Ünlü'den hodri meydan!

MHP İl Başkanı Aydın Ünlü, CHP İl Başkanlığına adaylığını açıklayan Bekir Yurdagül’ün kullandığı, ‘İl başkanları masasını yıkmaya geliyoruz’ sözlerine sert çıktı

2017 yılını geride bırakan siyasi partiler yeni yıla girer girmez ilk basın toplantılarını gerçekleştirmeye başladı. O partiler arasında MHP de yer aldı. İl Başkanı Aydın Ünlü’nün bugün il binasında gerçekleştirdiği basın toplantısında en dikkat çeken sözler, geçtiğimiz günlerde adaylık açıklamasında il başkaları masasını yıkmaya geliyoruz diyen Bekir Yurdagül’e oldu. Ünlü, “Bu masa Çanakkale’nin, Yenikapı’nın ruhunun temsil edildiği bir masadır. Başka masalar kurulabilir ancak bizim masamızı kimsenin yıkmaya gücü yetmeyecektir. Herkse hodri meydan, gelsinler yıksınlar diyoruz” dedi.

“2017’NİN ZORLUKLARI 2018’DE KOLAYLIKLAR OLSUN”

2017 yılında bir takım sıkıntılar yaşandığına vurgu yapan İl Başkanı Aydın Ünlü, “Bu zorluklar bize kolaylık olarak gelir ve 2018 yılında herkes için barışın ve mutluluğun yılı olur. İnanın bana Türkiye Cumhuriyeti Devleti bu zamana kadar hiç olmadığı kadar güçlü bir devlet yapısı ile örnek bir ülke olma yolunda devam edecek. Bu anlamda Kocaeli İl Teşkilatları olarak söylediğimiz vizyonumuzu, 2018 yılında daha çok çalışan bir parti şeklide devam edecektir. Bin 200 tane saha programı yapmış ve 200 bin kişiye dokunuş parti, Kocaeli’deki herkese ulaşan, neden MHP, neden Devlet Bahçeli sorularını cevabını verecek bir yapıya ulaşmış olacak” diye konuştu.

ROZET DİKKATLERDEN KAÇMADI

İl Başkanı Aydın Ünlü’nün yeni taktığı rozeti ise dikkatlerden kaçmadı. Basın mensuplarının soruları üzerine rozete ilişkin konuşan Ünlü, sadece kendisinde bulunduğunu ve Devlet Bahçeli’nin imzasını taşıdığını ve önümüzdeki günlerde ailesi ile beraber MHP Genel Merkezine giderek, bir yüzük ve rozet hediye edeceğini söyledi.

ASGARİ ÜCRET YETERSİZ AMA…

Asgari ücreti değerlendiren Ünlü, “Asgari ücret yeterli mi? Değil. Ben de işçilikten emekli olmuş bir il başkanıyım. Sabırla devlete güvenmek esastır. Devletin sıcak yüzünü gösterecek 2018 ylında farklı yardımlarla açığı kapatacağına inanıyoruz. Ülkem hassas bir süreçten geçiyor ve devlet sistemi değiştirmiş ve olağan üstü halin yaşandığı bir yaşam şartları var. MHP olarak genel başkanımız ve genel mekezimiz, yöneticilerimiz bu ülkeyi yönetenler enasyonu da görüyorlar. Ben topyekün olarak diyorum ki zamanı geldiğinde bu problemler konusunda neler yapacağına dair çözümler ortaya koyulacaktır” şeklinde konuştu.

BEKİR YURDAGÜL’E HODRİ MEYDAN

İl Başkanları masasına ilişkin de konuşan Ünlü, CHP İl Başkanlığına adaylığını açıklayan Bekir Yurdagül’ün kullandığı, ‘İl başkanları masasını yıkmaya geliyoruz’ sözlerine sert çıktı. Aydın Ünlü, “Masa ile ilgili Kocaeli’nde 81 vilayet içerisinde sadece ilimizde uygulanan siyasi partilerin toplandığı bir masa var. Bu masayı yıkmak için bir sürü atraksiyon içine giren birileri var. Bir siyasi partinin il başkanlığına aday olan eski vekilinin masayı yıkmaya geliyorum söylemleri ne kadar doğrudur. Bu tip söylemler CHP tabanında karşılık göremeyecek ve cevabını verecektir. Bu masa Çanakkale’nin, Yenikapı’nın ruhunun temsil edildiği bir masadır. Başka masalar kurulabilir bunu kimsenin yıkmaya gücü yetmeyecektir. Herkse hodri meydan, gelsinler yıksın yıkabiliyorlarsa yıksınlar diyoruz” görüşünü belirtti.

SEÇİM PROGRAMLARINA DEVAM

MHP’nin organize bir şekilde devam edeceğini sözlerine ekleyen Ünlü, “Cuma gününde 40 çarpı 40 programında seçim sattı mahallinde planlı ve programlı çalışmaya devam edeceğiz. 9 Ocakta istişare toplantılarımız olacak 31’inde bitecek ve basın mensuplarını davet edeceğiz. Devletin problemi yok mu illaki var. Bunları biliyoruz ama bugün devletimizi yönetenlere teşekkür etmek durumdayız. Ülkemiz doğru yoldadır” ifadelerini kullandı. 

Basın mensuplarının sorularını da yanıtlayan il başkanı Aydın Ünlü, İYİ Parti il binasının açılına ilişkin soruyu, “Bizim için anlam ifade eden oluşum değildir. Bizim İzmit İlçemiz ve Darıca ilçe binamız yeni yerlerine taşınmıştır. Önümüzdeki günlerde bu binalarımızın açılışını yapacağız önemli olan budur bizim açımızdan. Bugün MHP’nin kendi programı ilçe başkanları ve il başkanının cebinde. İlçe teşkilatlarım var bunlara yoğunlaşıyoruz. Onların yolları açık olsun” sözlerine yer verdi.