1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Türkkan’dan İçişleri Bakanı’na soru önergesi

Türkkan’dan İçişleri Bakanı’na soru önergesi

21. Yüzyılda sanayi ilçesi Dilovası’nda neden hala trafik ışığı yok?

A+A-

MHP Kocaeli  Milletvekili Lütfü Türkkan, Dilovası’ndaki trafik ışığı eksikliğini TBMM gündemine taşıdı. Türkkan, İçişleri Bakanı Muammer Güler’in yanıtlaması istemiyle verdiği soru önergesinde Dilovası’nda ana cadde üzerinde bile trafik ışığı bulunmadığını vurgulayarak vatandaşların şikayetlerine biran önce çözüm bulunmasını istedi. 

Türkkan, neden bugüne kadar Dilovası’na trafik ışığı konulmamıştır diyerek yayalar ve sürücüler hangi kurala uyacak? Dedi.  

MHP’li Türkkan, Bakan Güler’den 21.yüzyılda Türkiye’nin bir sanayi ilçesi olan Dilovası’nda hala trafik ışığı bulunmaması ne ile açıklanabilir? sorusunun yanıtını da istedi. 

 

TÜRKİYE BÜYÜK MİLLET MECLİSİ BAŞKANLIĞINA

Aşağıdaki sorularımın İçişleri Bakanı Muammer Güler tarafından yazılı olarak cevaplandırılması için gereğini bilgilerinize arz ederim. 29.01.2013                                                              

 

Lütfü TÜRKKAN

Kocaeli Milletvekili    

Kocaeli’nin Dilovası ilçesinde yaşayan vatandaşlar ilçede trafik ışığı bulunmadığını dile getirmekte, Dilovası’nda yaşayan vatandaşların iddiasına göre ana cadde üzerinde bile trafik ışığı bulunmamaktadır.

Bu durum herkes için sıkıntı yaratmakta ve trafik kazalarına davetiye çıkarmaktadır. Dilovası’nda yaşayan vatandaşlar acilen ilçeye trafik ışığı konulmasını istemektedir.  

Bu nedenle, 

1-Kocaeli’nin Dilovası ilçesinde iddia edildiği gibi hiç trafik ışığı bulunmamakta mıdır, eğer öyle ise neden bugüne kadar trafik ışığı konulmamıştır?

2-İlçede trafik ışığı yoksa trafik akışı nasıl sağlanmakta,yayalar ve sürücülerin hangi kurala uyması istenmektedir?

3-Bir ilçeye trafik ışığı konulması için gerekli şartlar nelerdir, yaklaşık 46 bin kişilik nüfusa sahip Dilovası ilçesi bu şartları taşımamakta mıdır?

4-Yirmibirinci yüzyılda Türkiye’nin bir sanayi ilçesi olan Dilovası’nda hala trafik ışığı bulunmaması ne ile açıklanabilir? 

5-İlçede olası trafik kazalarının yaşanmaması için ne gibi önlemleriniz ve önerileriniz olacaktır?

 

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.