1. HABERLER

  2. EKONOMİ

  3. Ülkemizin kozmetik ürünlerindeki ihracat başarısı
Ülkemizin kozmetik ürünlerindeki ihracat başarısı

Ülkemizin kozmetik ürünlerindeki ihracat başarısı

Ülkemizde her geçen gün artan ihracat kalemleri kozmetik alanında da etkisini çokça göstermekte.

A+A-

Ülkemizde her geçen gün artan ihracat kalemleri kozmetik alanında da etkisini çokça göstermekte. Sadece iç piyasaya değil yurtdışına da ürün göndererek ülkemizde üretilen kalitenin yurtdışına da ulaşması sağlanmaktadır. Bu konuda özellikle ıslak mendil, bebek bezi ve deterjan ürünleri yüksek kalite ile üretilerek yurtdışına satılmaktadır.
 

Islak mendil bilindiği gibi birçok amaç için kullanılmaktadır. Hem günlük temizlik için kullanılan ıslak mendiller hem de bebeklerin temizliği için özellikle kullanılmaktadır. Bu nedenle farklı formüllerle üretilen ıslak mendiller farklı amaçlar için kullanılmaktadır. Islak mendil ihracatçıları ülkemizde üretilen ıslak mendilleri ise yurt dışına ihraç edilerek hem ülke ekonomisine katkıda bulunulmakta hem de Türk ürünlerinin yurtdışında tanınmasını sağlamaktadır.
İhracat alanında aynı zamanda bebek bezi ihracatçıları da üretilen bebek bezlerini dünyanın farklı ülkelerine ihraç etmektedir. Bilindiği gibi bebek bezi üretimi oldukça önemli arge çalışmaları ile gerçekleşmektedir. Bebeklerin hem sağlığını tehdit etmeyecek hem de bebek bezinden beklenen performansın gerçekleşmesi gerekecektir. Bu konuda yapılan çalışmalar ile yüksek kalitede olan bebek bezi ihraç edilerek yurtdışında da alıcı bulabilmektedir.
Kıyafetlerimizin temizliği için olmazsa olmazlardan biri olan deterjanlarda çok özel formüller ile üretilmektedir. Üretilen deterjanların hem kıyafetleri temizlemesi hem de kıyafetleri yıpratmaması gerekir. Bu nedenle deterjanların kalitesi çok önemlidir. Ülkemizde üretilen deterjanlar bu konuda gerekli kaliteyi sağlamakta ve yüksek kalite deterjanlar üretilmektedir. Deterjan ihracatçıları dünyanın birçok ülkesine deterjan markalarını ihraç ederek dünya çapında bir kalite yakalamaktadır.

 

Bu ve daha birçok ürün hem iç piyasa hem de dış piyasaya ulaştırılarak hem insanların kaliteli ürünlerden faydalanması sağlanmakta hem de ekonomik olarak ihracat sayesinde ülkemizin daha da iyi bir şekilde kalkınmasına ön ayak olunmaktadır. Her geçen gün artan çalışmalar ile daha yüksek seviyelerde ihracatın artması beklenmektedir.

Etiketler :
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.