Akıncı Vekılıçdaroğlu’ndan Baykal’a Ziyaret

KKTC Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı, CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu ile birlikte tedavisi süren CHP Antalya Milletvekili Deniz Baykal'ı hastanede ziyaret...

KKTC Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı, CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu ile birlikte tedavisi süren CHP Antalya Milletvekili Deniz Baykal'ı hastanede ziyaret etti. Cumhurbaşkanı Akıncı, "Doktorlarından aldığım bilgi umut vericidir. İlk günlerdeki durum aynen devam etmiyor, iyiye doğru bir gidiş var" dedi.

KKTC Cumhurbaşkanı Akıncı, CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu ile Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi İbni Sina Hastanesi'nde tedavi gören CHP Antalya Milletvekili Deniz Baykal'ı ziyaret etti. Ziyaretin ardından kameraların karşısına geçen Kılıçdaroğlu, Akıncı'nın Baykal'ın sağlık durumu hakkında bilgi aldığını söyleyerek, Akıncı'nın gösterdiği duyarlılık için kendisine ve şahsında Kıbrıs Türk halkına yürekten teşekkürlerini sunduğunu kaydetti.

Akıncı ise Baykal'ın sağlık durumunun ailesi, mensubu olduğu siyasal camia ve Türkiye için önemli olduğu kadar Kıbrıs Türk halkı için de anlamlı ve değerli olduğunu ifade ederek, "Doktorlarından aldığım bilgi umut vericidir. İlk günlerdeki durum aynen devam etmiyor, iyiye doğru bir gidiş var. Doktorlardan aldığımız memnuniyet verici haberler budur. Temennimiz bu iyiye gidişin devam etmesi ve Baykal'ı yeniden eskisi gibi aramızda görebilmemizdir" diye konuştu.