1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Tüko-Der Gebze'den Antakya ziyareti!

Tüko-Der Gebze'den Antakya ziyareti!

Tüketiciyi Koruma Derneği Gebze Şube Başkanı Zeki Fettah’ında katıldığı Hatay / Antakya Başkanlar toplantısında 2 gün devam eden toplantı öncesinde Genel Başkanı Şükran Eroğlu ve Tükoder Antakya Şubesi Başkanı Nihal Men Güllüoğlu ve şube başkanları Antak

A+A-

 

Tüketiciyi Koruma Derneği Gebze Şube Başkanı Zeki Fettah’ında katıldığı Hatay / Antakya Başkanlar toplantısında 2 gün devam eden toplantı öncesinde Genel Başkanı Şükran Eroğlu ve Tükoder Antakya Şubesi Başkanı Nihal Men Güllüoğlu ve şube başkanları  Antakya Gazeteciler Cemiyeti’ne nezaket ziyaretinde bulundular. Yapılan ziyarette bilgilendirme yapan Şükran Eroğlu Türkiye genelinde 52 şube ve 35.800 üyeye sahip olduklarını ifade eden Tüketiciyi Koruma Derneği Genel Başkanı Şükran Eroğlu, “TÜKODER olarak her üç ayda bir farklı bir ilde toplanıp Başkanlar Kurulu toplantılarını gerçekleştiriyoruz. Toplantılarımızda hem sorunlar masaya yatırılıyor hem şikâyetler değerlendiriliyor hem de birbirimizle istişare içinde oluyoruz.” dedi.

 

 

 

Tüketiciyi Koruma Derneği’nin Türkiye’de 1990 yılında kurulan ve 1998 yılında Kamu Yararına Çalışan Dernek statüsü alan derneğin çok eski sivil toplum kuruluşlarından biri olduğunu dile getiren Genel Başkan Eroğlu, “Başkanlar Kurulu toplantısı bundan önce Hatay’da 2006 yılında gerçekleştirilmişti. Gerçekleştirilecek olan bu Başkanlar Kurulu toplantısına Hatay ev sahipliği yapıyor. Şu an için 30-35 ilden katılım var. Derneğimiz kamu yararına çalışan bir kuruluş.” diye konuştu. Türkiye’de tüketici sorunlarının, şikâyetlerin çok fazla olduğunu söyleyen Tüketiciyi Koruma Derneği Genel Başkanı Şükran Eroğlu, “Gerekli konularda dava açıyoruz. Hatay’dan dönüşümüzde Türkiye’deki zamlarla ilgili olarak eylem yapacağız. Ne yazık ki, ülkemizdeki baskılar, eğitim sorunları, sağlık sorunları ve hukukun katledilmesinin çok doğru olduğunu söylemek mümkün değil” görüşünü dile getirdi.

 

 

Hatay’ın bir sınır ili olduğunu, şu an Türkiye’nin sınırlarında bir insanlık dramının yaşandığına dikkat çeken Eroğlu, “Savaş bir insanlık suçudur. Savaşa sonuna kadar karşıyız, bu anlamda Türkiye’nin bir maceraya sürüklenmesine hayır diyoruz. Halkımızı savaşa hayır demeye, mücadele etmeye davet ediyoruz.” şeklinde konuştu. Türkiye’deki bankaların çok güçlü lobileri olduğuna dikkat çeken Tüketiciyi Koruma Derneği Genel Başkanı Şükran Eroğlu, “Türkiye’de 54 milyon kredi kartı kullanıcısı var. Vatandaşlarımız mutlaka haklarını aramalıdır dedi. Halkımızın hak arama konusunda zor adım attığını ifade eden Genel Başkan Eroğlu, “Son yapılan hukuksal değişiklikler ile Türkiye’de %30 dava açma azaldı. Kimse hakkını aramasın diye yapılan düzenlemeler ile hak arama özgürlüğünün tıkandığını düşünüyoruz.” görüşünü dile getirdi.

 

 

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.