1. HABERLER

  2. POLİTİKA

  3. Türkiye’yi Hedef Alan Odaklara Net Mesajlar

Türkiye’yi Hedef Alan Odaklara Net Mesajlar

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Bizi senaryolara boyun eğmedik diye cezalandırmaya, yargılamaya, itibarsızlaştırmaya çalışıyorlar, Amerika. Bunu ülkemizdeki...

A+A-

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Bizi senaryolara boyun eğmedik diye cezalandırmaya, yargılamaya, itibarsızlaştırmaya çalışıyorlar, Amerika. Bunu ülkemizdeki işbirlikçileri aracılığıyla yapıyorlar, FETÖ ile birlikte yapıyorlar. Bu oyuna bizi getiremeyeceksiniz, bunu böyle bilin" dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti Ağrı 6. olağan il kongresine katıldı. Ağrı'da Yeni Spor Salonu'nda düzenlenen kongrede konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, referandumda Ağrı genelinde yüzde 43'lük bir evet oranına ulaşıldığını belirterek, "Bu önemli bir oran. Elbette yeterli değil. Benim bildiğim Ağrı'ya bu oran yakışmıyor. Ağrı çok daha farklı. Bu bir geçiş dönemiydi. Yeniden Ağrı o eski günlerine dönüyor, dönecek buna inanıyorum. Ağrı'nın önümüzdeki dönemde çok daha güçlü olarak yanımızda olacağına inanıyorum. Ağrı eski günlerine geri dönecek" dedi.

Ağrı'ya İbrahim Çeçen Üniversitesini kuran Ağrılı işadamı İbrahim Çeçen'den Ağrı'ya bir tıp fakültesi sözü aldıklarını ifade eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Hastanemiz Mart'ta bitiyor. Ağrı'ya hayırlı olsun. İnşaatının bu kadar uzamasından dolayı sorumlulara hesabını soracak ve Mart'ta hastanemizi hizmete açacağız" dedi.

"TERÖRLE DAYANIŞMA İÇİNDE OLANDAN HİZMET OLMAZ"

Yerel seçimlerde seçilen belediye başkanının Ağrı'da durmadığını söyleyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Biz de müdahale ettik kayyum atadık. Bizim derdimizle dertlenecek belediye başkanlarına, bakanlara ihtiyacımız var bunu böyle bilelim. Terörle dayanışma içinde olandan hizmet olmaz" diye konuştu.

"Hayvancılıkta sıkıntı var deniyor, Ağrı tek başına hayvancılık konusunda sıkıntıyı çözebilecek kapasiteye sahip" diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Bir yerde terör varsa bırakın dışarıdan gelen yatırımcıya yatırım yapmayı, oranın kendi insanlarını bile yerinde tutamıyoruz. İş adamlarımız artık buralara da gelip yatırımlarını yapacaklar. Ağrı da birçok şehrimiz gibi terör kurbanıdır. Niye Ağrı Dağı'na bu insanlar çıkamıyor korkuyor, ama bu terör belası ortadan kalkmış olsa sadece Ağrı Dağı için on binlerce insan buraya turist olarak gelir. Yine Tendürek Dağı. Bir kısır döngünün içine düşmüştür. Yatırımcı gelmiyor. Geçmişte Ağrı'yı teslim alan zehirleyen bölücülük virüsünü vücudumuzdan atmanın zamanı gelmiştir. Terör belası ortadan kalkmış olabilse Ağrı Dağı için bile binlerce turist gelir. Gönlüm bu duruma asla razı değil. Şimdi yeni bir hamleyle işsizliğin üstünden gelmek istiyoruz" şeklinde konuştu.

"BİZE DOST OLAN KAZANIR, DÜŞMAN OLAN KAYBEDER"

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Kuzeyimizden güneyimize ülkelerin ve halkların nasıl paramparça edildiğini görüyorsunuz" diyerek, konuşmasını şöyle sürdürdü:

"Yularını şu ve bu yabancı güce teslim etmiş hiçbir yapının bu ülkeye hiçbir faydası yoktur. Benim Kürt kardeşlerimin bölücü zihniyetli partilere ihtiyacı yoktur. Kürt kardeşlerimiz diledikleri gibi işlerini yapıyorlar. Israrla Kürt kardeşlerimizi tahrik etmenin adı ırkçılıktır. Bu ülke, bu vatan, bu devlet hepimizin aksini düşünen herkes karşılarında önce bizi bulur. Suriye'de faaliyet gösteren PYD-YPG sanıyor musunuz ki Kürt kardeşlerimin hayrı için çalışıyor. Suriye'de yıllarca kimlik dahi verilmeyen Kürt kardeşlerimin haklarını elde etmedikleri zaman bizzat şahsım Esed'e karşı savundum. DAEŞ'i kim kurdu, silahlandırdı, ülkeyi kim ateşe verdiyse PYD'yi de onlar kurdu, onlar yönetiyor. Suriyeli kardeşlerimizin bir tek dostu vardır o da Türkiye'dir. Çukur eylemleriyle bir deneme yaptılar devletimiz bu bölücülere hak ettikleri dersi verdik. Artık geleceğimize çok daha güvenli bakabiliyoruz. Ermenistan özellikle diasporanın etkisiyle ülkemizle dostluk kanallarını kapalı tuttuğu için dışarıda kalmıştır, kalmaya da devam edecektir. Gürcistan, Türkiye ve Batı dünyası ile bir köprü vazifesi yaparak kendisine aydınlık bir gelecek inşa etmiştir. Bize dost olan kazanır, düşman olan kaybeder" dedi.

"BU OYUNA BİZİ GETİREMEYECEKSİNİZ, BUNU BÖYLE BİLİN"

AB ve ABD ile ilişkilerde oyun bozanlık edenin asla Türkiye olmadığını ifade eden Erdoğan, "Müttefiklik hukukunu ihlal eden biz olmadık. Bugün de Suriye'de Irak'ta yaşadığımız sıkıntıların nedeni iki yüzlü davranılmış olmasıdır. Biz de buna rıza gösterdiğimiz için hedefe koydular. Türkiye Irak'taki Suriye'deki kardeşlerinin yaşadığı zulümlere sırtını dönebilir mi? Türkiye'de kardeşi kardeşe kırdıran bu zalim düzenin sürmesine rıza gösterebilir mi? Şimdi bizi ülkemizle ve siz kardeşlerimizle bütün bunlarla ilgili senaryolara boyun eğmedik diye cezalandırmaya, yargılamaya, itibarsızlaştırmaya çalışıyorlar, Amerika. Senaryo belli, tezgah belli. Bunu ülkemizdeki işbirlikçileri aracılığıyla yapıyorlar, FETÖ ile birlikte yapıyorlar. Bu oyuna bizi getiremeyeceksiniz bunu böyle bilin. PKK'yı bunun için azdırdılar, FETÖ'yü bunun için sahaya sürdüler, DEAŞ'ı bunun için üzerimize saldılar hatta şu anda ana muhalefetin, diğer adıyla ana hıyanetin başında bulunan zatı da aynı amaçla kullanıyorlar" dedi. Erdoğan, bu odakların asla başaramayacaklarını, Türkiye'ye diz çöktüremeyeceklerini kaydetti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Ağrı-İzmir hava taşımacılığı konusunda talepler olduğunu da ifade ederek, 24 Ocak 2018 itibariyle haftada üç sefer başlayacağı müjdesini verdi.

Türkiye’yi Hedef Alan Odaklara Net Mesajlar

Türkiye’yi Hedef Alan Odaklara Net Mesajlar

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.