ve zamanında yerine getirmeleri ile mümkündür. İnanıyoruz ki, çocuklarımızdan başlayacak ve tüm vatandaşlarımıza yaygınlaştırılacak bir vergi bilinci ülkemize özlediğimiz güçlü bir Türkiye konumuna getirecektir.” Dedi.

 

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.