1. HABERLER

  2. POLİTİKA

  3. Tek adaylı kongrede Savaş yeniden başkan!

Tek adaylı kongrede Savaş yeniden başkan!

Mevcut başkan Hakan Savaş’ın tek aday olduğu Derince CHP 6. olağan kongresinde Savaş güven tazeledi.

A+A-

Kongre sürecine giren CHP'de, Derince İlçe 6. olağan kongresi gerçekleştirildi. Derince Zübeyde Hanım Kültür Merkezi'nde gerçekleştirilen 257 delegenin oy kullanma hakkı bulunduğu kongrede 17 kişilik ilçe yönetimi ve 58 il delegesi seçildi. Mevcut ilçe başkanı Hakan Savaş kongreye tek liste ile gitti. Delegelerin onayını alan Savaş, yeniden ilçe başkanı seçildi. 

 

 

DİVAN SEÇİLDİ

 

 

Kongrenin açılış konuşmasını Mevcut İlçe Başkanı Hakan Savaş yaptı. Savaş, “CHP'yi daha iyi günlere taşımak için tüm partililerin desteğine ihtiyacım var” dedi. Savaş'ın konuşmasının ardından divan kurulu oluşturularak kongre sürecine geçildi. Kongrede, divan başkanlığına Reşat Keçeci seçilirken, katipler Ahmet Balkaya ve Azime Meriçli oldu. Divanın oluşturulmasının ardından ilçe kongresi saygı duruşu ve okunan İstiklal Marşı ile başladı.

 

 

YOĞUN KATILIM

 

 

Kongreye, CHP Kocaeli Milletvekilleri Hurşit Güneş, Mehmet Hilal Kaplan ve Haydar Akar, Gençlik Kolları Genel Başkan Yardımcısı Ozan Aksu, İl Başkanı Yalçın Kuşkan, Eski Milletvekili Bekir Yurdagül, Büyükşehir Belediyesi Grup Başkan Vekili Fahri Örengül, İl Başkan Adayı Hüseyin Erol, Kartepe İlçe Başkanı Bülent Sarı, Kandıra İlçe Başkanı Muzaffer Yağız, Eski Belediye Başkanı Yaşar Sönmez, İzmit İlçe Başkanı Ömer Hazer, Eski İlçe Başkanı Alparslan Seymen, Liman-iş Sendikası Kocaeli Şube Başkanı Bülent Aykut katıldı.

 

 

BİRLİK OLUNMALI

 

 

Denetim ve faaliyet raporunun okunmasının ardından divana gelen öneri üzerine kongrenin blok liste ile gerçekleştirilmesi kararlaştırıldı. Kongreye katılan Gençlik Kolları Genel Başkan Yardımcısı Ozan Aksu, Cumhuriyet tarihinin hiçbir döneminde ilke ve inkılapların bu kadar ihlal edildiğini görmedik. Mustafa Kemal ve İsmet İnönü gibi genel başkanlara sahibiz. Deniz Baykal'ın, Kemal Kılıçdaroğlu'nun partisiyiz” diyerek partililerin kilitlenmesini istedi.

 

 

KUŞKAN KONUŞTU

 

 

Kongrede bir konuşma yapan İl Başkanı Yalçın Kuşkan, 4+4+4 sistemi üzerine konuştu. Kuşkan, “CHP 1+8+4 olan bir sistem istiyor. Bunu anlamak zor değil” dedi. KESK'in Ankara'da ve Kocaeli'nde yaptığı yürüyüşte polisin müdahalesini değerlendiren Kuşkan, “Ülkemizin geleceği hakkında kaygımız var” açıklamasında bulundu. Kuşkan, Kocaeli'deki siyaset üzerine de bir konuşma yaptı.

 

 

CHP İKTİDAR OLMALI

 

 

Kocaeli'nde 12 belediye ve bir büyükşehir belediyesi olduğunu hatırlatan Kuşkan, “Kocaeli'nde 11 vekil ve 1 bakan olmasına rağmen yeterince hizmet alamıyor. Maalesef iyi yönetilmiyoruz. Bu nedenle CHP yerel seçimlerde mutlaka iktidar olmalı” açıklamalarında bulundu. İlçe kongrelerinin ardından il kongresinin yapılacağını hatırlatan Kuşkan, “CHP'nin ilçelerde seçilecek yönetimleri ve başkanları iki yıllık proje yapmalı” dedi.

 

 

BELEDİYEMİZ YOK

 

 

“Yerel yönetimleri almazsak işimiz zor” diyen Kuşkan, “En az 1 belediyemiz şuan elimizde olsaydı çok iyi olacaktı. Biraz olsun soluklanacaktık, ama maalesef elimizde hiç belediyemiz yok” diye konuştu. Partinin kendi içinde bir sevgi sorunu yaşadığına da dikkat çeken Kuşkan, “Çok sesliliği disiplinsizlikle karıştırmamak gerekir” dedi. İl Başkanı Kuşkan, Derince'nin başarılı olduğunu ancak bunu Kocaeli genelinde sağlamak gerektiğini söyledi. 

 

 

 

Hakan Savaş'ın yönetimi: Akif Naz, Ali Avcı, Ali Günerhan, Arzu Laçin, Asuman Ekerer, Bilgin Baldan, Döndü Dilek, Elvan Sarım, Fikret Düdük, Hikmet öktem, Kerim Şenses, Levent Demir, Nurdan Kaymak, Sabriye Gülşan, Savaş Şengeç, Sefer Yeni.

 

 

İl delegeleri: Hakan Savaş, Aliye Deniz, Adnan Tok, Ali Haymanlı, Ali Kızılkaya, Ali Şenol, Atasoy Bilgin, Avni Çağlar, Ayfer Abal, Ayşe Mert, Ayşe Tanyıldız, Ayten Çiçek, Baki Dünya, Bektaş Ayaeş, Cumhur Kabaloğlu, Ekrem Tosun, Elif Tosun, Elif Çelik, Eyüp Erben, Fatma Nayraktar, Gülsen Balaban, Gürsel Aras, Hakan Korel, Hale Seçilmiş, Halis Yıldız, Hamze Kurt, Hikmet Öktem, Hulusi Çelik, Hüseyin Aydın, Hüseyin Erenler, İbrahim Türkçakal, İmam Gül, İsmail Atalay, Kemal İlter, Kerim Şenses, Levent Demir, Mansur Aydın, Mustafa Çelikkol, Nadir Birok, Nail Özer, Nurhayat Top, Nuriye Güler, Perihan Yoloğlu, Ramazan Bayer, Rauf Bayrak, Sabire Akgül, Sabriye Çelik, Sabriye Gülşah, Sebahat Becer, Sefa Karahasan, Sefer Yeni, Selahattin Atabey, Selahattin Olurluk, Selcan Yapmış, Serpil Yılmaz, Şevket Öktem, Turgay Taşer, Yaşar Çelik, Zehra Genç.

 

 

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.