1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. SASKİ'den İSU'ya ziyaret!

SASKİ'den İSU'ya ziyaret!

SASK yöneticilerine atıksu scada merkezini anlatan Kocaeli Su ve Kanalizasyon İdaresi (İSU Genel Müdürü İlhan Bayram, Türkiye’de bir ilk olarak yaptıkları atıksu scada merkezini ülkemize örnek olarak kazandırmanın mutluluğunu yaşadıklarını söyledi.

A+A-

Sakarya Su ve Kanalizasyon İdaresi’nin (SASKİ) yöneticilerine atıksu scada merkezini anlatan Kocaeli Su ve Kanalizasyon İdaresi (İSU Genel Müdürü İlhan Bayram, Türkiye’de bir ilk olarak yaptıkları atıksu scada merkezini ülkemize örnek olarak kazandırmanın mutluluğunu yaşadıklarını söyledi.

 

SASKİ Genel Müdürü Dr. Rüstem Keleş de, bu sistemlerin tüm su ve kanalizasyon idareleri ile Orman ve Su İşleri Bakanlığı tarafından biran önce uygulanması gerektiğini belirterek, ”Artık bu teknolojileri görmek için Barselona’ya gitmeye gerek yok.”dedi.

İSU Genel Müdürü İlhan Bayram, Bursa Su ve Kanalizasyon İdaresi’nin (BUSKİ) ardından komşu il Sakarya’nın SASKİ Genel Müdürü Dr. Rüstem Keleş ile Genel Müdür Yardımcıları ve daire başkanlarını İzmit’te ağırladı. Genel Müdürlük makamında yapılan görüş alışverişin ardından konuk yöneticiler için iftar verildi.

 

 Açılan oruçların ve yenilen yemeğin ardından Genel Müdür Bayram, konuklarına kurumun teknoloji üsleri olan atıksu ile içmesuyu scada merkezlerini gezdirdi. Bayram, Türkiye’de ilk olarak yapılan atıksu scada merkezinde kullanılan teknoloji ile yapılan uygulama hakkında bilgi verdi. Kocaeli’nin he tarafına hizmet verdiklerini belirten Genel Müdür, arıtma tesislerini, yağmursuyu ve kanalizasyon kollektör hatları ile terfi merkezlerinin insan gücüne bağlı olduklarından dolayı takip ve oluşan arızalara müdahale de zorluklar yaşadıklarını söyledi.

 

 

 BAYRAM,”MERKEZİ ÜLKEMİZE KAZANDIRMANIN MUTLULUĞUNU YAŞIYORUZ"    

     

 

 Bunun sonucunda 10 milyon TL yatırım yaparak işletmeye aldıkları uzaktan takip sistemi olan atıksu scada merkezi ile 106 ayrı noktaya insan gücüne gerek duyulmadan anında müdahale ettiklerini anlatan Bayram, çevrenin kirlenmesinin önüne geçmek ve sürekliliği sağlamak için sistemin önemli olduğunu vurguladı. Sistem ile kirletici unsurlar olan büyük sanayi kuruluşları ile organize sanayi bölgelerinin de takibini yaptıklarını da anlatan İSU Genel Müdürü, “İnsan gücünü azaltan, daha iyi işletmecilik yapılmasının yanı sıra anında arızalara müdahale etme imkanı sağlayan bu merkezi ülkemize kazandırmanın mutluluğunu yaşıyoruz.”dedi.

 

 

DR. KELEŞ,”ARTIK BARSELONA YERİNE KOCAELİ’YE GELECEĞİZ”

 

 

Ekibi ile birlikte scada merkezlerini inceleyen SASKİ Genel Müdürü Dr. Rüstem Keleş, kullanılan teknoloji ve etkileyici işlevinden gurur duyduğunu söyledi. Bu sistemin biran önce ülkemizde yaygınlaştırılması gerektiğini vurgulayan Dr. Keleş, “Tüm su ve kanalizasyon idareleri, Çevre ve Su İşleri Bakanlığı kesinlikle bu sistemi biran önce uygulamalı; hem de hızlı bir şekilde uygulamalıdır. Bu teknolojiyi ve sistemi görmek için İspanya Barselona’ya gidiyorduk. Artık oraya gitmeye gerek yok, Kocaeli’ ye gelip incelemek gerekir. İSU Genel Müdürlüğü’nü böyle bir merkezi ülkemize kazandıkları için  tebrik ediyorum, harika bir çalışma olmuş.”dedi.SASKİ Genel Müdürü, kendilerini ağırladıklarından dolayı Genel Müdür İlhan Bayram’a Sakarya’nın ünlü Çark Deresinin  fotoğrafını hediye etti.  

 

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.