1. HABERLER

  2. EKONOMİ

  3. Ülkemizde Beylikdüzü Günlük Kiralık Ev Anlayışının Bölgelere Bağlı Olarak Şekillenmesi
Ülkemizde Beylikdüzü Günlük Kiralık Ev Anlayışının Bölgelere Bağlı Olarak Şekillenmesi

Ülkemizde Beylikdüzü Günlük Kiralık Ev Anlayışının Bölgelere Bağlı Olarak Şekillenmesi

Türkiye yedi bölgeden oluşmaktadır. Her bir bölgenin kendine has kültürel farklılıkları ve algı anlayışı olduğu gibi, gerek bölgelere göre değişen gerekse coğrafyaya göre değişen sosyal ve kültürel anlayış farklılıkları bulunmaktadır.

A+A-

Bu yazımızda siz değerli okurlarımıza bahsedeceğimiz farklılıklar beylikdüzü günlük kiralık daire anlayışının bölgelere dağılımıdır. Bunu aslında büyük şehir ve kırsal kesim veya iç kesimler veya deniz kenarı olan turizm bölgeleri olarak da ayırması mümkündür ancak öncelikle bölgelere göre anlayışların farklılıklarını ve ortak yanlarını bahsedeceğiz. Marmara bölgesinden bahsedelim, Marmara bölgesi hem Anadolu dan gelen ve Marmara bölgesini turizm amacıyla ziyaret eden kişiler olarak hem de finansal açıdan finans merkezlerini ziyaret amacıyla gelen kişiler olarak iki ana başlık altında inceleyebiliriz.

Birincisi turizm amacıyla gelen kişiler açısından bahsedelim. İstanbul dışından gelen ve gerek İstanbul'u gerekse çevresinde ki illeri gezmek amacıyla gelen bir gurup her zaman vardır. Çünkü Bu bölge Türkiye'nin diğer tüm bölgelerini çeken bir cazibesi vardır. İstanbul tarihi itibariyle tüm dünyanın odak noktası halindeyken, ülkemizin diğer illerinden insanların gelip bölgeyi gezmesi ve görmesi kaçınılmazdır. Beylikdüzü günlük kiralık daireler İstanbula gezi amacıyla gelen insanlar için de hizmet vermektedir. İkinci konumuz ise finansal açıdan şehre gelen ve gerek ticari anlaşmaları yapmak, gerekse müşteri görüşmelerini gerçekleştirmek veya mal tedariki yapmak için gelen insanlar çoktur. Anadoludan istanbula mal tedariki edinmek için gelen kişi sayısı küçümsenmeyecek kadar çoktur. Ticari anlaşmalar için gelen kişiler muhakkak birkaç gün konaklayacakları bir günlük kiralık ev bulurlar ve şehirde kalacakları süre boyunca vakitlerini ve dinlenme süreçlerini bu günlük kiralık daireler de geçirmektedirler.

Günlük kiralık daireler şehrin her iki yakasında da bulunmaktadır. Özellikle iş merkezlerinin ve ticaret döngüsünün fazla olduğu yerlerde çok daha fazla talep olduğu için bunun paralelinde bir yapılanma bulunmaktadır. Günlük kiralık daire haricinde başka seçenekler de vardır illa ki ancak gurup olarak gelen kişilerin tercih ettiği alternatiflerden biri de günlük kiralık dairelerdir. Web sitemiz: https://mergenapart.com

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.