1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. TÜMSİAD'dan Girişimcilik Semineri

TÜMSİAD'dan Girişimcilik Semineri

TÜMSİAD Gebze Şubesi seminer ve iş eğitim programlarına devam ederken, bu ayda “Girişimcilik Kültürü” konulu seminerini Şube konferans salonunda gerçekleştirdi.

A+A-

Müteşebbislerin (Girişimcilerin) başlangıç safhasında ve daha ileri aşamalarda hassasiyet göstermesi gereken konuların işlendiği seminerde açılış konuşmasını yapan TÜMSİAD Gebze Şubesi Genel Sekreteri Ahmet ÖZBİLEK bu tür seminerlerin girişimcilerin daha istikrarlı ve kararlı iş potansiyeline sahip olabilmeleri bakımından çok verimli olduğunu, ayrıca müteşebbislerin kendine bir özgüven kazandırdığından daha verimli iş yapılanmasına sahip olabildiklerini ifade ederek katılımcılara iştiraklerinden dolayı teşekkür etti.

 

 

HER TEŞEBBÜS İYİ NİYETLE OLMALI

 

Yrd. Doç. Dr. Cemal SEZER öncelikle girişimci ve müteşebbislerin istek ve kararlılık noktasında net bir çizgi çizmelerini, daha sonra kendi iş anlayışını, kendi düşüncelerini paylaşan kapasiteli bir çevre ile birlikte oluşturmanın zaruri olduğunu ifade etti. Her teşebbüsün bir niyet ve gayretle şekillendiğini arz eden Yrd. Doç. Dr. Cemal SEZER, girişimcinin yalnız kendi şahsi çıkar ve gelirini düşünmek durumunda olmadığını, topluma hizmet etme anlayışında olması gerektiğini ifade etti. İnanç değerlerine endeksli bir iş yapılanmasının, toplumun ahlaki değerlerine de büyük katkıda bulunacağını, ayrıca batı kültüründe kapitalist sistemlerde bu ticari anlayışın bireysel olduğunu ve tek hedefinin madde ve kâr olmaması gerektiğini belirtti. Türk toplumu olarak da inanç değerlerine göre sistem kurmada zafiyet içinde olduğumuzu yalnız kâr hedefine endeksli olmamızın bizim materyalist toplumlardan farklı olmadığımızın bir göstergesi olacağı gerçeğini ifade etti.

 

 

 

SERMAYE VE GİRİŞİM BİRLEŞİYOR

 

Daha sonra sözlerine Batı sistemlerinin girişimci ile sermayeleri ayırdığını, bunun bir kazanım olmadığını, batı toplumunun bireysel olduğundan güvensizlik içinde olduklarını belirterek, güvensizliğin birleşme ve ortaklığı engellediğini söyleyen Yrd. Doç. Dr. Cemal SEZER, yapılması gerekenin sermaye ve girişimi birleştirmek olduğunu, bunun neticesinde daha büyük başarılara imza atılacağını, şu anda dünya literatüründe görüldüğü gibi Türkiye’nin hem ticari potansiyel hem de ekonomik büyüme kaydettiğini, bunun da uluslararası platform da güçlü bir Türkiye’nin resminin görüldüğünü ifade etti.

 

 

 

 

Etiketler : ,
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.