1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Timsal Karabekir Aydınlar Ocağı İftarında

Timsal Karabekir Aydınlar Ocağı İftarında

Anadolu Aydınlar Ocağının geleneksel iftarı Kadıköy Look Kafe’de yapıldı. İftara Kutuluş Savaşının efsane komutanı Kazım Karabekir’in kızı Timsal Karabekir’de katıldı.

A+A-

İftar öncesi bir konuşmasına İftar davetini kırmayıp kendilerini onurlandıran Genel Başkan Prof. Dr. Mustafa Erkal başta olmak üzere tüm davetlilere teşekkür ederek başlayan Anadolu Aydınlar Ocağı Başkanı Prof. Dr. İbrahim Öztek; “Aydınlar Ocağı toplumun tüm renklerinden oluşan birbirinden değerli akademisyen, bilim adamı ve ilim irfan sahibi yöneticiyi bir araya toplamaktadır.

 

Aydınlar Ocağı partiler üstü bir yapıya sahip olup ülkesi için üreten, küresel güçlerin oyunlarına karşı dik duran, ülkesini ve milletini seven kişiler tarafından kurulmuş bir harekettir.” Dedi. 

 

İftar duasını İlim ve İstişare Kurulu üyesi Prof. Dr. Yümni Sezen yaptığı iftara İzmit’ten Kocaeli Aydınlar Ocağı Yönetim Kurulu üyesi Dr. Mithat Bora Bulut, ve Dr. Mehmet Ramoğlu katıldı.

 

İftar programına, Aydınlar Ocağı Genel Başkanı Prof. Dr. Mustafa E. Erkal, Yazar Ahmet Tekin, Prof. Yümni Sezer, Kurtuluş Savaşının efsanevi komutanı Kazım Karabekir paşanın kızı Timsal Karabekir, Dr. Sakin Öner, Ahi Evren Vakfı Yönetim Kurulu üyesi Aynur Saydam, emekli Albay Hicabi Meral, Ecz. Fahri Yağlı, Osman Türk ve çok sayıda davetli katıldı.

 

Zengin mönüsünün afiyetle yenildiği iftar sonrası üyeler gündemdeki konularla ilgili olarak çeşitli görüş alışverişinde bulundular.

1 İzmit’ten iftara katılan Dr. Mehmet Ramoğlu ve Dr. Mithat Bora Bulut çay faslında…

2 Aydınlar Ocağı Genel Başkanı Prof. Dr. Mustafa E. Erkal, Ahi Evren Vakfı Yönetim Kurulu üyesi Aynur Saydam ve iftara katılanlar

3 Kurtuluş Savaşının efsanevi Komutanı Kazım Karabekir Paşanın kızı Timsal Karabekir ve iftara katılan hanımlar…

4 Dr. Mithat Bora Bulut ile Dr. Mehmet Ramoğu, Ecz. Fahri Yağlı, Osman Türk ve  iftara katılanlarla birlikte

5 Dr. Mithat Bora Bulut ve Dr. Mehmet Ramoğu, Anadolu Aydınlar Ocağı Başkanı Prof. Dr. İbrahim Öztek ile birlikte

6 Dr. Mithat Bora Bulut, uzun yıllar Gölcük Donanma Komutanlığında Albay olarak görev yapan Hicabi Meral ve eşi ile birlikte

7 Prof. Dr. Yümni Sezen iftar duasını yaparken

 

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.