1. HABERLER

  2. YAŞAM

  3. Usta şoför Yıldız görenleri şaşırtıyor

Usta şoför Yıldız görenleri şaşırtıyor

Kocaeli'nin Gölcük ilçesine bağlı Hasaneyn köyünün şehir merkezine ulaşımını, 7 yıldır otobüs hattının sahibi Halime Yıldız yapıyor.

A+A-

Bin 500 haneli Hasaneyn köyünde otobüs şoförlüğü yapan Halime Yıldız (35) görenleri şaşırtıyor. Köyden en yakın şehir merkezi olan Gölcük ilçesine günde 11 sefer yapan Yıldız, aynı zamanda öğrenciler için servis şoförlüğü yapıyor. Mesleğini çok seven ve maharetle otobüsü kullanan Yıldız'ın aynı zamanda köylüsü olan yolcuları da durumdan çok memnun olduklarını bildirdi. 

 

7 YILDIR YAPIYOR

 

 

Mesleğe 7 yıl önce ağabeyinin teşvikiyle başladığını söyleyen Halime Yıldız, şöyle konuştu: "Bugüne kadar hiç kaza atlatmadım. İşimi severek yapıyorum. TIR şoförleri bile gördüklerinde beni takdir ediyor. Bugüne dek yüzüme karşı hiç olumsuz bir tepki almadım. Tabii ki yorucu bir iş ama ben severek yapıyorum. Ehliyetimi Almanya'da aldım. Burada da ağabeyime yardım için başladım ama çok sevdim" Erkek otobüs şoförleri seferlerini beklerken, kahvehane ya da çay ocağında vakit öldürürken, Halime Yıldız ise bu süre zarfında köy sakinlerinin diğer ihtiyaçlarını karşılıyor. Köyde bakkal olmadığını belirten Yıldız, şehir merkezine indiğinde köy sakinlerinin kendisine sipariş ettiği ihtiyaçlarını karşıladığını söyledi. Hasaneyn köyü sakinleri için bir otobüs şoföründen ziyade dış dünyayla adeta bir köprü vazifesi gören Halime Yıldız, bu durumun kendisini çok mutlu ettiğini anlattı.

 

 

KÖYÜNÜ ALMANYA'YA DEĞİŞMEDİ

 

 

Ailesinin bazı fertlerinin hâla Almanya'da yaşadığını belirten Yıldız, sözlerine şöyle devam etti: "İstesem Almanya'da ya da şehir merkezinde yaşayabilirim ama köyümü çok sevdiğim için burada yaşayıp şoförlük yapmayı tercih ediyorum" Gerektiği zaman yolcularını evinden alıp tekrar evine kadar bırakan Yıldız, kendi işlettiği otobüsünde hiçbir sorun yaşamadığını, yaşansa bile kendi aralarında konuşarak hallettiklerini söyledi. Yıldız'ın yolcuları olan Hasaneyn sakinleri ise durumdan oldukça memnunolduklarını bildirdi. Saat başlarında köyden kalkan Yıldız, mesleğini asla bırakmayı düşünmediğini hem öğrenci servis şoförlüğü hem de otobüs şoförlüğünü yapabildiği kadar yapmak istediğini sözlerine ekledi.

 

 

 

KÖYLÜLER ONA ÇOK GÜVENİYOR

 

 

Toplumda erkek mesleği olarak bilinen otobus şoförlüğünü Halime Yıldız'ın hakkıyla yerine getirdiğini söyleyen köylüler, "Biz, Halime'ye çok güveniyoruz. Otobüsü hızlı kullanmasına rağmen çok dikkatlidir. Ona çok alıştık. Kaza olacaksa erkek şoförle de olabilir. Şoförümüze nazar değmesin" diye konuştular. 

 

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.