1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. SEDAŞ vergi rekortmenleri listesinde!

SEDAŞ vergi rekortmenleri listesinde!

Türkiye genelinde Kurumlar Vergisi Rekortmenleri listesinde ilk 100’e giren firmalar içinde SEDAŞ’ta yer aldı.

A+A-

Sakarya Elektrik Dağıtım A.Ş. (SEDAŞ) 11 Şubat 2009 tarihinde özelleşti ve aynı yılın sonunda Kurumlar Vergisi Dalında Sakarya üçüncüsü olurken, 2010 Yılında birinciliğe yükseldi.  SEDAŞ 2011 yılında da  il birincisi olurken, Türkiye genelinde ilk 100 firma arasında yer aldı. 

 

 

 

SEDAŞ  MÜŞTERİLERİNE VE ÇALIŞANLARINA TEŞEKKÜR ETTİ 

 

 

 

Güven, “SEDAŞ olarak tüm çalışanlarımız ve yönetici kadrolarımız ile elektrik enerjisinin  24 saat sürekliliğini sağlamak üzere  görev yaparken, içinde var olduğumuz  toplum ve müşterilerimiz için teknoloji, altyapı ve istihdam alanında yaptığımız yatırımlarla da bölgemiz ve ülkemiz yararına  değer yaratmak için çalışıyoruz. SEDAŞ olarak sağladığımız hizmetlerimiz yanında verimliliğimiz ile ortaya koyduğumuz artı değer ile SEDAŞ olarak vergi sıralamasında Sakarya İlinde birinci sırada yer almamız nedeniyle bu mutluluğumuzu müşterilerimiz ve çalışanlarımız ile paylaşıyor ve teşekkür ediyoruz.”dedi. 

 

 

 İL BİRİNCİSİ

 

 

 

 Güven,  “SEDAŞ’ın yaptığı yatırımlara hız kesmeden devam ederken, Kocaeli,  Sakarya, Düzce ve Bolu İllerinde elektrik dağıtım faaliyetinde 2 bin çalışan ile 4 il, 45 ilçe ve 1443 köyü kapsayan sorumluluk ve görev bölgesinde 3,3 milyon nüfusa ve 1,5 Milyon aboneye 7/24 hizmet verdiğini ve başarılı performansı ile  Türkiye de vergi rekortmenleri sıralamasında ilk 100 e girdiğini  belirtti.” 

 

 

 

ONUR DUYDUK 

 

 

SEDAŞ İcra Başkanı Bekir Sami Güven, SEDAŞ’ın Türkiye genelinde Kurumlar vergisi rekortmenleri arasında yer almasının bir tesadüf olmadığını, verimli ve karlı bir şirket olarak çalışması nedeniyle SEDAŞ’ın ödediği verginin Devletin Hazinesine gelir olarak kaydedildiğini ve bunun da Türkiye’ye ve İl Bazında Belediyelerin Devletten aldığı katkılara da yansıdığını ve SEDAŞ olarak bundan büyük bir onur duyduklarını belirtti. 

 

 

 

TÜRKİYEDE İLK 100’E GİRDİ 

 

 

 

Türkiye genelinde Kurumlar Vergisi Rekortmenleri listesinde ilk 100’e giren firmalar içinde SEDAŞ’ta yer aldı. Listede Enerji sektöründe faaliyet gösteren SEDAŞ vergiye tabi 141 Milyon 466 lira gelir beyan ederek, tahakkuk eden 28 milyon 292 bin 893 lira ile il şampiyonu oldu.  Listenin ilk 10 sırasında Ankara merkezli 4, İstanbul merkezli 5 ve Kocaeli merkezli 1 kurum yer aldı. En fazla kurumlar vergisi ödeyecek ilk 100 mükellefin ise 56’sı İstanbuldan çıktı. Listeye Ankaradan 23, İzmirden 4, Konya ve Kocaeli, Sakarya, Kahramanmaraş, Karabük, Kayseri, Muğla, Kastamonu, Manisa, Zonguldak, Kütahya, Bursa ve Rizeden  de  1’er firma girdi.

 

 

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.