Çağımızın hastalığı; teknoloji bağımlılığı

Melike'nin Kaleminden

"Yalnızca birkaç saat” diyerek oturduğumuz telefon ya da bilgisayarın başından kalkamıyor musunuz? Sanal bir kişiliğe büründüyseniz ve internetten insanlarla konuşmayı yüz yüze görüşmeye tercih ediyorsanız, internetten uzak kaldığınız zaman kendinizi gergin ve boşlukta gibi hissediyorsanız yavaş yavaş internet bağımlısı olmaya başladınız demektir. 
İnsanlar bazen normal hayatlarında kendilerini olmak istedikleri gibi görmezler. Yetenekleri ve vücutlarının en sevdiği kısım herkes tarafından bilinsin isterler. İşte tam bu durumda sosyal paylaşım siteleri devreye girer. Biyolara yazılan yetenekler, profil resmine konulan en güzel fotoğraflar aslında bizlerin insanların bizi nasıl görmesini istediğimiz içindir. 
Halbuki kendimizi olduğumuz gibi kabul etmek ve sevmek başka insanların bizim hakkımızdaki görüşlerini önemsememek kendimiz için atabileceğimiz en güzel adımlardan bir tanesi olacaktır.
İnternette geçen zamanlarımız hayatımızdan çalınan saatlerimizdir. O anı ve duyguları en derinden yaşamanın en güzel yolu hayatı birebir yaşamaktır. İşte şimdi teknolojinin sizden çaldıklarını bir kağıda döküp uygulamanın tam zamanı. Liste uzayıp gittikçe ve hayattan aldığınız zevk artıkça özgüveninizin de arttığına tanık olacaksınız.