1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Saü İlahiyat Fakültesi Akademik Kurulu Yapıldı

Saü İlahiyat Fakültesi Akademik Kurulu Yapıldı

Sakarya Üniversitesi (SAÜ) İlahiyat Fakültesi 2017-2018 Öğretim Yılı Güz Dönemi Akademik Kurul toplantısı gerçekleştirildi.

A+A-

Sakarya Üniversitesi (SAÜ) İlahiyat Fakültesi 2017-2018 Öğretim Yılı Güz Dönemi Akademik Kurul toplantısı gerçekleştirildi.

Toplantıya, Sakarya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Muzaffer Elmas, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Ümit Kocabıçak, Prof. Dr. Musa Eken ve Prof. Dr. Kadir Ardıç ile İlahiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ahmet Bostancı, bölüm başkanları ve İlahiyat Fakültesi akademik personeli katıldı. Rektör Elmas, toplantıda yaptığı konuşmasında İlahiyat Fakültesi için Merkez Kampüste yeni bir bina yapılmasının çok uzun yıllar boyunca gündemde olduğunu belirterek, inşaatın tamamlanmasıyla fakültenin çok güzel bir binaya kavuştuğunu söyledi.

Sakarya Üniversitesi'nin evrensel normlarda ve değerlerine bağlı öğrenciler yetiştirme misyonu olduğunu ifade eden Prof. Dr. Muzaffer Elmas, İlahiyat Fakültesi'nin diğer birimlerle ortak bir mekanda bulunan yeni binasında bu misyona daha fazla katkı sağlayacağına inandığını ifade etti. Göreve geldiği 2010 tarihinden beri Sakarya Üniversitesi olarak 700 personel aldıklarını söyleyen Prof. Elmas, bu alımlarda FETÖ yapılanmasına karşı çok dikkatli olduklarını ve 15 Temmuz sonrasında yapılan soruşturmalarda da bu dikkatli tavırlarının anlaşılmış olduğunu söyledi. Darbe girişiminde sonra medyada Sakarya Üniversitesi'ne yönelik yoğun bir karalama kampanyasına şahit olduklarını belirten Prof. Elmas, ancak buna rağmen ihraçlarda FETÖ'ye mensup olmayan personelin mağdur olmaması için çok dikkatli ve titiz bir çalışma yürüttüklerini vurguladı.

Toplantıda konuşan İlahiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ahmet Bostancı, İlahiyat Fakültesinin Merkez Kampüsteki yeni binasına taşınmasıyla yirmi beş yıllık hülyalarının gerçekleştiğini belirterek, "Başta bu konuda büyük emekleri olan Rektör Prof. Dr. Muzaffer Elmas olmak üzere tüm yetkililere teşekkür ederim" diyerek eski binalarının, fiziksel imkanlarının yetersizliğinden dolayı öğrenci ve personel Pedagojik formasyon derslerinin ilahiyat müfredatlarına dahil edilmesini son derece önemli bir gelişme olarak değerlendiren Prof. Bostancı, ilgili kurullarda gerekli hazırlıkları ve düzenlemeleri yapmak suretiyle öğrencilerinin bu imkandan en iyi şekilde faydalanması çabası içinde olduklarını belirtti. Prof.

Bostancı, taşınma sürecinde bir taraftan eğitim öğretim faaliyetleri aksamadan sürerken, ders dışı etkinliklerin de yapıldığını, bu kapsamda 30 Eylül-1 Ekim tarihleri arasında III. Uluslararası Sahabe Sempozyumu'nun başarıyla gerçekleştirildiğini anlattı. İlahiyat Fakültesinden 12 öğrencinin Mevlana Değişim Programı kapsamında Ürdün'de dört ayrı üniversiteye gittiklerini hatırlatan Bostancı, Bahar Döneminde de Malezya, Katar ve Fas'a öğrenci gönderilmesi ve Malezya Malaya Üniversitesinden öğrenci kabulü için gerekli planlamaların yapıldığını belitti. Bostancı SAÜ İlahiyat Fakültesi'nin uluslararasılaşma yolunda emin adımlarla ilerlediğini de sözlerine ekledi.

Akademik Kurul toplantısı, Rektör Elmas'ın akademisyenlerin sorularını cevaplandırması ile sona erdi. Akademik Kurul Toplantısının sonrasında ise SAÜ İlahiyat Fakültesi öğretim üyeleri Yrd. Doç. Dr. Emrah Kaya, Yrd. Doç. Dr. Esra Atmaca, Yrd. Doç. Dr. Habib Kartaloğlu, Yrd. Doç. Dr. Harun Abacı, Yrd. Doç. Dr. Hüseyin Aydoğan ve Yrd. Doç. Dr. Şule Yüksel Uysal'ın yeni unvan almaları dolayısıyla verdikleri yemeğe iştirak edildi. Yemeğin ardından Rektör Elmas, Rektör yardımcıları, İlahiyat Fakültesi Dekanı ve Bölüm Başkanları tarafından yeni unvan alan öğretim üyelerine ve emekli olan Bilgisayar İşletmeni Hamit Türk'e hediyeleri takdim edildi.

Saü İlahiyat Fakültesi Akademik Kurulu Yapıldı

Saü İlahiyat Fakültesi Akademik Kurulu Yapıldı

Saü İlahiyat Fakültesi Akademik Kurulu Yapıldı

Saü İlahiyat Fakültesi Akademik Kurulu Yapıldı

Saü İlahiyat Fakültesi Akademik Kurulu Yapıldı

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.