1. HABERLER

 2. BİLİM-TEKNOLOJİ

 3. Tetra Laboratuvar Evde Kan Alma Hizmetleri
Tetra Laboratuvar Evde Kan Alma Hizmetleri

Tetra Laboratuvar Evde Kan Alma Hizmetleri

Evde kan alma işlemi sayesinde sağlık kontrolleri yapılmaktadır.

A+A-

 

Evde kan alma işlemi sayesinde sağlık kontrolleri yapılmaktadır. Bireyin vücudunda bulunan bakteri ve virüsler bazı hastalıklara neden olur. Aynı zamanda çeşitli rahatsızlıklar kan testi ile teşhis edilebilir. Vitamin değerlerinin normal olmaması, kan şekerinin yüksek veya düşük olması, hormonal değerlerin normal olmaması gibi pek çok sağlık sorunu kan testi ile belirlenebilir. Kan testi yaptırmak için sağlık ocağı, klinik, sağlık kabini veya hastanelere gitmek gerekir.

Doktor izniyle kan testi yapılmaktadır. Sağlık görevlileri tarafından alınan kanlar laboratuvar ortamında incelenir. Eğer bireyin kan değerlerinde bir problem varsa gerekli kontroller yapılır, bireyin rahatsızlığı teşhis edilir ve tedavi yöntemi başlatılır. Kontrol amacıyla yapılan kan testiyle birlikte hastalıklar teşhis edilebilir. Hastalığın tedavi edilip edilmediği için de bireye belirli aralıklarla kan testi yapılmaktadır.

Kan testi için herhangi bir yaş sınırlaması yoktur. Kan testinde hastalardan bir miktar kan alınır. Küçük tüplerin içerisinde bulunan kanlar laboratuvar ortamında incelenir. Yapılan analiz sonrasında kan değerleri detaylı olarak sonuçlanır. Kan testi, hastalıklara tanı konulması ve bireylerin sağlık kontrollerini yaptırması amacıyla yapılmaktadır. Alınan kanlar 3 farklı kategoride toplanır. Bunlar:

 • Hematoloji

 • Biyokimya

 • Seroloji

Karaciğer, böbrek, tiroid, sarılık gibi çeşitli hastalıkların teşhisinde kan tahlili yapılmaktadır. Kan tahlilinin yapılması için bireylerin sağlık kurumlarına başvurması gerekmektedir. Fakat bazı durumlarda bireylerin evden çıkması pek mümkün olmayabiliyor. Bazı hastalar rahatsızlıklarından dolayı ya da farklı sebeplerden dolayı evden çıkarak sağlık kurum ve kuruluşlarına gidemiyor. Bu gibi durumlarda hastaların kan tahlillerinin alınması gerekiyor. Hastaların kan tahlillerinin alınması için de sağlık ekipleri ile hastaların bir araya gelmesi gerekiyor. Evden çıkamayan hastalar için evde kan alma hizmeti veriliyor. Evde kan alma hizmeti sayesinde hastalar artık kolaylıkla kan verebiliyor. Peki, evde kan alma hizmeti nasıl gerçekleşiyor?

 • Evde kan verme işlemi için evde kan alan sağlık kurum ve kuruluşları ile iletişime geçilmeli.

 • Sağlık ekipleri ihtiyaç duyulan malzemelerle adrese gelmeli.

 • Adrese gelen sağlık ekibi öncelikle hijyen kuralları çerçevesinde kan alma hazırlığı yapmalı.

 • Hastadan alınan kan laboratuvar ortamına gönderilmeli ve incelenmeli.

İncelenen kan tahlilinin sonuçları gün içinde çıkacaktır. Böylelikle evde kan verme işlemi sayesinde hastalar çok daha rahat koşullarda sağlık kontrollerini yaptırabilir.

Tetra Laboratuvar Hizmetleri

1997 yılında kurulan Tetra Laboratuvar, çeşitli sağlık hizmetleri üzerine çalışıyor. Alanında uzman kadrosuyla birlikte hizmet veren Tetra Laboratuvar, farklı testler ile sağlık kontrolü yapıyor. Bir laboratuvardan beklediğiniz tüm kalite Tetra ile hastalara sunuluyor. Tetra Laboratuvar hizmetleri arasında yer alan hizmetler şu şekilde:

 • COVİD-19 testi

 • HIV testi

 • HPV testi

 • Tüberküloz testi

 • Şeker hastalığı testi

 • Kalp krizi testi

 • Evden ve iş yerinden kan alma hizmeti

Tetra Laboratuvar, yukarıda yer alan hizmetleri insanlara sunuyor. Laboratuvar ortamında yapılan ve incelenen testlerin sonucu doğru ve net olmalıdır. Hastalardan yeterli örnek alınmalı, alınan örnek doğru koşullarda saklanmalı ve doğru koşullarda incelenmelidir. Testlerin sonucunda yanılma payı olmamalıdır. Tetra Laboratuvar, vermiş olduğu test hizmetleri ile hastaların sağlık problemlerine çözüm sunmaktadır. Alanında uzman ekip ile verilen tüm hizmetler yeterli kapasitededir.

 
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.