1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. “Ufku geniş insanlar başarı getirir”

“Ufku geniş insanlar başarı getirir”

Büyükşehir Genel Sekreteri Ersin Yazıcı Hatay ili belediye başkanları ve yöneticilerine Kocaeli modeli ile teknik bilgiler verdi.

A+A-

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, yeni yasa ile Büyükşehir statüsüne geçecek Hatay ilinden gelen belediye başkanları, meclis üyeleri ve yöneticileri ağırladı.Büyükşehir Genel Sekreteri Genel Sekreteri Ersin Yazıcı konuk ilin yöneticilerine verdiği teknik sunumda bu yasayı yaşayarak Türkiye’ye öğrettiklerini ifade ederek bu süreçte ki hizmetlerin yürütülmesinde vizyon sahibi, ufku geniş, riyakatli insanların varlığının şart olduğunu kaydetti.

 

TEKNİK SUNUM

Antikkapı Restaurant Toplantı Salonunda gerçekleşen sunumda Büyükşehirlerde Kocaeli Modeli’ni anlatan Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Ersin Yazıcı yasadan önce ve sonraki uygulamalara yönelik teknik detaylar sundu. Genel Sekreter Yazıcı Ulaşım, İmar, Yönetim Bilgi Sistemleri gibi konularda teknik bilgiler veren Yazıcı ölçeklerinin büyümesiyle beraber sürekli değişen ve gelişen Kocali’nin yönlendirilmesi için planlı şekilde hareket ettiklerini söyledi.

 

ÖNCE İMAR PLANI

2014 yılının ilk döneminde Türkiye’nin büyük bir bölümünün Büyükşehir statüsünden olacağını hatırlatan Genel Sekreter Yazıcı kentlerin çalışmalarını uygularken bazı hususlara dikkat etmeleri gerektiğini ifade etti. Yazıcı İmar Planının yapılmadan kentte uygulanacak çalışmaların yön haritalarının yapılmaması gerektiğini vurgulayarak, bu planın mümkünse şimdiden hazırlanmasının yararlı olacağını kaydetti.

 

YAŞAYARAK TÜRKİYE’YE ÖĞRETTİK

Sırasıyla İmar, Ulaşım, Yönetim Bilgi Sistemleri, Altyapı gibi konularda uyulması gereken konularda teknik bilgiler sunan Genel Sekreter Yazıcı, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi olarak bu süreç zarfından Büyükşehir statüsündeki hizmetleri yaşayarak Türkiye’ye öğrettiklerini belirtti. Bu hizmetlerde insanın önemine dikkat çeken Gene Sekreter Yazıcı” Teknik detaylar çok önemli. Ama her şeyi insan yapıyor. Kesinlikle riyakatli, insiyatif alabilecek, vizyonu geniş ve bu ufka sahip insanlarla bu başarılara ulaşılabilir” şeklinde konuştu. 

 

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.