1. HABERLER

  2. YAŞAM

  3. Tecrübeli Boşanma Avukatı

Tecrübeli Boşanma Avukatı

Boşanma, evlenme, nişanlanma, velayet ve vesayet konuları bütünüyle aile hukuku dalında yer alan özel hukuk alt dalıdır.

A+A-

 

Bu anlamda boşanma süreci de aile hukukunun üzerinde durduğu bir Medeni Hukuk alanı olarak hukuk dalının başlıca alanını oluşturmaktadır.

Günümüzde çiftler birçok nedenlerle boşanmaya karar verirler. Bunun sonucunda da evlilik birliğinin bozulması sonrası birtakım hukuki sonuçlar devreye girmektedir. Ortaya çıkan bu hukuki sonuçların resmiyette tamamlanması ise tarafların yasal danışmanları aracılığı ile mümkün olmaktadır. Antalya boşanma avukatı Antalya'da boşanma sürecine ilişkin yürütülen davalarda etkin olarak birçok davalara katılmış avukat sıfatıyla tecrübesine dayanarak çeşitli hukuksal danışmanlık hizmeti sağlamaktadır.

HİZMETLER

Boşanma avukatı tarafından verilen belli başlı hizmetler arasında şunları sıralamak mümkün olacaktır:

- Velayet ve vesayet işlemleri

- Nafaka işlemleri

- Aile birliğinin bozulmasına yönelik hukuksal danışmanlık hizmeti gibi verilen hizmetlerdir.

Bütün bu sayılan alanlarda verilen hizmetlerle eğer çiftlerin çocuklar varsa bakımlarının, yeme, içme ve eğitim ihtiyaçlarının kim tarafından karşılanacağı yönünden velayet işlemleri; kadının kocasından alacağı nafakaya dayalı işlemler ve daha birçok yönden işlemler açısından boşanma sürecine yönelik hizmetler verilmektedir.

AİLE HUKUKU DANIŞMANLIĞI

Aile hukukuna yönelik olarak antalya avukat tarafından sağlanan danışmanlık hizmetleri tarafların boşanmalarının sonrasında nasıl bir hukuksal durumun meydana geleceği, varsa çocukların geleceklerinin nasıl şekilleneceği, aile bağlarının hukuksal boyutları gibi pek çok konulara yönelik verilen danışmanlık hizmeti olarak kendisini göstermektedir. Bu nedenlerden ötürü de söz konusu bütün yönler dikkate alınarak aile hukukuna dayanan danışmanlık hizmetleri verilerek tüm bu süreçler bütün yönleriyle ele alınmaktadır.

MEDENİ HUKUKTA BOŞANMA

Boşanma da evlenme gibi aile hukukunda olağan karşılanabilecek bir süreçtir. Taraflar anlaşmalı bir şekilde boşanmaya karar verebilir. Bu durumda medeni hukukun tanıdığı yasal sınırlar çerçevesinde antalya anlaşmalı boşanma süreci yaşanarak bu sürece yönelik olmak üzere medeni hukukun nitelikleri bakımından boşanma süreçleri meydana gelmektedir. İşte bütün bu süreçler açısından dikkate değer nitelikler taşımaya devam eden belli başlı unsurlar göz önünde tutularak anlaşmalı tarafların boşanmaları halinde ne gibi hukuki yaptırımların taraflara yükleyeceği sorumlulukların varlığı belli başlı incelediği konular arasındadır.

 
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.