1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. SİAD’lar Birliği’ni kimse bölemez!

SİAD’lar Birliği’ni kimse bölemez!

Gebzeli SİAD’lar Birliği dün bir toplantı yaparak, basında yer alan bazı iddiaların asılsız olduğuna dikkat çekti. SİAD’lar Birliği Dönem Başkanı Muzaffer Koşan, “Biz Allah rızası için bölgemize bir şeyler yapmanın gayretleri içerisindeyiz, kimse bizi böl

A+A-

GENÇSİAD ve KONSİAD Başkanlığında toplanan Gebzeli SİADLAR Birliği toplantısına Muzaffer Koşan (GENÇSİAD), Kaşif Şahinkesen (TUKSİAD Başkanı), Gökmen Hastürk, Hasan Şentürk (Dersiad), Durmuş Kapkahan (DASİAD), Yakup Kaya (KAISİAD Genel Sekreteri), Erhan Atmaca (ASİAD ikinci başk.), Tuncer Saltaş (ASİAD Gebze şube başkanı), Nurullah Sular (GESİDER), Gökhan Kanca (Gebze Genç Sanayiciler Derneği) ve Ahmet Bayat TÜMSİAD Gebze şube başkanı katıldı. oplantıda konuşan Muzaffer Koşan “"Amacımız Gebze’ye hizmet. Gebze bölgesine hizmet etmek için birlik oluşturduk. Biz burada Gebze Ticaret Odasından ve çalışmalarından memnunuz. Biz bugüne kadar GTO'ya başkan adayı ismi önermedik. Basında bir kaç lira karşılığında yapılan haberler çıkıyor. Gerçek değil o haberler. Biz ne dağıldık ne de isim önerdik. Bizim makam hırsımız falan yok. Şahsım olarak ne GTO Başkanlık ne de siyaset hırsım var. Gazeteciler bana siyasete girer misin diye soran gazeteciye "olmayacağım" dememe rağmen yanlış yazılar çıktı. Erkek gibi sözümün arkasındayım, biz Gebze için varız. Lira için haber yapan gazetecilere üzülüyorum. Dik olun bizler ve toplum arkanızda olur.

 

“ NAİL ÇİLER'DEN VE MEMNUNUZ”

Biz GTO'dan da memnunuz Başkanı Nail Çiler'den de memnunuz. Biz isim falan önermedik. Bazı gazeteciler birilerinden para kazanmak için ortalığı karıştırdı. GEBZE SİADLAR BİRLİĞİ'ni kimse siyasi veya diğer kendi amaçlarında kullanamaz. Burada açık konuşuyoruz, GEBZE SİADLAR BİRLİĞİ olarak, GTO için önerdiğimiz hiç bir isim yok ve ortaklaşa aldığımız bir karar yok. Bu birliğimiz Gebze ile sınırlı kalmayacak Marmara SİAD’lar birliğini kuracağız. Yalova Kocaeli genelinde birlik oluşturmak için teklifler var.

 

“GTO KONGRESİNDE ORTAK LİSTE ÇIKARMAYACAĞIZ”

Biz SİADLAR Birliği olarak o gün o kongrede liste falan çıkarmayacağız. Kesinlikle şu anki mevcut yönetimden ve başkandan memnunuz. Ömer Faruk Başaran'ın bizim ortak adayımız olduğu yolundaki haberler yalan yanlış" dedi.

 

DİSİAD NİÇİN AYRILDI

Dilovalı Sanayici ve iş adamları derneği bugüne kadar sadece iki toplantıya katıldı. Devamlılık gösteremedikleri için Başkanları İsmail Demir ayrılma kararı verdi. Yoksa Dilovası ayrıldı dağıldılar gibi bir şey söz konusu değil.

 

“BİRLİKTEN GÜÇ DOĞAR”

Tüksiad Başkanı Kaşif Şahinkesen de yıllardır konuşulan Gebze SİAD’lar Birliğinin bölge için güç birliği yaptığını söyledi. SİAD’lar Birliğinin ilk kez bir kitap hazırlayarak bölgenin sorunlarını dile getirdiğini söyleyen Şahinkesen, “Eksikleri olabilir ama bölge için atılmış güzel bir adımdır. SİAD’lar Birliği bölgenin güçlenmesi için bir araya gelerek ortak adımlar atmaya çalışmaktadır. Taraf olmadığımız gibi kimseye karşı da cephe alma gibi bir durum söz konusu olamaz. Bölgenin birliği için bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da güzel şeyler yapılması taraftarı olacağız” dedi. 

ASİAD Gebze Şube Başkanı Tuncer Saltaş ise,”GTO seçimlerinde Ömer Faruk Başaran daha resmi açıklama yapmadı. Faruk Başkan bana % 100 aday olduğunu da söylemedi. Biz SİAD’lar BİRLİĞİ'nden ayrılmadık. Ben kişisel ve Gebze şubesi olarak Ömer Faruk Başaran aday olursa desteklerim. Kendisini yıllardır çok iyi tanırım ve bu da benim en doğal hakkım” dedi. 

 

“ÇİLER’DEN ÇOK MEMNUNUZ”

GESİDER Başkanı Nurullah Sular da, “GESİDER olarak biz GTO'dan memnunuz ve Nail Çiler'i seviyoruz. Çarşı esnafı GTO'dan memnun. Çünkü Başkan Çiler ve yönetim kurulu arkadaşları esnafı sürekli ziyaret edip sorunlarımız ile ilgileniyor. Huzur haklarını almayıp vakfa ve hizmete veren yönetimi tabi ki destekleyeceğiz. Başaran döneminde GTO'ya kuyumcular derneği olarak gittiğimizde sanki Başbakan ile görüşecekmişiz gibi prosedür uygulanıyordu. Şimdi tüm esnaflarımız anında ulaşıyor. Biz bu GTO Başkanı ve yönetimini alkışlıyoruz ve desteliyoruz.” dedi.

 

ÇİLER’DEN BİZ DE MEMUNUZ

TÜMSİAD Başkanı Ahmet Bayat ise, “Geçen kongrede bende GESİAD ile birlikte çalıştık. Nail beyin geçen dönemde 14 tane Meclis üyesi vardı. Bizler onun daha iyi yaptığını gördüğümüz için kendisini ortaklaşa başkan seçtik. Şimdi bu kongrede herkes önce bir GTO kongresinde Meclise girsin bakalım. Sonra Başkanı ve yönetimi yeni oluşacak o Meclis seçecek. Bizler de TÜMSİAD olarak Gebze Ticaret Odası Başkanı Nail Çiler ve yönetiminden de çalışmalarından da memnunuz. Tabi ki eksiklikleri olabilir. Ama asıl amaç mükemmeli yakalamaktır. Birlik ve beraberliğimiz devam ederse Gebze kazanır, sizler kazanırsınız, bizler kazanırız ”diye konuştu.

 

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.