Alışverişte Alternatif Alışveriş Seçenekleri

Son çıkartılan gümrük yasalarından sonra Aliexpress, EBay veya Amazon gibi global internet sitelerinden elektronik ürün temini oldukça problemli bir hal aldı.

€30 Euro ve üzeri bedeli olan ürünlerin gümrüğe takılmaya başlamasından sonra birçok insan bu problem giderebilmek için gümrük şirketleriyle çalışmak zorunda kaldı. Bu da fiyatı €30 Euro değerinde bir ürünün elinize ulaşana kadar €50 euro belki daha fazla fiyatlara ulaşmasına neden oluyor.
 
Ürünün gümrüğe takılmasının yanında bir diğer problem ise kargo süreçlerinden kaynaklanıyor. Mesafenin uzak oluşu Asya’nın dev pazar yeri Aliexpress’ten alışveriş yaparken önemli bir kriter olarak değerlendirilmeli. Aliexpress indirim kodu sayesinde satıcılardan daha uyguna ürün almak her ne kadar ucuz olsa da zamanın büyük rol oynadığı süreçlerde bu gerçekten can sıkıcı bir hal alabiliyor.
 
Peki Türkiye’de Makerlar için alternatif olarak hangi alışveriş siteleri var? Yurtdışındaki online mağazalardan farkları neler? Elbette birinci madde ve etken olarak kargoyu söylemek mümkün. Bunun yanında ürün ülke içerisinden geldiği için tüketici kanuna göre belli bir iade, değişim ve garanti prosedürüne tabi oluyor.
 
HepsiBurada, Teknosa gibi daha çok teknoloji üzerine açılmış olan köklü şirketlerin yanında n11, GittiGidiyor gibi rekabetin ciddi anlamda sürdüğü platformlardan da alışveriş her zaman mümkün. Üstelik belli zamanlarda dağıtılan n11 indirim kodu sayesinde daha ucuza alışveriş de her zaman mümkün!
 
Bunun yanında elektronik alışverişleri esnasında Teknosa gibi büyük mağazaların alışverişlerin yanında sağlamış olduğu Teknosa promosyon kodu sayesinde 150 TL’ye varan ekstra indirimler veya belli kategoride ücretsiz ürün elde etmek sıkça mümkün oluyor.