1. HABERLER

  2. EKONOMİ

  3. Vergi Dairesi alacaklılarının peşine düştü!

Vergi Dairesi alacaklılarının peşine düştü!

Gebze İlyasbey Vergi Dairesi, vergi borçlarını ödemeyen kurumların peşine düştü. Vergi dairesi şimdi alacaklarının peşine düştü.

A+A-

 

Kayıtlı 343 firmadan binlerce liralık vergi borcunu alamayan Gebze İlyasbey Vergi Dairesi ilginç bir yönteme başvurdu. ‘Gebze İlyasbey Vergi Dairesi’nde Müdürlüğünden Duyurulur’ başlığıyla gazeteye verdiği ilanı tebliğ kabul eden vergi dairesi, borçluları verdiği gazete ilanıyla bir ay içinde borçlarını ödemeye çağırdı.İlanda 213 Sayılı V.U.K'nun 103 ve 104 maddeleri gereğince tebliğ yapılması zorunluluğu doğduğundan, aynı Kanunun 105. maddesi gereğince adı geçen mükelleflerin ilan tarihinden itibaren 1 ay içerisinde Gebze İlyasbey Vergi Dairesi Müdürlüğü'ne bizzat veya vekâleten müracaat etmeleri, taahhütlü mektupla veya telgrafla açık adreslerini bildirmeleri halinde kendilerine süre ile kayıtlı resmi tebliğ yapılacağı, aksi halde aynı Kanunun 106. maddesi gereğince iş bu ilanın yayınlanmasını takip eden 1 ay sonra tebliğin yapılmış sayılacağı ilan olunur’ diye belirtildi.

 

BİR AYLIK SÜRE VERİLDİ

 

Yayınlanan ilanlarda dosya numarasından vergi numarasına, firma ve kişilerin ad soyadından vergi dönemlerine, toplam borçlarından adres bilgilerine kadar teşhir ediliyor. “Adı soyadı, unvanı, vergilendirme dönemi, vergi ve ceza nevileri yazılı mükellefler adına tanmiz olunan ödeme emirleri posta ve memur eliyle gönderilmiş olup, adreslerinde bulunamamıştır. Adı geçen mükelleflere, gazetede ilan edildiği tarihi kabul edilerek, ilan tarihinden başlayarak 1 ay süre zarfında Gebze İlyasbey Vergi Dairesi Müdürlüğü’ne bizzat veya vekâleten müracaat etmek ya da taahhütlü mektup veya telgrafla adreslerini bildirmeleri” ifadelerine yer veriliyor.

 

 

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.