1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Sibel Gönül'den Kocaeli'ndeki STK'lara önemli çağrı!

Sibel Gönül'den Kocaeli'ndeki STK'lara önemli çağrı!

Kadın Erkek Fırsat Eşitliği Komisyon Başkanı, Kocaeli Milletvekili Sibel Gönül, Kadına Yönelik Şiddetin Önlenmesinde Aktif Rol Alan Sivil Toplum Örgütlerinin projeleri için hibe başvurunda bulunabileceklerini açıkladı.

A+A-

Kadın Erkek Fırsat Eşitliği Komisyon Başkanı, Kocaeli Milletvekili Sibel Gönül, Kadına Yönelik Şiddetin Önlenmesinde Aktif Rol Alan Sivil Toplum Örgütlerinin projeleri için hibe başvurunda bulunabileceklerini açıkladı.

 

Gönül, Türkiye ve Avrupa Birliği'nin kadın haklarının iyileştirilmesi yönündeki ortak çabaları kapsamında, Kocaeli’nin de içinde bulunduğu 24 ilde kadına yönelik şiddetin önlenmesinde aktif rol alan sivil toplum örgütlerinin projeleri için hibe başvurusunda bulunabileceklerini açıkladı. 

 

 

 

SON TARİH 27 TEMMUZ

 

 

Müracaat için son başvuru tarihinin 27 Temmuz 2012 olduğunu açıklayan Gönül; Avrupa Birliğinin, Türkiye’deki toplumsal cinsiyet eşitliği ve kadın hakları çalışmalarına özellikle de Belediyeler Yasasının ilgili hükümlerinin uygulanmasını sağlamak üzere, destek verildiğini belirtti. 

 

Gönül ayrıca;‘İlan edilen hibe programı, yerel ve ulusal sivil toplum örgütlerinin kadına yönelik şiddeti engelleme çabalarının güçlendirilmesi, bu örgütler arasında ağ oluşturma çalışmalarının teşvik edilmesi ve kadınlara yönelik hizmet sunan yerel idarelerle ortaklıkların desteklenmesi amacıyla 2.97 milyon Avro’luk bir fon sağlayacağını’ belirtti.

 

 

 

TOPLUMSAL CİNSİYET EŞİTLİĞİNİ GELİŞTİRECEK

 

 

Hibe projelerinin, aile içi şiddete maruz kalan kadınlara destek sağlanması için 24 ilde şiddetten koruma hizmetlerinin kaliteli şekilde sunulmasına katkıda bulunacağını açıklayan Gönül;‘Projeler ayrıca, ülkede toplumsal cinsiyet eşitliğini geliştirecek etkili çözümlerin aranması için halka en yakın kuruluşlar olan yerel yönetimlere, kadın haklarının aktif şekilde savunulması konusunda destek sağlayacak’ dedi.

 

 

İçişleri Bakanlığı Mahalli İdareler Genel Müdürlüğü programın teknik uygulamasından sorumlu olduğunu belirten Gönül; ‘Merkezi Finans ve İhale Birimi (MFİB) ise ihale makamı olarak idari ve mali uygulamadan sorumlu olacak’ dedi.

 

 

Projelerin uygulanacağı iller;  Adana, Afyon, Ankara, Antalya, Bursa, Çanakkale, Denizli, Düzce, Erzurum, Eskişehir, Gaziantep, Isparta, İstanbul, İzmir, Kırşehir, Kocaeli, Konya, Manisa, Mersin, Nevşehir, Sakarya, Samsun, Şanlıurfa ve Trabzon olarak belirtildi.

 

 

Detaylı bilgi için AB bakanlığının internet sitesindeki hibe projeleri kısmını incelemelerini öneren Gönül, Kocaeli’ndeki sivil toplum kuruluşlarının projeleri ile bu hibeden yararlanmalarını istedi.

 

 

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.