1. HABERLER

  2. POLİTİKA

  3. SP Dilovası İlçe Başkanlığı'na Oğuz atandı

SP Dilovası İlçe Başkanlığı'na Oğuz atandı

Saadet Partisi il teşkilatının haftalık olağan toplantısında il başkanı Kul hem hükümeti hem de AB’yi eleştirirken, aynı zamanda da Dilovası ilçe başkanının ataması da yapıldı.

A+A-

SP il teşkilatının haftalık olağan toplantısı il binasında gerçekleştirildi. Toplantı öncesinde konuşan SP il Başkanı Ahmet Kul Dünya Engelliler Günü ile ilgili olarak “Anayasamızın 2. maddesinde yer alan ‘Türkiye Cumhuriyeti Demokratik, Laik, Sosyal, hukuk devletidir' tanımı tam manasıyla yerine getirilmiş olsa sosyal devlet anlayışı içersinde bugünkü rakamlarla neredeyse on milyona yaklaşan engelli vatandaşlarımızın sorunlarının çözümleri noktasında daha duyarlı ve hassas olmamız gerektiğinin altını çiziyoruz' dedi.

 

 

190 BİN ENGELLİMİZ VAR

 

Kocaeli genelinde 190 bin engelli vatandaşın olduğunu söyleyen Kul ‘Bugün Türkiye genelinde % 12.29, Kocaeli'mizde ise %12.38 (190.000) engelli vatandaşımız bulunmaktadır. Gerek istihdam gerekse engelli kardeşlerimizin sosyal hayatın içersinde olabileceği tüm şartların oluşması sağlanmalıdır.  Bu noktada en hazırlıklı siyasi parti Saadet Partisi'dir. Geçmiş dönemlerde olduğu gibi ( Özürlüler daire Başkanlığının kurulması ) bu günde Plan ve program doğrultusunda en ciddi çalışmayı yapan siyasi partidir' diye konuşmasını sürdürdü.

 

 

‘AB SEVDASINDAN VAZGEÇİN'

 

AB sevdasından vazgeçilmesini ifade eden Kul ‘2012 bütçesi milyarlarca lira açık vermekte cari açık ve dengeler noktasında, yatırımlar noktasında çok büyük olumsuzluklar bulunmaktadır. Kısaca işçi, memur, emekli ve dar gelirlinin içinde olmadığı buram, buram IMF kokan bir bütçedir. Bu bütçeyle Türkiye‘yi asla geleceğe taşıyamayız. Artık yeter AB sevdasından vazgeçin ve ülkemize daha fazla zarar vermeyin. Türkiye'mizin şartları gereği tarım ve hayvancılık noktasında olağan üstü kaynaklara sahip olmasına rağmen AB sevdasına dışarıdan tahıl ürünleri ithal eder noktaya geldik. AB gemisi batıyor. AB değil İslam Birliği' diyerek devam etti.

 

 

‘KARŞI KARŞIYA GELDİLER'

 

Cumhurbaşkanı ile hükümetin şike konusunda karşı karşıya geldiğini iddia eden Kul ‘Şike yasasını Cumhurbaşkanı yasayı veto etti. Oysa bu yasa mecliste gurubu bulunan bütün siyasi partilerin onayıyla geçmişti. Bu bir kırılma noktasıdır ve büyük bir çatlaktır. Ne demek istediğimizi kısa bir zaman içersinde AK parti içersinde yaşanan gelişmeler gösterecektir. Bu yasa ile birlikte ilk defa cumhurbaşkanı ve AKP iktidarı karşı karşıya gelmiştir. Üstelik önümüzde çok önemli bir cumhurbaşkanlığı süreci varken.

 

 

‘674 BİNANIN DURUMU MEÇHUL'

 

Van'daki depreminden ardından konuşan Kul ‘Van'da yaşanan depremden sonra bazı binaların yıkılmış olması bizlerinde 99 almış olduğumuz önlemlerin ne kadar yetersiz olduğunu bir kez daha gözler önüne sermiştir. Oysaki geçen 12 yıllık süre içersinde yapılan birçok fuzuli ve görsel harcamanın yerine hasarlı olan binaların yeniden yapılması veya kuvvetlendirilmesi noktasında çalışmalar yapılabilirdi. Kocaeli'nde 674 tane orta hasarlı binanın durumu meçhul. Bu konuyla ilgili zorlayıcı bir tedbir alınmadığını görüyoruz. Yani 5 şiddetindeki bir depremle, Kocaeli' nde büyük bir acı yaşayabiliriz. Acaba yerel yöneticiler bu konuda kendilerini sorumlu görmüyorlar mı? Ama biz onların sorumlu olduklarını düşünüyoruz' diye devam etti. 

 

 

‘BELEDİYECİLİK BİZİM İŞİMİZ'

 

Saadet Partisi'nin her geçen gün daha iyi bir grafik çizdiğini söyleyen Kul ‘Genel başkanımız Prof. Dr. Mustafa Kamalak başkanlığında Saadet Partimiz her geçen gün daha da üzerine koyarak başarılı bir grafik çizecektir. Biz diyoruz ki önümüzdeki yerel seçimler saadet partisinin iktidara gelişinin işaret fişeği olacaktır. Belediye seçimlerinde gösterilen başarı saadet partisini iktidara taşıyacaktır. Bu nedenle bizler daha şimdiden belki isim noktasında bir çalışma yapmıyoruz ama Kocaeli'mizdeki yerel sorunlarla ilgili çözüm projelerimiz hazırlanıyor, zamanı gelince halkımızla bunları paylaşacağız. Belediyecilik Milli görüşün işidir yani Saadet Partisinin işidir' diye konuşmasını bitirdi.

 

DİLOVASI İLÇE BAŞKANI ATANDI

 

Konuşmasının ardından il başkanı Kul Dilovası ilçe başkanlığına getirilen Ercan Oğuz basına ve yönetime tanıtıldı. Başkan hayırlı oldun dileklerini ileterek Oğuz'a başarılar dileyip yetki belgesini verdi. Yeni atanan başkan Oğuz kutsal bir görevi devraldığını ifade ederek ‘bereket ve bolluk için gerekenleri yapacağız. Dilovası, ilimiz ve Türkiye için artık elimizi taşın altına koyduk. Saadet Partisi geliyor' dedi. 

 

 

 

ERCAN OĞUZ KİMDİR?

 

1978 Ağrı doğumlu. 20 yıldır Dilovası'nda oturuyor. Elektrik teknisyeni ve esnaflık yapıyor. Evli ve 2 çocuk babası.

 

 

Etiketler : ,
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.