1. HABERLER

  2. YAŞAM

  3. Salgın Hakkında Son Gelişmeler Nedir?
Salgın Hakkında Son Gelişmeler Nedir?

Salgın Hakkında Son Gelişmeler Nedir?

Haber 365 kapsamında salgın hakkındaki son gelişmeleri yakından takip edebilirsiniz.

A+A-

 

Haber 365 kapsamında salgın hakkındaki son gelişmeleri yakından takip edebilirsiniz. Yapılan son araştırmalara göre salgının güç kaybettiği fakat tehlikenin hala tam manası ile ortadan kalkmadığı görülüyor. Bu alanda kişilerin sağlıklarını korumaları için muhakkak salgına karşı tedbirlerin alınması devam etmelidir. Salgın kapsamında en büyük tehlikenin içine düşülecek rehavet olduğunun da altı çizilmelidir.

Salgında İstanbul’un Durumu

Haberler kapsamında tüm yoğunluğun salgın sürecine yönlendirilmesi oldukça olağan! Hem ekonomik hem de sağlık nitelikleri bakımından en yakından etkileyen unsurun salgın olması sebebi ile son dönemlerde dünya gündemini bu meşgul ediyor. Ülkemizde de salgının en yoğun yaşandığı alanların başında kesinlikle İstanbul gelmektedir. İstanbul’da sosyal mesafe kuralına uyulmasının nüfus yoğunluğunun yüksek olması sebebi ile çok da mümkün değildir. Bu nedenle yayılım hızının artışı hala devam ediyor. Türkiye’nin genelinde peak seviyesine Nisan ayı civarı ulaşılırken İstanbul için peak seviyesine henüz Ağustos ayında ulaşılması ön görülmektedir.

Peak Seviyesi Neden Önemli?

Haber365 bu konuda da gerekli olan araştırmaları yaptı. Salgında şehirlerde peak seviyesine ulaşılmasının bu derece önem arz etmesinin temel sebebi bu seviyeye ulaşılmasının hemen sonrasında düşüşe geçilecek olmasıdır. Bu noktada ülkemizde 1 Haziran itibari ile normalleşme adımının atılması ile beraber 3 haneli sayılara düşmüş olan günlük vaka sayısının yeniden 4 haneli sayılara geçtiği görülmektedir. Bu durumun özellikle dikkatle incelenmesi ve vatandaşların tedbirleri sıkı tutmak konusunda ısrarcı olması gerekiyor. Salgın karşısında elimizi en net şekilde zayıflatan unsurların başında kesinlikle rehavet geliyor. Rehavet sebebi ile salgının birinci dalgasının yeniden güç kazanmasına sebebiyet vermemek gerekiyor.

Maske ve Mesafe

E-Devlet üzerinden tüm adımların atılması sebebi ile artık devlet işlerinin direkt olarak kurumlara gidilerek değil bunun tam aksine online olarak tamamlanmasına büyük önem verilmektedir. Bu şekilde temas sayısının azaltılması amaç edinilmiştir. En kısa sürede dijital sistemin daha yoğun kullanımı ile beraber nüfusun dışarı çıkma ihtiyacını en azından zaruri bağlamda önlemek lazımdır. Gerekli olan tüm tedbirler sıkı bir biçimde alınmaya devam ediyor!

https://www.haber365.com.tr/

 
Etiketler :
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.