Zayıflama Yöntemleri

Bilim adamlarının uzun uğraşları sonucu kanıtlanmış olan 20 kilo verme tekniğini bu yazımızda kaleme alıyoruz.

Yaşam tarzına dikkat çeken bilim adamları, insanların sporu hayatlarından çıkarmamalarını, düzenli ve dengeli beslenmeleri gerektiğini, her gün yeteri kadar su içmeleri ve uykularını da tam vaktinde ve sağlıklı bir şekilde almalarını öneriyor. Şimdi zayıflamanıza yardımcı olacak, istediğiniz ince bele ve fit bir vücuda kavuşmasını sağlayacak olan zayıflama yöntemleri ile sizleri baş başa bırakıyoruz. Bilimsel açıdan kanıtlanmış olan bu tekniklere sadık kalmanız halinde, bir aylık süreden sonra farkı hissetmeye başlayacaksınız.

Su içmenin faydaları, insan sağlığı açısından çok önemlidir. Yeterli olan sıvının insan vücuduna girmesi, sindirim ve boşaltım sistemlerinin düzgün bir şekilde çalışmasına da yardımcı olmaktadır. Ayrıca zayıflama için de yine her gün 1.5-2 litre kadar su tüketmek, bilimsel açıdan kanıtlanmıştır.

Kahvaltınızı dikkatli bir şekilde yapın ve tahıl ağırlıklı bir kahvaltı hazırlayın. Özellikle yumurtayı, sabah öğünlerinizden eksik etmeyin. Yumurtanın beyazını tüketerek, gerekli olan proteini alın ve yağ oranınızın azalmasını destekleyin. Kahvaltınızı sağlam yapmaya ve günün ilk öğününü iyi bir şekilde geçirerek, güne zinde başlamaya özen gösterin.

Eğer çay içmeyi çok seviyor ve her gün birkaç bardak çay içmeden yapamıyorum diyorsanız; şekersiz, yeşil çay içmeye özen gösterin. Güçlü antioksidanlara sahip olan yeşil çay; metabolizmanın hızlı bir şekilde çalışmasına yardımcı olmaktadır.

Zayıflama konusunda beslenmenin önemine değinen bilim adamlar, yemeklerde Hindistan cevizi yağının kullanılmasını da tavsiye ediyorlar. Günlük kalori alımının belli bir oranda azalmasına yardımcı olan Hindistan cevizi yağıyla yemeklerinizi pişirmeniz, hızlı kilo vermenizi sağlayacaktır.

Şekerden uzak durmak, sadece kilo vermek için değil; oluşabilecek olan birçok hastalığın da ortadan kalkması adına büyük öneme sahiptir. Kilo almamızdaki en önemli sorunlardan olan şeker ve tatlandırıcı kullanımından mutlaka kaçınmanız lazım. Diyabet, kalp hastalıkları, obezite ve şeker hastalığının temelinde de şeker kullanımı geliyor.

Olabildiği kadar az karbonhidrat tüketmeniz de, zayıflama konusunda size ciddi bir fayda sağlayacaktır. Özellikle hamur işlerinden uzak durmanız lazım. Yapılan bilimsel araştırmalarda; karbonhidrat içeren gıdaların kan şekerini yükselttiği ve insanlarda acıkma hissinin meydana geldiği görülmektedir.

Ani acıkmalarda insanlar ister istemez şekerli ve yüksek kalori içeren besinlere yöneliyorlar. Ancak araştırmalar yaparak, bunların sağlığınız için ne kadar zararlı olduğunu kendi gözlerinizle görün ve açlık hissi esnasında; meyve, bir avuç kadar kuruyemiş, yoğurt gibi açlığınızı bastıracak olan gıdaları tercih edin.

Kalori yakmanın ve doğal olarak zayıflamanın en önemli yollarından bir tanesi de; kardiyodur. Kardiyo yaparak, bel ve basen bölgesindeki fazlalıklardan kurtulabilirsiniz. Eğer etrafınızda doğa ile iç içe olabileceğiniz bir alan varsa; temiz havada her gün 45 dakika kadar hafif tempoda koşun. Bunun dışında sahilde, koşu alanlarında ya da bir spor salonuna kayıt olarak kardiyo yapabilirsiniz.

Kilo vermeye başladığımız zaman halsizlik, kaslarda zayıflama ve güçsüz hissetme durumları baş gösterecektir. Bundan kurtulmanın yolu ise, direnç kazanacağınız egzersizlere yönelmenizdir. Buna uygun, sizi fazla zorlamayacak olan egzersizler belirleyerek, kas yüzdenizi arttırabilir ve direnç kazanabilirsiniz.

Sebze ve meyve tüketimi, sağlıklı yaşam içerisinde olmazsa olmazlardan. Zayıfla yöntemleri içerisinde de bilimselliği kanıtlanmış olan sebze ve meyve tüketimine önem vermeniz gerekiyor. Büyük bölümü su içeren bu besinler, kalorisi düşük olan gıdalar olarak, kilo kaybı yaşamanıza yardımcı olacaktır.

Fit bir vücuda ve ince bir bele sahip olmak için, lokmaları ağzınıza ufak ufak atın ve iyice çiğneyin. Böylece besin mideye ulaşmadan önce ağızda sindirime geçmiş olacaktır ve bir anda lokmalar midenize oturmayacaktır.

Son olarak zayıflama için düzenli bir uyku uyumanız gerekir. Bunun için saat 23.00 ila 04.00 arasında mutlaka uykuda olmanız lazım. Gece uykusunun yerini hiçbir şey tutmaz ve bilimsel açıdan da bu saatlerde uykuda olmanın faydaları kanıtlanmıştır.

Daha fazla bilgi için bodytr.com sitesini ziyaret edin…