1. HABERLER

  2. POLİTİKA

  3. Şimşek o haberi yalanladı!

Şimşek o haberi yalanladı!

MHP İl Başkanı Celalettin Yaylak ve Derince İlçe Başkanı Mehmet Emin Şimşek yerel bir gazetede çıkan Selim Özbek'in istifası üzerine 150 üyenin istifa ettiğine dair haberi yalanladı.

A+A-

Selim Çakır'ın Selim Özbek'i 60 evlerde tekme tokat dövmesi haberi günlerdir kamuoyunu meşgul etmeye devam ederken Selim Özbek'in 20 yıldır gönül verdiği MHP'den istafa etkisi şok etkisi yaratmıştı. En son bomba ise yerel bir gazetede Derince ilçe teşkilatında yaşandığı söylenen 150 kişinin istifa haberi oldu. Konu ile ilgili İl Binasında biraraya gelen İl Başkanı Celalettin Yaylak ve Derince İlçe Başkanı Mehmet Emin Şimşek konu ile ilgili haberi yalanladı.

 

MHP İl Başkanı Celalettin Yaylak ve Derince İlçe Başkanı Mehmet Emin Şimşek yerel bir gazetede çıkan Selim Özbek'in istifası üzerine 150 üyenin istifa ettiğine dair haberi yalanladı. Şimşek “Selim Özbek'in istifası dışında elimize ulaşan bir istifa yoktur” dedi.

 

 

SOKAK DEDİKODUSU'

 

 

“ İstifalarla ilgili yapılan  haber tamamiyle sokak dedikodusudur”İl Başkanı Yaylak kongre sürecini değerlendirdi.  Yaylak “ 10 ilçe kongremizi tamamladık. Çok güzel bir ortamda uzlaşma içinde ve şölen havasında kongrelerimiz gerçekleştirdik. Bu süreçte herhangi bir sıkıntı yaşanmadı. Fakat kişisel meseleleri nedeniyle tartışan iki arkadaşımız yüzünden partimiz kötülenmeye çalışılıyor. Ve partimiz üzerinden spekilasyon haberlerle prim yapılmaya çalışılması bizleri çok üzüyor” şeklinde konuştu.

 

 

"YIPRATMAK AMAÇLI"

 

 

Selim Özbek'in istifası dışında herhangi bir istifa elimize ulaşmadı şeklinde konuşan  Yaylak “Olaylara meyil veren kişiler hakkında gerekli işlemler yapılacak ve tüzüğümüz gereği işlemler uygulanacaktır. Elimize ulaşan tek istifa Selim Özbek'in istifasıdır. Başka istifa yoktur. Haber tamamen partimizi yıpratmak amaçlıdır” dedi.

 

 

"GERÇEKLE İLGİSİ YOK"

 

 

Yaylaktan sonra konuşan Derince İlçe Başkanı Mehmet Emin Şimşek Hocalı Katliamına karşı olarak Türkiye genelinde yapılacak eylemlere destek vereceklerini aktardı. Şimşek “yerel bir gazetede çıkan istifa haberinin gerçekle herhangi bir ilgisi yoktur. Bu konu hakkında elimize ulaşan tek istifa Selim Özbek'in istifasıdır. Konu hakkında bize ulaşma nezaketini gösteren tüm arkadaşlarımıza özellikle teşekkür ederim “ şeklinde konuştu.

 

 

"HUKUKİ İŞLEM BAŞLATACAĞIZ"

 

 

İstifa mercii partimizin iç meselesidir şeklinde sözlerine devam eden Şimşek “Ne benim ne de bir başkasının partiden istifa etmesi partimize olumlu ya da olumsuz yansımayacaktır. Parti organlarımız olduğu gibi yerinde duruyor. Haberi hala sitesinde yayınlayan basın kuruluşu hakkında gerekli işlemlere başladık. Konu ile ilgili tekzip yayınlamadığı takdirde hukuki işlem başlatacağız” dedi. Şimşek: Derince İlçe Başkanı Mehmet Emin Şimşek “Konu ile ilgili tekzip yayınlamadığı takdirde hukuki işlem başlatacağız” dedi.

 

Etiketler : , , , , ,
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.