1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. TÜKSİAD: “Tarihe geçeceğiz”

TÜKSİAD: “Tarihe geçeceğiz”

Av. Harun Kaya öncülüğünde, bölgedeki SİAD'ların genel sekreterleri TÜKSİAD’ın çatışı altında bir kahvaltıda bir araya geldiler.

A+A-

Gebze SİAD’lar birliği kurulduğundan beri dur durak bilmiyor. Genel toplantıların ardından, bu hafta Av. Harun Kaya öncülüğünde, bölgedeki siadların genel sekreterleri TÜKSİAD’ın çatışı altında bir kahvaltıda bir araya geldiler.

 

 

“BU YOLA ÇIKTIYSAK HER İŞ DÜZGÜN OLMALI”

 

 

Genel sekreterlik düzeyinde yapılan kahvaltıya katılan SİAD genel sekreterleri arasında, TÜKSİAD Genel Sekreteri Harun Kaya, ÇAYGİAD Genel Sekreteri Yakup Doğanoğlu, DAGİAD Genel Sekreteri Ali Çukur, KASİAD Genel Sekreteri Yakup Kaya, ASİAD Genel Sekreteri Ahmet Yılda, DASİAD Genel Sekreteri Durmuş Kapadan, GENCSİAD temsilcisi Özcan Karagöz,  TÜMSİAD Genel Sekreteri Ahmet Özbilek ve GESİADER temsilcisi ve Erdoğanlar giyim sahibi Hasan Erdoğan katılımcılar arasındaydı. Haftaya yapılacak olan genel toplantı öncesi neler yapılabileceği adına yapılan toplantıda, TÜKSİAD ve Gebze SİAD’lar birliği başkanı Kâşif Şahinkesen’in Gebze, Darıca, Çayırova ve Dilovası için hazırladığı 31 maddelik raporu okuyan Harun Kaya, “Madem bu yola çıktık, her şeyi doğru düzgün yapmalıyız. Komisyonlar, kurullar oluşturacağız. Birleşmekteki amacımız bölgenin sorunlarını ele almaktır” dedi. 

 

 

“E-5 YER ALTINA İNMELİ”

 

Gebze’nin il olmasından, üniversite yapılması, silikon vadisinden, E-5’in yer altına inmesi, trafik sorunu, osblerin sorunları, Gebze çarşı esnafının sorunları, Cuma pazarının kaldırılması, Bayramoğlu ve Darıcanın turizm merkezi haline getirilmesi, minibüs duraklarının yapılması gibi konular vardı. Darıca için Harun Kaya’ya bir rapor sunan ve bu raporu darıca belediye başkanına ve büyükşehir belediye başkanına da sunduklarını dile getiren Dasiad genel sekreteri Durmuş Kapadan “ Sanayide önce Gebze gelir. Gebze lokomotiftir. Sanayinin kalbi olan bir ilçemizdir. Darıca da yaşamak, kafa dinlemek ve nefes almak için birebir bir yerdir. Tam 16 km sahil şeridi var” dedi. Sunulan raporda; Darıca sınırlarının gözden geçirilmesi, E-5 bağlantıları, Aslan çimento yolunun değiştirilmesi, tarım alanlarının imara açılması, kent etik konseyinin kurulması, yat limanı, balıkçı barınağı, halk plajı, alt yapı çalışmalarının bir an önce yapılmasıyla ilgili konulara değinen Durmuş Kapadan “ Ben bir eğitimci olarak, böyle bir birliği, böyle bir güç birliğini çok güzel buluyorum. Bir mermerci ustasının söylediği bir söz vardır; “Mermerin iyisi has taştan, aklın iyisi 4 baştan çıkar”dedi.

 

 

"HERKES BİZİM GÜCÜMÜZÜ GÖRMELİ"

 

 

DAGİAD Genel Sekreteri Ali Çukur’un da Darıca Bölgesi adına sunduğu raporda değindiği konular arasında; Sahil şeridi sorunu, Oyak ve Aslan çimento fabrikalarının kaldırılması, Farabi devlet hastanesinin araştırma hastanesine çevrilmesi ve çıkışlarının sorunu vardı. GESİDER temsilcisi ve Erdoğanlar giyim sahibi Hasan Erdoğan ise “ Bu konuların hepsi tam bizim bölgemizin sorunları işte, bizlerde Gebze’ye mobeseyi ilk getirenleriz. Hep beraber çalışırsak elbette birçok şeyi başarırız”dedi. Toplantının sonlarına doğru konuşan Harun Kaya “ Bu maddelerin hepsi bir rapor haline getirilecek. Herkesin bizim ne kadar güçlü olduğumuzu görmesi lazım. Sürekli gündem haline gelmeliyiz. Bölgemizde 14 siad var ama 10 siad olarak buradayız. Katılmıyan Gasiad, gesiad ve disiad’ın bundan sonra katılımlarını bekliyoruz. Bu birlikle geleceğimize büyük bir katkı yapıyoruz.Bu birliktelik büyük bir yankı uyandıracak. Emin olun tarihe geçeceğiz. Katılan herkese çok teşekkür ederim” dedi. 

 

 

 

 

 

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.